Myslivecká kamizola vs. maskáče

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

no tak pro upresneni ... rifle nenosim skoro ani v civilu :wink: za druhe mikina je sice maskovaci vzor ale s armadou opravdu nema nic spolecneho ...je to flisova mikina pro rybare a ma velikou vyhodu ze hreje a nesusti ...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: par obrazku...

Příspěvek od Reno »

To já tedy "v civilu" rifle nosím, zrovna teď zejména jedny v khaki a jedny v šedozelené barvě... :lol: Myslíš, že inklinace k tomuto barevnému provedení je projevem nějakého postižení? :twisted: Jinak flísku také nosím rád, je teplá, nešustí a dobře dýchá, mám jednu šedohnědou a jednu olivovou. Tu tvojí jsem na té fotce považoval za vojenské maskáče díky tomu "profláklému" vzoru woodland... :wink:
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

to reno: :lol: tak ja mel na mysli klasicke modre dziny :wink: ale je pravdou ze gate z latky podobne riflovine (nevim jak se to odborne jmenuje) mam taky nekolikatery ale jak pises,v barvach khaki a ji podobnych ... no moje polovicka mi taky rika ze jsem postizenej :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: par obrazku...

Příspěvek od fesoj »

Postiženej ? No to jsem rád, že nejsem sám ! Snad je to proto, že od 15 let jsem nejčastěji chodil v "mundůru", ale zelená, hnědá a šedá jsou a budou i pro mě barvy, které preferuji.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: par obrazku...

Příspěvek od Zdenek41 »

O mě říkaj sousedi,že mám i zelenou popelnici....Jsme postižený.S tím už se musí každý smířit.Ale pánové řeknu,že nejlépe se cítím v maskáčích VZ 60.Je škoda,že z toho samého materiálu nedělaj i jiné hadry.Je to velice dobré i na spaní pamětníci mi jistě dají za pravdu.Nic lepšího a příjemějšího na práci jsem na sobě neměl. :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: par obrazku...

Příspěvek od Alda »

jsme OT, ale vsichni stejne krevni skupiny - zelene :wink: kdyz nejsem v "pracovnim" obleceni do prace, tak jsem (mozna az na trenyrky) celej v zelenem... o golfkach a tralalacku ani nemluve :lol:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

aldo myslim ze zde bychom mohli to prijemne OT trosku tolerovat :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od rimar77 »

zelené oblečení si kupuju z jednoduchého důvodu - až mi ho drahá polovička zakáže nosit mezi lidi, mámnové oblečení do lesa :-)) a pak taky já se v té zelené či zelenohnědé citím tak nějak pohodlněji a díky práci co dělám nění na tom hned vidět každej flek kterej při pohybu po zeleni získám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Petr1970 »

před 3 rokama když sme pořizovali psa sem neměl zelený ani kapesníky :-) ono ve funkčních outdoor věcech toho moc není, navíc sem preferoval černou-šedivou...
teď mám zelený snad už všechno kromě černý první vrstvy(nebudu vyhazovat drahý merino :-))) )

jinak myslím že se to moc prožívá a naopak je spousta "puristů" - viz v čem chodit do lesa.. táta mi vyprávěl že dřív zelený měli jen profíci a lidová myslivost bylatakovej "jzd" styl - modráky, manšestr..
teprve v 60? s uvolněním do prodeje mezi civilisty se myslivost zazelenala...

jinak na individuální lov myslím že není důvod zatracovat "maskáče, hejkaly a c okoli" co trh nabídne a lidi koupí.. jde o lov (šoulačku, čekanou) takže hadry jsou dost důležité...

samozřejmě společný hony je spíš "společenská" událost takže tam to beru...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
skrofa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16.11.2011, 20:06

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od skrofa »

V Americe nosí maskáče, protože to nejsou myslivci ale lovci. Tam si člověk, když má náladu, kopí povolenku na jelence, oblíkne maskáče a jde lovit. Já chci na veřejnost působit jako myslivec, ne jen jako lovec, proto nosím zelén oblečení (klidně z moderních materiálů, ale ne s maskovacím vzorem). Hlavně stylově.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od fesoj »

