GECO - nové strely

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Zdravím,
tak jsem tady pozorně četl příspěvky na GECA. Dneska jsem si je také koupil v ráži 8x57 JS. Koupil jsem TM, líbí se mi. :lol:
Lovil jsem SPCE, dobrý, ale ke konci loňské sezony dost nevyrovnaná munice,tvcrdost střely a tím i ranivost byla hodně rozdílná v jedné krabičce.I vzhledově vypadaly jinak barevně. Potom jsem zkusil Noslery plněné SB,dobrý, ale při zásahu kosti na vstřelu moooc bouraly a naopak mezi žebro se chovali jak celoplášť. Tak jsem zkusil SAKO HH. Vystřílel jsem zhruba 3 krabičky, ranivost dobrá, řekl bych střela malinko tvrdší, musel jsem začít používat i pejska, zuačalo to odcházet dále a pobarvenost stopy tak tak. Vysoká přesnost a pokud to nebylo do plece, tak i šetrné ke zvěřině. Jenže pejsek stárne a já tak trochu taky a předešlá mnoholetá zkušenost s SB a dobrým stop efektem mě dolákaly až k GECU.Tak uvidím, ještě jsem je nepoužil, ale jestli maj dobrou ranivost a tak zase se bude bojovat se srnčím a lovit na hodně zadní komoru a tudíž chodit do lesa hladovej. :mrgreen:

Koukal jsem do tabulky, že střely TM a TARGET jsou stejné, v čem se liší???
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
vantom
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.12.2012, 15:30

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od vantom »

TM a TARGET jsou na první pohled stejné , rozdíl je v použití střeliva .TM je střelivo, lovecké.TARGET je střelivo, které se používá k terčové střelbě. Výrobce prý chtěl vytvořit pro lovce pocit při tréningu ,že střílí stejnou minicí.TARGET se prodává po 50ks v krabičce . Bohušel myšlenka zřejmě dobrá ,ale prakticky pro čechy velmi špatná. Pokud koupíš oboje a smícháš v kapse tak nepoznáš a lovíš třeba terčovou municí. Ta terčová by měla být postatně levnější.Bohužel to funguje jen v Německu, český prodejce ti je prodá jako lovecké střelivo za stejnou cenu nebo rozdíl 1kč.A pak nadáváš na GECO.Jako se to stalo mě.A to se prodejce dušoval,že je to levnější protože jsou po 50ks.Buď to neznaj ,nebo chtějí víc vydělat.Naštěstí si to umím přeložit z ofic stránek GECO.Jo a dokonce to mají na zadní straně krabiček zobrazeno na co máš střelivo použít .Já jsem s TM velmi spokojen . Pokud se podíváš na tu 8x57 JS ona ta kule má taky střižnou hranu. Až bude trochu času udělám fotku jak to vypadá když střelíš prase TM a PLUSEM .Krásná dirka na vstřelu TM ,nic po zásahu PLUSEM .Kamarád má 30-06 a ta kule vypadá uplně jinak spíš jak SAKO Super Hammerhead .Takže to bude zase dělat něco jiného.Jo a na srnčím je to ok. Já myslím ,že každej rozumnej myslivec střílí srnčí za plec.Pokud ne, rozbiješ to čímkov.
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Tak to mám asi ty terčové, v tabulkách jsou hodnoty naprosto stejné. Co to udělá se značením při použití této střely na zvěř?Jak se chová zvěř, zkusil to někdo? Koupil jse 30 ks z krabičky po 50 ks. :twisted:
Srnčí lovím dozadu proto, že se mi hodně stávalo při zásahu za plec , že střela hodně devastovala zvěřinu tím, že trhala žebra ven v celku. Takhe mám dírku v jen v měkotě a zvěřina je ok, a zvěř zhasíná okamžitě, v ohni na vybarvení většinou dovnitř.
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

To už se zde probíralo snad 1000,ale v čem je ten rozdíl ve střele TM a Target.Co je TM a Target víme všichni,ale kde je ten rozdíl.Přeložit si umíme všichni,ale to tvrzení chce dotáhnot do konce.To,že dnes vyrábí GECO,kde kdo to už víme.....Ale tu podstatu věci ne :wink:
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Jasný, teď už, ale přeci už někdo v nevědomosti lovil s target střelami. Dá se to vůbec???
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
vantom
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.12.2012, 15:30

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od vantom »

Pokud je munice určenena na terčovou střelbu,tak se na to má používat.Na lov je určen jiný druh munice, to je snad jasný jaký v tom bude rozdíl.Složení střely,/vzhled není všechno/velikost prachové náplně,dopadová energie ,balistika ....Pamatuju,že i když jsem byl na vojně, tak do samopalu dělali tréningovou munici měla stejnou balistiku, myslím do 100m jako ostrá munice. Myslím,že kdo se opravdu zajímá o podstatu věci může kontaktovat výrobce emailem on určitě podá profi vysvětlení.Nebude to nic tajného.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak mě mrzí,že jsem se zase nic nedozvěděl.Na té vojně jsem byl vím co je redukovaný náboj.To se s tímto porovnat nedá.O loveckou balistiku se zajímám dost.Zde se může jednat jen o jinou konstrukci střely,což v mnoha příspěvcích výše chlapi nepřímo popírají.Myslím,že by nebylo od škody to proštudovat.Ono tu není jen to nové Geco,i když TM i target je původní.
viewtopic.php?f=6&t=3574
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Durell »

Rozdiel môže byť v hrubke a materiáli plášťa strely a chemickom zložení zliatiny olova - aj jeho tvrdosť.

A podstatná úspora je na svete a rozdiel v chovaní pri zásahu tiež.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od miroš »

To by mohlo být vysvětlení proč někomu střela fragmentuje na tisíc kousků a někdo má pěkný hříbek.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

No,ale to já tvrdím pořád,jen je potřeba to dokázat.Ono totiž něco podobného bude problém u SB SPCE.Pokud si někdo pořádně pročte to původní vlákno tak se tam pár z nás o tom baví.
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Já sy myslím, že to bude ono. Určitě bude jiné složení kule.Protože , když vezmu balistickou tabulku, jsou parametry těch kulí naprosto stejné i na nástřelných hodnotách. Nevím, nemůžu posoudit další, nemám ty orig TM, jen pravděpodobně ty Targety.
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Ještě jsem zapoměl, tu zkušenost s těma SB SPCE , jak oní mluvil Zdeněk, mám taky, proto jsem od nich ustoupil.
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Leon »

co vím tak střely T mantel nakupují od RWS a ti dělají jenom jeden druh tak nevím co pořád řešíte :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od lanus »

Leon - Geco TM i Target nie sú totožné so strelami RWS TM (R;S) ; ďalej im neprináleží špecifikácia "nové strely" ,ale skôr "staré strely" ! Za "nové strely" sa podľa mňa dajú považovať strely "PLUS a EXPRESS " .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od miroš »

Leon píše:co vím tak střely T mantel nakupují od RWS a ti dělají jenom jeden druh tak nevím co pořád řešíte :wink:
S tím jedním druhem bych si nebyl tak jist např. TM 7mm vypadá úplně jinak než TM8mm.
V původním vlákně se to probíralo.
Odpovědět