Hakko WINNER

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
vhool

Příspěvek od vhool »

no ono je potreba pro lov v noci nebo za spatnych sv.podminek vzit v uvahu vice nez prumer objektivu.napr.tubus to chce 30mm ale hlavne kvalitni brousene sklo a ne lisovane cocky .... a to opravdu nevim zda je u hakka :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

vhoole brou?ený sklo to je když to nekoupíš u kozapu ty ti nenapí?ou jako třeba finexhobby že to je zrovna kus made in china :lol: :lol: :lol: ale co nechápu Vojto pro přemýšlí? nad variáblem když prasátka jsou tvoje slabost to bych šel do té 8x56 s 30mm tubusem kamarád má už dva roky ma 7-57R tu 3-12x50 24mm a ten si chválí ale on na prasátka nechodí :lol:
http://www.jsa.cz/data/Overeni_pravosti_Hakko.pdf
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Hubert »

Pánové,teď v nové myslivosti psal nějakej chlapík o variabelech a psal,že na světelnost vliv průměru jestli je 25,4,nebo 30 mm nemá.Já si to nemyslím,ale přesto by jsem byl raději kdyby to tady někdo objasnil. :roll:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Leon: Jsem rád, že mi doma prošel rozpočtem nový puškohled. Teď na novou montáž nemám a tu co mám, tak mám rok starou a kvalitní.
Variábl proto, že mám v současnosti jen jednu kulovou zbraň a tu potřebuji na univerzální Použití - tzn na naháňky, na srnčí, na černou(lov v noci),proto variábl.
No amyslím si, že se určitě posunu někam jinam, když mám v současnosti 3-9x40. :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Jo a samozřejmně ten puškohled koupím od p. ?ebesty z JSA :wink:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Tak o tom že je jedno jaký je průměr tubusu jsem četl taky. Docela mě to překvapilo co ten pán tvrdí,ale nejsem optik abych to dokázal posoudit.Podle mého ale ten rozdíl bude stejně tak malý že to člověk asi nepozná.Jedinou výhodu vidím v tom,že ve větším tubusu je víc místa na různé ty hejblátka a může to být o něco odolnější díky větším rozměrům.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Marko
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 26.7.2008, 9:36
Bydliště: Ladomirov

Příspěvek od Marko »

Zdravim. Chcem sa opýta? aký máte názor na puškohžad Hakko Winner 2,5-10x50 s osvetleným bodom a tubusom 30mm. našiel som ho za dobrú cenu na www.hubertshop.cz Ak ma niekto skúsenosti a už si ho objednal z tejto stranky tak sa podelte o skúsenosti. Mam na mysli či to náhodou nie je Čínsky výrobok. Je naňho 2 roky záruky, na iných stránkach je záruka 5 rokov. Zatiaž dakujem
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od dmw »

Koupil jsem si Hakko 3-12x50 se světelným bodem, na zvětšení 4x jsem se díval ve stejnou dobu jako 6x42 meopta s T-čkem, Meopta podle toho je diamant mezi drahokamy, hned jsem ho z kulovnice sundal a prodal, už nikdy více, ještě bych chtěl dodat, díval jsem se za šera, to stačilo na to, abych se hezky vytočil, co je to za šunt. Byl to výrobek mede in Japan s 5 letou zárukou. Takže kdo si chce koupit Hakko tak stejně skončí u Meopty a nebo ještě kvalitnějšího výrobce.
kucmar
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23.8.2009, 11:22

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od kucmar »

S touto optikou zkušenost nemám, ale s firmou Hubertshop ano. Sháněl jsem nějakou optiku a nevěděl jakou. Měl jsem vybranou nějakou Meoptu, ale po rozhovoru s majitelem Hubertshopu bylo rozhodnuto. Nabídl mi optiku Meopta v akci 3-12x50 s červ. bodem za cenu tuším 14800,-Kč. Na druhý den mi ji majitel přiblížil osobně blíže k domovu, což jsem také u něho ocenil. Když to vezmu zpátky, udělal jsem velmi dobře s touto optikou( plně mi vyhovuje, ikdyž byla trochu nad mé momentální finanční možnosti) a velmi chválím přístup majitele tohoto e-shopu.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od krcoun308 »

Kolega z vedlejšího sdružení si teď na novou 8 koupil Hakko Winner 1.5 - 6 - 42. Má s touto značkou dobrou zkušenost, mají prý ve spolku dva - 8 - 56 na 8mm a variabel na 30-06, světe div se - bez problémů. Ten kolegův zatím (týden na zbrani) přežil 20 ran - nastřelení a seznámení a dobrý. Pořád nějak nevěřím, že to Japan vyrobí a dopraví k nám přes půl koule za tyhle peníze, osobně bych to viděl raději na 22 lr nebo 223. Uvidím za čas a podám zprávu.
rws

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od rws »

Má zde již někdo praktické zkušenosti s novou řadou Hakko Majesty ? Docela by mě zajímala světelnost třeba proti Meostaru ?
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od sterbik8 »

V roce 2008 jsem koupil novou milenku CZ550 8x57JS, nechal jsem si tam dát Hakko Winner 8x56RD, jelikož ještě vidim dobře, tak ok, jinak ted bych šel aspon do meopty, ono to tak jednou stejnak dopedne. :lol: Potíže s nim žádné nejsou a drží, jen se člověk nesmí podívat přez jinou parádu, prostě příště už ne! Chce si to vyzkoušet svou peněženku, radši připlatit ku své spokojenosti, co bychom si nalhávali, je to koupě na delší dobu, ne jen na týden. Čím víc toho člověk vyzkouší, tím má větší přehled a náhled na danou věc. Jinak prasátka i v noci není problém, mám jich s milenkou střeleno pár, ve dne i v noci a jde to a s 8čkou naprostá spokojenost, na vše, nechal jsem si poradit a udělal jsem velice dobře!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od jirkam »

Zdravim,
jak se tak dívám, tak každej chce za málo peněz co nejvíc muziky.
A ti co mají 25 tyček na optiku, tak se nám smějou . . . slyšeli ste někdo o HAKKO Superb 3-12x56 ???
V technických údajích má napsaný: skleněné mnohovrstevně potažené čočky - transmise světla 95%, jednodílný vysokopevnostní 30mm tubus plněný plynem
Takže ta světelnost by nemusel byt tak marná . . .
Meopta (Meostar R1r 3-12x56) má transmisi světla jen kolem 94% (ale je to jen na papíře, chtělo by to vzkoušet . . .)
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od Žanek »

ono je potřeba srovnát reálné pojmy - meopta má 94 procent propustnost jako celek u Hakko je uváděno 95 procent pro čočky - ale těch je tam deset nebo jedenáct, takže jaké je ta celková propustnost je otázka.
Jinak ale se o model superb taky zajimam - zajimave, ze ma hodne stejne parametry jako Fomei Ranger a take cena je skoro shodna - takze je to mozna odpoved na to kde si Fomei necha tuto svou nejvyssi radu vyrabet...............
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od jirkam »

fomei takhle velký variábly nedělá, ale tak kdoví kde si to nechávají dělat (třeba nějaká čínská pobočka v japonsku)

já sem si teda vždycky myslel, že hakko je kvalitativně tak někde mezi fomei a meoptou . . .
Odpovědět