Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od martinh »

Opravdu nepotřebuji nakupní povolení?mě právě každej říká že ho potřebuji. To by musela byt nejaka novinka ne?
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Shiva »

Doporucuji se podivat do zakona nebo zavolat na mistni odd zbrani a streliva na PCR. tohle jsou zbytecne debaty

http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Shiva »

Ja nejsem pravnik. kdyz mi neni jasny zakon, tak vemu ten telefon a zavolam. vetsinou padnu na nejakou blbku ktera ma sice BC ale prelozili ji z obcanek, tak se doptam na nekoho kdo to dela v praxi delsi dobu a ti mi vzdy poradi. teda ted uz vim primo na koho, ale ver mi, je to nejjednodussi zpusob. i pravnik muze mit svuj vyklad, ty se podle toho zaridis ale to pako co te bude kontrolovat, bude mit nejaky predpis nebo svuj vlastni vyklad (potazmo, to co se u nich praktikuje) a vyklad tveho pravnika ti bude naprd. sice se pak muzes soudit a vyhrat, ale kdo to chce delat???
davam prednost bezproblemoveho postupu. takze dodam to co chteji (pokud to neni primo hovadina, jako pozvani na mezinarodni akci, kdyz chci EU zbrojni pas, nebo kdyz davam vyplneny formular oznameni vyvozu, to na ne prdim, EU ZP je jejich povinnost a oznameni neni zadost).
nejaky papir navic mi fakt nezabije.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lotr »

Martinh: nákupní povolení nepotřebuješ, protože MP153 má délku hlavně 610, 660, 710 nebo 750 mm a tudíž podle zbrojního zákona to není zbraň kategorie B, na kterou potřebuješ nákupní povolení, viz § 5 odst. f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm, Přečti si pořádně zákon :wink:
Stačí se mrknout třeba sem a víš na čem jseš : http://world.guns.ru/shotgun/sh49-e.htm

yardaz: pleteš si to se zakázanými způsoby lovu, kdy § 45 odst. 1 l) mysliveckého zákona zakazuje střílet zvěř z poloautomatických zbraní se zásobníkem schopným pojmout víc než 2 náboje. Pokud Tě někdo oprávněný přistihne, že jsi vyndal omezovač a láduješ 5 patron místo 2, můžeš přijít o lovecký lístek.
Policie Ti MP153 samozřejmě zaeviduje jako zbraň kategorie C, protože se jedná o zbraň dle § 6 písm. b) zbrojního zákona :
jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f)

Na některé věci člověk opravdu nepotřebuje právníka.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od martinh »

No ja si osobně myslím že se ale jedná o zbran kategorie B v zakone:dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje "Přeci pro sportovní střelbu mohu omezovac vyjmout a potom uz se tam vejde vice jak 3 naboje. Nebo se pletu? Pravnik nejsem tak tomu nerozumim.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:02, celkem upraveno 2 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:03, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lotr »

4 martinh: mysli si co chceš, zákon v tomto případě mluví jasnou řečí :wink: Když mi nevěříš, tak si zajdi k Vám na PČR a domluv se přímo s nimi a pak nám dej vědět. Rozhodující je délka hlavně, kterou zcela opomíjíš. Do 600 mm včetně je to zbraň kategorie B podle zbrojního zákona, nad 600 mm délky hlavně je to zbraň kategorie C podle téhož zákona. Nikdo Ti nemůže přikazovat, jestli máš zbraň - brokový automat nebo brokovou kozlici používat pouze pro lov nebo pouze pro sport. Howgh.

4 yardaz: Sorry, v zápalu vášně jsem odpověď na MP153 napasoval k Tvojí osobě :D Pokud si omezovač vyndáš během lovu v honitbě, dopouštíš se přestupku - zakázaného způsobu lovu podle mysliveckého zákona, pokud si omezovač vyndáš na střelnici, nedopouštíš se ničeho, to je čistě Tvoje věc. Dopouštíš se maximálně přestupku proti vlastní peněžence :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Brokové automaty

Příspěvek od psdk »

