Koupě Brokovnice

Vše o brokovnicích
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od dalas »

to Lukals: to je docela dobrá volba. Kolega chodí na naháňky s 20 kovým automatem a je s touto ráží dost úspěšný.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od kojot »

Kopie Browningu? Pravda, že jo. Browning jako první začal vyrábět sériově kozlice, proto jsou všechny ostatní kopie. Na 16 gauge je cena docela soda a kór na Ruskou. Jestli si ale koupíš zbraň do leče s tak pěkným pažbením, jsi u mě mazák :lol: . Do leče seženeš cokoli jako pracovní flintu okolo 3000,- ZH, ZP, IŽ. Větší pozor jak rytinám spíše věnuj soustřelu jednotnou střelou. Stačí na třicet kroků a budeš překvapen, jak která brokovnice střílí. Mě střílel Rus horní na flek, spodní o 35 cm níž, proto šel do světa a už o něm nechci slyšet. Tohle je obrovská výhoda zbraní z druhé ruky, poněvadž snad kromě Beretty v Sudicích tě to žádnej obchodník ověřit nenechá a reklamace na soustřel veškerá žádná. Vždy trvej na ukázce soustřelu, pak budeš mít brokovnici ošklivou, odřenou, ale s perfektním soustřelem a vo tom ty naháňky jsou!!!

A propos, nikdy jsem nad tím moc neuvažoval, ale jestli jste četli článek v srpnové Myslivosti od Karla Klímy : Pažba míří, hlaveň střílí - je tomu skutečně tak? Tak tihle pánové si tehdy přijeli pro ten můj Ruský nepodarek. Podle řeči měli celkem jasno! Jednospoušť, choke, vyhazováky a soustřel na 30 m do 10 cm. Samozřejmě jsem neprošel! Dali jsme řeč a oni povídali, že už takle shání brokovnici skoro rok! Žádná ale nesplnila jejich představy. To ten pán měl na zbraň dle řeči 30 tisícovek. Z obchodu nechtěl, protože ho při dotazu na odzkoušení zbraně posílali někam a na Berettu u Hlaváčka zase neměl. Zkrátka a dobře, nejlépe hodnotili kozlice IŽ, pak kozlice UB a naopak jako nejhorší zbraně Bettinsoli. Jak říkal: krásná, ale úplně na hovno.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od Toma »

Takto z fotky bych to hádal spíš na model 12.27 měl hlubší rytinu na baskuli.Pažba se mě zdá origoš.Dal bych za ni v dobrém stavu tak do 6000 kč.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od Lotr »

Prodávající si zřejmě cení té pěkně vyřezávané pažby, i mě se zdá 10.000 kaček docela dost za ruskou Bajkalku v r. 16. Ale kolegové mají pravdu, nekoukej na rytiny, ale na soustřel a na vůle. Protože se dost lidí dneska zbavuje loveckých zbraní v r. 16, je poměrně slušný výběr. Pokud netrváš na kozlici, klidně bych do výběru zařadil i dvojky ZP.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od Lesomil »

Vzhledem k tomu, že ses zmínil i o kachnách, před konečným rozhodnutím vem v úvahu i použití železných broků..... A to s ohledem na ráž a přípustnou velikost broků. Tedy nechceš li střílet mákem vem to v potaz....!
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od Lukajs »

No v potahu jsem dostal tip ... jesli by nebylo rovnou lepší si objednat novou ruskou dvojku v ráži 20 IŽ 43.
Dá se sehnat nová za 8000Kč
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od kojot »

Kup at libitum, ale poradím ti závěrem jednu malou vychytávečku. Ti pánové, co si tehdy přijeli pro toho Rusa, měly takový zlepšovák, kterým lze s trochou cviku odhalit disharmonii hlavňového svazku již ve kšeftu. Měl nábonici ráže 12 a v ní zasunutou nábojnici ráže 16. U obou měl vyklepnuté zápalky a u té šestnáctky obroušený "rantl", aby pěkně klouzla do komory. Takto měl připraveny dva kusy. V zápětí položil zlomenou brokovnici přes deku na střechu auta, aby se nehýbala a vložil do komor onu "vychytávku". Tím zredukoval prostor pro pozorování a horní hlavní koukal na terč formátu A4. Když byl na středu, povídá: ta spodní jde uplně mimo a ani nemusím střílet. Myslím, že by to mohlo budoucím nakupujícím dosti pomoci. Pro fajnšmekry lze doporučit kolimační laser, nicméně tohle si každý vyrobí doma sám během pár minut. Až se bude prodavač u páté brokovnice vztekat, že ji nehceš, klidně se odkaž na mě, že jsem ti to poradil. :lol: :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od dalas »

to kojot: Jako v každé správné pohádce by to mělo končit "a jestli neumřeli, tak díky udělátoru vybírají dodnes". :lol: Ty hlavně totiž nejsou souosé, protože každá hlaveň vytváří jiný klopný moment. Má IŽ má vzdálenost os na ústí 18,28 a u komor 25,77mm. Je to sice Ruská kovářská výroba, ale takoví troubové to zase nejsou, aby si to nezměřili jako já. :wink: Obdobně u dvojky, tam je to krásně vidět. Levá hlaveň střílí doprava a pravá doleva. Pak ta zbraň má dobrý soustřely jen s určitým střelivem. Holt brokovnice není na benchrest.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Koupě Brokovnice

Příspěvek od Karel61 »

dalas píše:... Ty hlavně totiž nejsou souosé ... levá hlaveň střílí doprava a pravá doleva. Pak ta zbraň má dobrý soustřely jen s určitým střelivem.
Je pravda, že hlavně nejsou souosé. Žádná hlaveň ale není geometricky absolutně přímá. Pokud osa levé hlavně opíše oblouk vlevo ve směru od komory k ústí a osa pravé hlavně opíše oblouk vpravo, je křížení dráhy střel více či méně kompenzováno. K tomu též v praxi dochází, takže křížení není takové, jak by odpovídalo osové geometrii měřené jen v místě komory a ústí. (Tenhle rozum mám nezávisle od dvou puškařů - právě řeším problém soustřelu u ZP, které mi s JS střílí silně do kříže a háže výškově a u dvou puškařů jsem to už konzultoval).
Myslím, že ta "vychytávka" z tohoto důvodu bude k ničemu a bez kontrolního výstřelu se nezjistí nic. Zřejmě ale bude platit, že zbraň má dobrý soustřely jen s určitým střelivem.
Odpovědět