Když jsem sloužil v bažantnici MZVž v Kladrubech, neexistovalo např. přijít na hon bez kravaty ! Čistá uniforma byla samozřejmostí. Ale když jsem šel ve stejném revíru čekat v noci na prasata, bez skrupulí jsem na sebe natáhl třeba starý nádražácký kožich. Zdravíčko především - a těm prasatům bylo jedno, co si na to rande s nimi vezmu na sebe, stejně se většinou ani neukázala :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Karel61 »

Tak k nám přišel jako host poprvé jeden myslivec v camo obleku. Hospodář (jinak příkladně zásadový) ho nevyhnal, ono by to snad ani nešlo, já na něho chvíli blbě čuměl, stál vedle mě na štontech, nakonec byl králem honu, příjemný chlápek, dobře jsme pokecali, u soudu se nasmáli, pozval mě na naháňku k nim. Když jsem ho pak už viděl v tom camo podruhé, tak už mi to tak blbý nepřipadalo. Můžeme o tom tady povídat a kritizovat, ale když se to někomu líbí, tak proti gustu žádný dišputát. Vylučovat to z honů, to si představit neumím. Móda je také nestálá a pomíjivá, ono se to nějak vyvine a za pár let možná o tom pes neštěkne.

Jinak minulý týden jsem byl poprvé na honu v Rakousku. Měl to být hon na zajíce. Hadry některých místních teda nic moc, mnohem hůř než u nás, i kostkovaná flanelová košile (barvy něco jako šedá s modrou kostkou) se tam objevila, hlášení žádné, nástup taky žádný, prostě každý přišel jak přišel, šlo se tlačit, musel jsem se vyptávat, co mám vůbec střílet, řekli mi, že v podstatě úplně všechno včetně sojky (tu jsem nevěděl, jak se německy řekne, tam mi řekli, že to nevadí, hlavně ať to střelím a oni mi to pak na výřadu ukážou). Střelili se tři zajíci, po návratu se pověsili u chaty na strom, žádný výřad, žádné halali (ačkoliv jsem měl roh s sebou a byl jsem na to nachystán) a šlo se večeřet. Akorát mi řekli při večeři, že jsem lump, když jsem se (zákony netuše) přiznal, že jsem zastřelil zajíce olovem (oni na něj vypálili z deseti metrů železem asi pět ran a já ho pak vzal olovem první ranou na 40 m daleko).

Jinak maskáče ČSSR vzor 60 bych teda na sebe nevzal :!: ! Ještě jsem nezapomněl jak mě ty blbé vychlastané gumy vtloukaly do hlavy, že jsem povinen "položit život" za nenáviděného Brežněva a mně totálně ukradený "Sovětský lid - náš učitel" :twisted: .
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Zdenek41 »

Nikdo tě nenutí na sebe brát žádný vzor 60. :wink: Psal jsem jen o tom jak pohodlný materiál to je a i střih se příjemně nosil.Politika mě nikdy nezajímala,ale vojna mi něco dala.Když si člověk myslel,že si hrábl až na dno tak to nebyla pravda.Tím to právě začalo.Každý jsme prožili a prožíváme jinak.Co se týká maskáčů nejde o to co na sobě máš,ale na společnej lov se nehodí proto se dnes nosí i vesty.Nevím kdes byl v rakousích,ale tam co jsem byl já se vše rovnalo našim tradicím.A bylo to více zemí.Zřejmě vlastníci byli lovci a s tím se potkáš i u nás.Záleží asi hodně na lidech.....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Leon »

přesně tak Zdendo je to o lidech a né o hadrech :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lo3k
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.7.2011, 20:27

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od lo3k »

Ja byl od jakteziva ortodoxni maskofil.
Nicmene v okamziku kdy jsem se rozhodl pro myslivost a seznamil s tradicema,svlekl jsem maskace "hodil je do skrine" a zapomel na ne.Prisel jsem do spolecenstvi lidi,kteri si maskace proste neprali a nepreji,nevadi mi to,oni delali myslivost daleko driv,nez ja jsem se i vubec uvedomil vlastni existenci.Myslim ze i tim,ze respektuju jejich tradici jim projevuju alespon trochu ucty.Kdyz jdu do lesa je to pro mne svatek a tak se i jako ve svatek patricne ustrojim,v maskacich dnes chodim uz jen na brigady.Povecinou zacina destrukce a zmar prave na malichernostech a nicotnostech,jako je napriklad tradice v oblekani,zacne to maskacema a skonci kde?Lovem do ok?Tradice,to neni prazdne slovo,to je zavazek.
Odpovědět