Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím!
Pokud je u některého zájence o samonabíjecí brokovnici podstatné to, aby byly při přesunu z místa na místo možnost ponechání otevřeného závěru a zároveň blokace podávání nábojů z trubkového zásobníku bez předchozího vyjmutí v trubce uložených nábojů, pak pokud není fajnšmekr a odpůrce ruských zbraní tuto možnost splňuje i rusanda MC21-12 .....................
samozřejmě, že se jedná o starší dámu, ale řekl bych, že usedlou a spolehlivou :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Brokové automaty

Příspěvek od fesoj »

Toto jsme zde již probírali s Frantou Přecechtělem. Pro viditelnou bezpečnost /třeba mezi lečemi apod./ bohatě stačí, když do výhozného okénka zbraně vložím vystřelenou nábojnici kolmo ke zbrani a přivřu ji závěrem. Nic se nemůže stát a to, že zbraň v tomto stavu je bezpečná, je vidět na první pohled.
Kritériem pravdy je praxe.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od michalos »

Tak rusové vyrobili další kus semi-auto http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... -mp-155-12.... má někdo zkušenosti v čem se liší oproti 153 a k čemu slouží ta páčka, která u 153jky není..??
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Georg.H »

co jsem pochopil tak je to na přebití,když chceš vystřelit jiný náboj, vypneš s tím podání náboje ze zásobníku(trubice)
amící 155 docelá haní
MP153 je o hodně lepší i lépe zpracovaná...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lesomil »

Podle mého názoru to navazuje na můj příspěvek na začátku této stránky... Bude to páčka při jejímž otočení na druhou stranu se zablokuje podávání nábojů uložených v trubkovém zásobníku pod hlavní.... Poté může již být otevřený závěr a další náboj si to nabere teprve při otočení té páčky původním směrem a zavření závěru. Bude to stejné jako u té rusandy MC21-12....
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lesomil »

Michalos,
majitel toho internetového obchodu pan Jarda Hlavata je velice ochotný a seriozní chlap. Pokud mu zavoláš, nebo napíšeš email, věřím že ochotně zodpoví Tvé otázky.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: Brokové automaty

Příspěvek od marnet »

Lesomil:máš pravdu,neboť brokový automat MC 21-12 MR vlastním.Na společných honech(naháňkách)tento systém používám.
mikee
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06.1.2014, 20:40

Re: Brokové automaty

Příspěvek od mikee »

Dobrý den,
vlastní někdo z Vás brokovou samonabíječku Beretta A300, zajímali by mě zkušenosti apod, nebo i z doslechu. Děkuji
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Tim »

Jsem koukal, že naše stařičké automaty CZ 241 jsou poměrně rozšířené (a oblíbené) po celém světě :shock: Viz. http://www.czfirearms.us/index.php?topic=12548.0
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Brokové automaty

Příspěvek od TT33 »

michalos píše:Tak rusové vyrobili další kus semi-auto http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... -mp-155-12.... má někdo zkušenosti v čem se liší oproti 153 a k čemu slouží ta páčka, která u 153jky není..??
Jedná se o okopírovanou blokaci nábojů v trubici, od Browning MAXUS, po uzamčení nábojů v trubici mohu stáhnout závěr do zadní polohy a zůstane otevřený... Zbraň mohu používat jako jednušku, vždy po výstřelu zůstane otevřený závěr, po přepnutí funguje jako samonabíjecí... Podle mého názoru by šikovný puškař mohl upravit/doplnit starý MP 153 o uzamykání také. Na té 155 se mi nelíbila pažba, která je doplněna ošklivou gumovou botkou, která asi bude zadrhávat o oblečení..., nepochopil jsem jak někdo může zohyzdit touto botkou celkem pěknou pažbu, kdybych si ji měl koupit, musela by se pažba hned vyměnit.
kuba palivec
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 21.4.2012, 7:30

Re: Brokové automaty

Příspěvek od kuba palivec »

Tu páčku mají brokové automaty od Browninga již několik desítek let. Vlastním Browning Gold z devadesátých let a ten to má také.
Steyr SSG 69 308 win+Artemis 3000 Tactic 4-16x44, CZ 531, ZKM 611+Meopta 6x42, ZK99, Mossber 9200 automatic, ZP, Josef Gutwirth 3x, Carl Zeiss 15x60 W. Germany, CBS Tordalk 11x80, CBS Tordalk 22x80
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Brokové automaty

Příspěvek od pufr »

"Magazine cut off lever" - česky bychom mluvili asi o "páce či tlačítku blokace zásobníku nebo nábojové schránky" - vznikla už současně s vojenskými opakovačkami - původně taky s trubicovou schránkou pod hlavní a vydržela až do první světové (je ještě - jinak umístěná - i na US pušce model 1903). Motivací vojenských pánů ale bylo snížení spotřeby střeliva, kdy sprostý "Kanonenfutter" mohl zásobník či schránku použít až na speciální povel, jinak se u takové zbraně nabíjelo "jednotlivě" :?
Dnes je opruz vybíjet pokaždé po skončení leče celou schránku pumpy nebo automatu, ale je otázka zda se na zbraň se schránkou zablokovanou touhle pákou dívat jako na vybitou (během "svačiny" při obdivování zbraně se může stát ledacos). Výměnu náboje brok/jednotná střela a pod. každopádně blokace schránky usnadní.
Pufr
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Leon »

do komory blombu a je vyřešeno
CZ 550 american 308win.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Citron »

Zdravím, napíši sem něco mezi informací a otázkou. Jsem vlastníkem brokového automatu ČZ, model je to myslím 241 v ráži 16/65.
Zbraň zako taková střílí v pořádku, nezasekává se při vyhazování. Dnes jsem ale objevil problém a to dost velký. Koupil jsem náboje SaB Red and Black se 4 mm broky. Ta zbraň to nenabije, podavač náboj nezvedne před komoru. A je to jenom a jenom tím nábojem, když jsem tam dal o 2 dekády starší náboj stejné provenicence i typu, tak to funguje naprosot bez problémů. Ať s Red and Black nebo Black Star, funguje v pohodě. Tan nový náboj je tak jiný, že i když mám 2 náboje v zásobníku, tak závěr zůstane zachycen v zadní poloze. Zkusil jsem je vzít zakružovačkou a nepomohlo to. Starý náboj má na délku 61, 64 až 61, 92 mm, nový nový 59, 58 až 59,83 mm, nové náboje jsou i o 0,08 slabší, než ty staré. Setkali jste se někdo s podobným problém a čím tyhle staré automaty krmíte?
Předem děkuji za odpovědi.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Brokové automaty

Příspěvek od precechtel »

vyzkoušej plastové italské RC, sice maji délku 67 mm, ale plast výborně klouzá a je rozměrově stabilní, v mém úplně bez problémů. Většina ČZ 241 má nabojovou komoru o délce 67 mm. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět