levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Vše o brokovnicích
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Kubajs »

Z duralu tam podle popisku nic neni. Všechny části jsou že železa. Co se týká jednotné střely, tak ty výměnné čoky často dělají velké rozptyly. To mě dělal aji Rus.
Ta dvojka se mi moc líbí, ale když jsem zjišťoval info, tak někteří uživatelé mají 20000- 30000 výstřelů a v pohodě. Ale pak se našlo dost lidí, kterým se vysypalo bicí ústrojí a pojistka. Třeba po 60 ranách.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj, z ruského Sportinga s kolimátorem střílím slugy na 50m pivní tácek.
Mám vyzkoušeno z čoků cylindru i ze čtvrtky.
V čokách ten problém nebude, i když různému rozptylu z různých čoků bych věřil.
Spíše to bude slugama.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Myslivec Milda »

Kubajs píše: čtv 15.10.2020, 14:13 Ta dvojka se mi moc líbí, Ale pak se našlo dost lidí, kterým se vysypalo bicí ústrojí a pojistka. Třeba po 60 ranách.

Někdo by teď možná vzpomenul lidové přísloví „Lže jak cigán“ . Ale já se spokojím s konstatováním, že to, co napsal Kubajs není pravda. Za deset let co dovážíme značku AKKAR a zajišťujeme celostátní servis jsme u této dvojky ani jednou neměli zde výše popsané závady a reklamace ! Nemám chuť vyvracet blbé hospodské kecy a widlácké pomluvy . Statisticky a pragmaticky vzato je lepší se některé skupině obyvatelstva vyhnout obloukem. Pro ty normální, co mají a používají zdravý rozum několik faktů o značce AKKAR Sílah San , aby si rozšířili obzory a vědomosti.

AKKAR – brokovnice dvojka, model Churchill 512 / 520 Gold je skvělá puška. Ocelová baskule, volitelná jednospoušť, mechanická pojistka. Hlavně jsou zevnitř povlakované tvrdochoromem a vybavené výměnnými čoky. Česká Zkušebna = vyšší tlaková zkouška pro ocel. broky. AKKAR je největší a nejmodernější továrna v Istanbulu s majoritním americkým majitelem. Jejich výrobky jsou na velice vysoké technické a kvalitativní úrovni, viz. certifikáty: akreditace kvality dle norem ISO 9001 a Q9001-2000.

A něco málo navíc zde níže:

https://akkar.com.tr/512-12ga-2-524

https://akkar.com.tr/company-2-277

https://www.myslivost.cz/Casopis-Mysliv ... ut-a-broko

https://www.zbrane-strelivo-optika.cz/p ... ovnice/395

https://shop.proarms.cz/zbrane/16665-br ... menna-zahr
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Kubajs »

Mildo nechci a nemám zapotřebí vám kazit PR a business a nadávat na vámi prodávané zboží. Jenom jsem si zadal do Facebooku v mysliveckých a loveckých skupinách název Akkar.... Takže asi jedna paní povídala.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Začátečník »

Jak psal Jan Slavětínský. Chce to vždycky vyzkoušet, jak zbraň sedí a vystřelit z ní. To platí u každé flinty. Jestli tohle umožňuje prodávající s novým kusem, je to výhoda a rozhodně bych toho využil.
Turka neznám. Kolega měl zánovní kozlici. Zlobila u ní jednospoušť. Ale už nevím značku, takže irelevantní informace. Dřevo bylo moc pěkné a seděla mi dobře. Zkoušel jsem asi 3 typy jejich kozlic. Seděly mi různě, ale dřevo bylo pěkné bez vyjímky.
Z nových Baikalů jsem zkoušel taky jenom kozlice. Vcelku bez výhrad. Hlavně slušně spasované, Fortunou 3,5 mm velice slušné krytí. Dřevo horší než turecká výroba, ale to by mi vůbec nevadilo. Jsou o dost levnější než Turci. Po koupi nového kusu bude možná třeba něco málo doladit, ale pak už nebývá problém.
Fire.RR
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23.4.2023, 20:49

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Fire.RR »

Zdravim, abych nezakládal nové téma tak to přilepim sem. Pokukuju po nějaké brokové kozlici na holuby. Do výběru se mi dostaly, stejně jako zakladateli tématu, ruskej sporting (dnes již asi nesehnatelný takže vyřazen) a turci ATA (sporter/supersport) a AKKAR (206 sporting/812 sporting). Měl by někdo nějaké porovnání k těm turkum, je některý z výše uvedených vyrobců v něčem lepší než ten druhý případně i porovnání konkrétních modelů. Uvazuji to na hobby účely.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Georg.H »

Běž do ATY za ty peníze nic lepšího není. Nová várka už má tormentaci na ocel.
kapral
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26.2.2013, 22:25
Bydliště: South Moravia

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od kapral »

Tormentaci na ocelové broky má i AKKAR, a tvrdochrom.
Jo a mimochodem nové brokovnice CZUB si nechává zbrojovka vyrábět u AKKARU, akorát to prodává trochu dráž.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od roman200 »

Já bych se přimlouval za ATA supersport, mám ho rok a musím říct, že za 25t slouží dobře. Mám 71 cm hlavně, celá sada zahrdleni s klíčem. 1/4 a 1/2 jsou prodloužené a určené pro ocelové broky. Zbraň jako taková zkoušku na železo nemá a dělat ji nenechám, je vyrobena pro použití oceli do 4,5mm. Až bude po záruce nechám dodělat očka a mohu s ní lovit. Zatím asi 4000 ran a no problema 👍
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Odpovědět