Hakko WINNER

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Hakko WINNER

Příspěvek od Pechy »

Máte někdo sku?enosti s HAKKO WINNER, dle testu by to měla být TÉMĚŘ srovnatelná optika s Meoptou jen za poloviční cenu, která mě taky u této láká... Mám v záměru použít Hakko WINNER 1-4x22 na 9,3x62. Myslíte že to ta optiká zvládne?
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Tak 10 ran zvládne s tou 9,3 určitě, takže to zkus nastřelit pokud možno na tři rány
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo tak nejak. Ona cena je u te optiky zajimavy ukazatel jakosti. :roll:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

pokud se nekupuje v zahranici za jiny kurz koruny... vid, andy :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Alda:
Samozrejme je treba porovnavat ceny bud jen doma... a nebo jen v zahranici. Nelze michat jabka s hruskami :-)
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

andy, sorry, ale mne to nedalo, abych si nerejpl... :wink:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Pechy, HAKY se taky říkalo nějakému druhu le?ení, nějaké skládací. Tak jestli ta samá firma nezačala taky dělat do puškohledů... No spíše bych radil přidržet se osvědčené značky by? za více peněz, zvlá?tě na zamý?lenou ráži. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pechy »

Dooobře, děkuji za rady a naprosto upouštím od Hakka a půjdu asi do Leopoldu i když za více než dvakrát takovou částku 8)
Nejkrásnější rána je ta, kterou si dokážeme odpustit...
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

puškohled Hakko

Příspěvek od Toma »

Koupil jsem Hakko Winner 8x56RD více jak před půl rokem, místo Meopty 6x42.První potíže byly s nastřelením zbraně BO98 r. 6,5x55SE.Na 50m to šlo cca 55cm do leva dolů od záměrného bodu , přitom s korekcí svislou ani vodorovnou už nešlo nic dohnat (byly na doraz).S Meoptou problémy nebyly.
Kontaktoval jsem prodejce a ten mě sdělil že mám chybu v montáži nebo na zbrani,ale prý můžu puškohled poslat zpět ke kontrole.Mezitím byl namontován puškohled Tasco 4x32 který mám na malorážce. Vystřelil jsem 8 nábojů a flinta byla nastřelena.Za čtrnáct dní přišel puškohled zpět se zprávou že je v pořádku.Schwenk montáž byla podložena výškově i stranově a zbraň konečně nastřelena. Světelnost je ale proti Meoptě6x42 dost špatná,a pořád se mi zdá že musím přeostřovat při pozorování na různé dálky.
.
Naposledy upravil(a) Toma dne pát 31.7.2009, 17:24, celkem upraveno 1 x.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Zdravím všechny. Chtěl bych trošku o?ivit toto téma. Peněz není zrovna nazbyt a proto hledám nějakou levnější variantu slušného puškohledu. většina z Vás se posmívá puškohledům v cenové relaci ni??í než Meopta, zeiss, Leupold atd. jejich kvalita je nezpochybnitelná, ale pro některé z nás, hraje cena docela podstatnou roli. V současnosti mám Edenberg 3-9x40 s bodem na 7x64 a nemám absolutně problém(třeba štěstí na kus, ale určitě nejsem jediný)

Projí?děl jsem si internet a narazil na puškohled Hakko Winner 4-12x50 s červeným bodem. Konkrétně od firmy JSA, která je výhradním dovozcem těchto puškohledů do ČR. Zaručují originalitu(objevili se nějaké falzifikáty této značky) a dávají záruku 5 let - což by si asi u nějakého šmejdu nemohli dovolit. :lol:

Chci se proto zeptat, jestli někdo z Vás má konkrétná poznatky z používání tohoto puškohledu - jaké jsou klady a jaké zápory atd.

Nepi?tě mi prosím, až si radši našetřím na Meoptu a pod., hledám nějakou slušnou kvalitu za rozumnou cenu a tento puškohled se mi jeví jako dostačující.

Díky všem za odpovědi
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Hakko

Příspěvek od TT33 »

tady k tomu platí "nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci", z mé zkušenosti vím, že mají špatnou světelnost, porovnával jsem Hakko 3-12x56 s Meoptou 1,5-6x42 a ta večer koukala pořád, ale v Hakku nebylo vidět... jináč Hakko na .243Win. drželo nástřel :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tak jsem se rozhodl. Půjdu do Hakka. Jen se stále nemůžu rozhodnout, jestli to bude 4-12x50 nebo 4-12x56. Mám montáž na 25,4 cm a měnit ji nebudu, takže 30 cm tubus nepřipadá v úvahu. Který z těchto dvou puškohledů by jste volili. Díky za odpovědi
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Mám 4-12x50 na 8x57JRS, v noci nic moc( stejně v noci skoro nechodím :lol: ), ale jinak naprostá spokojenost. Teď jsem byl na střelnici a bych si zvikl na novou milenku tak jsem vystřílel už 100 nábojů a kukr drží nástřel jak přibitý.Myslím, že 56 je pro lov zbytečná , akorát má větší váhu a jsem toho názoru, že mezi nimi není tak podstatný uživatelský rozdíl.
vhool

Příspěvek od vhool »

to mrazik: pane kolego nechci vyvracet tve myslenky ale rozdil mezi objektivem 50 a 56 je celkem velky a to hlavne za sera nebo pri mesicku a prave proto je pro lov zadouci .....zbytecna je i 50 ale pro sportovni strelbu za dobrych svetelnych podminek :!: :!: :!: :!: :!:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Černá zvěř je taková moje vá?eň a proto potřebuji co nejlepší světelnost, proto váhám mezi těmito puškohledy. Mněl jsem 7x50 Zeise a nebylo to vůbec špatné. S 56-tkou nemám zkušenosti, i když mi něco říká, že by to určitě s tou světelností mnělo být u tohoto puškohledu lepší, než u 50-ky.
Odpovědět