Měl jsem jak "automaty" české tříranné tak belgické 5ti ranné a kategorizace za ta léta několikrát měnila podle toho co tady klukům na místní PČR poslali z Prahy za výklad zákona. Převáděli mi to několikrát z C na B a zpět protože několik let po zavedení kategorizace v tom byl pěkný guláš a v každém okrese to dělali trochu jinak. Přivezl jsem flintu jako Céčkovou a podle nich byla Béčková a různé zmatky. Posuzují se dva aspekty, dílka hlavně a kapacita zásobníku a v různých kombinacích z toho na různých okresech ještě pořád vycházejí různé kategorizace :-) :-)
Mám pocit, že poslední verze tady u nás v Opavě je ta, že 5ti a více ranné automaty jsou kat B nehledě na délku hlavně a tříranné jsou C pokud mají hlaveň delší než 60 cm. Pokud je na tříranném automatu zkrácená hlaveň pod 60 cm tak je to B. Nicméně není problém v komisi narazit na starší automat, který je zařazený zase úplně jinak ...
Úplně sichr ti to řeknou jen u vás na Zbraních střelivu jak to kategorizují oni konkrétně.
Pánové předemnou mají sice pravdu, zákon může hovořit jasně, ale policajt má vždycky pravdu ... ;-)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od dalas »

Pro zařazení do kategorie je výčet podmínek u kterých není "a", nýbrž "nebo".
Brokový automat s možností nad 2+1 je "B" bez ohledu na délku laufu a možnost omezovače. Automat neumožňující více 2+1 jednoduchou úpravou je "B" je li délka hlavně do 600mm včetně. Je li nad 600mm je to "C". Jestli to někde přihlašují jinak, jde asi o místní úpravu zákona.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Shiva »

Panove, ca 9 prispevku na zpet, jsem rekl to same. ani jeden z vas neni ani pravnik ani policajt. Pravnik je stejne naprd, protoze policie ma vnitrni pokyn ci jak se to jmenuje vydany prezidiem (a tam to meni z tydne na tyden) a ten je rozhodujici. Jestli pravnik ma jiny vyklad a vy ho chcete platit, muzete s tim jit k soudu. Ale tady a ted je to k hovnu.
veskere polemiky zde je jen honit si sve ego jak umim logicky myslet, nic vic nic min. a logiku v zakonech je tezke hledat, zvlaste u nas.
Takze bezte na mistni oddeleni a zeptejte se, totiz tam vam to budou vystavovat. Pokud se vam to nebude libit, tak si vytisknete logicke uvahy zdejsich prispevovatelu a logicky s nimi diskutujte a odkazujte se na tuto debatu. uvidite kam s tim dojdete. Ev. si s sebou vemte pravnika ktery jim bude hrozit zalobou ci prestupkovym rizenim. Treba nakonec dosahnete prihlaseni zbrane do te ci one skupiny, kterou chcete, ale verte, ze si vas tam budou sakramentsky dlouho pamatovat. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Lotr »

A když se budeme chtít do toho zamotat, tak začneme kombinovat s délkou komory, protože do automatu s komorou 89 se vejdou po dvou 89, po třech 76 a čtyřech 70 :D
Jinak jsme se tu všichni shodli na tom, že si máš zajít k Vám na PČR a tam se pro jistotu optat. U nás v LN to proběhlo tak, že brácha na svůj MP153 s komorou 89 nákupní povolení nepotřeboval a zaregistrovali mu to jako zbraň kategorie C.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od dalas »

to Shiva: vím o čem mluvíš, ale to je právě ta tragédie. Oni jsou kluci malovaný schopni používat nikoliv výklad zákona, ale mnohdy vlastní výklad, který nadřadí zákonu. Co pak má dělat normální smrtelník, který se má řídit zákonem? :( Jinak jsem rád, že nejsem ani právník ani policajt. :D Tím ale nechci urážet tyto profese.
to Lotr: délka komory s tím nemá co dělat. Hlaveň je od ústí po čelo uzavřeného závěru. To se mě snažili dostat s Tikkou. Ta měla napsáno délka hlavně 600mm. Jenže to je délka hlavně jako dílu. Tak jsem je poprosil, ať si to změří tyčkou, že je to 601mm. Aha, pokývali hlavou a bylo po problému. (stav před novelou zákona)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět