Brokovnice a jednotná střela

Vše o brokovnicích
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od dalas »

to Petr1970: Udělej to jak píšeš a zhodnoť rozptyl, pak vyber ty s malým rozptylem a zkus to jak budeš střílet v paxi.

to hunterplus: to, že přes kolimátor je hůře vidět by nemělo vadit. S kolimátorem střílíš s oběma očima otevřenýma a oba obrazy (jeden bez bodu a druhý s bodem) se ti v mozku spojí v jeden s bodem v prostoru. Ale s tím kolimátorem to je dobrý řešení.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

Jak dáte kolimátor na brokovnici??
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Petr1970 »

Mr. Fox - jako optiku? nebo v čem spočívá tvůj dotaz?
http://i77.photobucket.com/albums/j42/gokyo/sight2.jpg

jenom předpokládám že to bude muset bejt něco sakra odolnýho, vzhledem k těm rázům...

http://zbrane-vystroj.inzeraty.cz/inzer ... h-221.aspx
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

na na tu lištu to chápu jako normální optiku.. ale třeba jak bych to namontoval na svoji iž 27 to mi hlava nebere.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od mikis »

Brokovnice je prdlajs rana... zkus tohle http://www.terc-zbrane.cz/index.php?id=aktuality ,sjed kousek dolu je tam novinka od MAKu... MAKnetic chěl bych to vyzkoušet...už jste o tom někdo slyšel??? mě to přijde dost dobrý jestli to funguje jek má..
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od mikis »

Jinak se musí upravit zbraň, vyfrezovat drážky, nebo navrtat šroubky do lišty, nebo místo kontrolni mušky když jí zbraň má, nebo se da zakladna přiletovat..... vyžaduje to každopádně puškaře, případně někdy i novou povrchovku svazku...šel bych zatím cestou zvýšení mušky, je to nejlevnější a nejrychlejší...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Leon »

mikis píše:Brokovnice je prdlajs rana... zkus tohle http://www.terc-zbrane.cz/index.php?id=aktuality ,sjed kousek dolu je tam novinka od MAKu... MAKnetic chěl bych to vyzkoušet...už jste o tom někdo slyšel??? mě to přijde dost dobrý jestli to funguje jek má..
koukal jsem na cenu ta je taky v čr dost dobrá ani poláci si už tolik nepřirazej jako češi :lol:
CZ 550 american 308win.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od michalos »

Mě to puškař udělal tak že ke kolimátoru přišrouboval takovou obrobenou ocelovou destičku napevno a tu jsem pak vždycky přišrouboval ze shora dvěma imbusy na šínu ..taky mám rusa..akorát po pár ranách magnumovými Brenneky (39g) se u tak vychvalovaného kolimátoru OKO utrh jeden ten ze 4 bočních úchytů...takže od teď žádný plastový šmejdy...raději něco ocelovýho a např. Docter,Aimpoint a další jemu podobný...teď mám ale na naháňky jinší housle... :D
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Rainbow »

V pátek jsem se konečne odhodlal a téměř po roce jsem vyzkoušel u já svou IŽ-ku.Střílel jsem na karton z krabici o velikosti 30x30 Special Slugama od SB na 50 m, s čtvrtinovým a polovičním čokem mi to lítalo do 3-5 cm nad střed, což je podle mě perfektní. Chtěl jsem zkusit i monolity v 12/76 od Duplexu, ale nechal jsem je doma. V praxi jsem tim střilel, jen jednou a to tátovým ZPčkem jsem na 40 m střelil bašku 65 kg(S-Ball plastik,přímo na komoru,udělala kotrmelec a zůstala v ohni) a já rozklepanej jak nikdi v životě. Zatím můj nejhezčí loveckej zážitek (právo myslivosti vykonávám teprve 2 roky) a to si u nás nestřelili někteří za 30-40 let myslivosti. Takže tak
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od fesoj »

No to tam u vás máte pořádné lončáky bachyňky ! Já bych si na nadháňce na kus o této hmotnosti asi střelit netroufal. A myslím, podle toho, co jsi napsal, že u vás většina lidí asi taky ne.
Kritériem pravdy je praxe.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od michalos »

U nás na naháňce a hlavně u sousedů říkaj na na nástupu lončáky tady máme do 70 kg... :roll:
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Rainbow »

Jsme polní honitba a prasata k nám chodi přes vedlejší sdružení.Jde vidět jak se stavy zvedají, protože první prase u nás táta ulovil před deseti lety a přesně na tom samém místě, kde se to podařilo mě a do roku 2009 byl klid..Prasata k nám přechází když jsou řepky v květu a potom se tu drží v kukuřici až do října, takže se není čemu divit, že má lončák 50 - 60 kg.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

A koukali ste na zuby jestli je to opravdu lončák?? Nechci nikoho urazit. Ale už sem párkrát zažil jak myslivci prohlašovaly že je to lončák a ono to bylo prase který mělo cca 3 roky akorát že mělo 50 kg.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Petr1970 »

michalos: to jste celkem ještě slabí, taky sem slyšel hlášku "sele a lončák do 200 kg":-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

Střílel už někdo těmadle http://polovnictvo.pluska.sk/polovnictv ... racie.html obrázky sou skoro až na konci stránky. Dělaj více typů viděl sem to nedávno v jednom německym katalogu. Ale nepomatuju si výrobce. Dokonce dělaj takovej kterej po nárazu uvolní ty štěpiny a zbytek projde skrz ale rána vyšla cca na 11 euro
Odpovědět