Pouzdro na dlouhou zbraň

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od mikis »

Zdravím, okolnosti mě nutí pořídit si nové pouzdro na transport dlouhých zbraní. Uvažuji o koupi dvoj pouzdra,tedy na dvě dlouhé.Zatím jsem moc variant nenašel. Jaká pouzdra používáte,pochlubte se, nebo co by jste naopak nedoporučili?
Našel jsem velmi pěkné od f.5.11 bohužel cena je taky pěkná...
Poraďte co vychází dobře poměr cena-kvalita.
Chtěl bych měkké(látkové-ne kufr) ,nejlépe se zádovými popruhy a nějakou tou kapsou na střelivo,sluchátka atd....


Dík M.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od Lesomil »

Mikis :) ,
jen dej pozor aby sis nevybral pouzdro sice moc pěkný, ale takové, že do něj nedostaneš zbraň s nasazeným puškohledem.... :oops: Už jsem se s takovými setkal. Prostě to "zaoblení" pro puškohled je buďto krátké, nebo nízké..... Pokud je to na přepravu autem může to být i neforemnější (prostě obdélník... ) ale naskládáš tam co potřebuješ. Taky nezapomeň podumat, co v něm budeš ukládat.... Aby nebylo krátké a nebo na druhou stranu jsi nemusel dávat na konec praporek.... Nikdo se za Tebe nerozhodne.... :) Ty kvalitnější budou drahé všechny.... Jestli jsi našel takové, co se Ti líbí, raději si počkej, přišetři a kup co se Ti líbí. Předpokládám, že na to nepospícháš....... :wink:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od kounek »

Předem upozorňuji, neberte to jako skrytou reklamu, nemám s výrobcem nic společného, jenom to, že jsem si od nich jedno pouzdro koupil...

Taky jsem uvažoval o pouzdru na dvě zbraně, ale cena byla poněkud vysoká.

Pak mě napadla jedna věc, koupit si dvě pouzdra, z jednoho odpárat kapsy zboku a pak je sešít podélně dokupy. Vzniklo by pevné pouzdro na dvě zbraně, které by mělo dva popruhy, tedy by se dalo dát dobře na záda na obě ramena.

To pouzdro které mám je kvalitativně výborné, odpárat kapsy se dají docela dobře a cena taky OK. Je to nové, nepoužité, prý to vyrábí nějaký jejich známý:

http://bazar.zbran.net/dd-17583-prodam- ... lne-f.html

Nebo samozřejmě nějaké jiné, které by se dalo s trochou té "ševcoviny" přepracovat... :)
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od mikis »

Jasně roměry mam celkem jasný, měla se tam vejít i brokačka a ta má laufy 76cm...takže pak už se tam vleze všechno (i když i ta se dá rozebrat, když to bude mít pasky jako ten double bag od 5.11 aby tam pěkně držela) a šířka samozřejmě na flintu s puškohledem...spíš větší než menší...z 90% bude stejně jezdit v autě. Ale chodit na střelnici se dvěma pouzdry a batohem střeliva se mi nechce,pěkně všechno v jednom pytli....
Spíš mě šlo o to , jestli někdo dvojobal má, od jakého výrobce,případně za jakou cenu(kde ho koupil) a hlavně jak je s ním spokojen....
Že bych na to spěchal se říct nedá, ale taky to nechci vybírat pul roku... :D

Je tu spousta střelců co chodí pořád po střelnicích, tak předpokládam, že na své miláčky mají to nejlepší, nebo nejosvědčenější...:wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od Lesomil »

Nazdar :) !
Předpokládám, že podle uvedené firmy jsi viděl stránky Gun expert..... To pouzdro je pěkná pálka, ale dáš tam celej sklad.... :lol: Prolov má taky futrál na dvě pušky, ale obrázek je na zavřený pouzdro. Taky bys musel asi řešit ten popruh... Mrkni na "zbraněliberec", myslím, že tam najdeš co hledáš, včetně popruhů pro nošení na zádech... I cena se zdá přijatelná... Kvalitu musíš posoudit sám :D Neberte to prosím jako reklamu prodejny, nikdy jsem tam nebyl... Jen upozorňuji na možnost :oops: :wink:
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od mikis »

Díky, kouknu... jako reklamu to snad brát nikdo nebude...vždyť jsem se přímo ptal kdo kde koupil atd.....tak je logické že mi to sem píšeš :D
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od tonny »

Jak jsem tak brouzdal, našel jsem tohle:
http://www.hubertshop.cz/doplnky-ke-zbr ... -s14533100
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od mikis »

Hmm, cena víc než dobrá...otázka z jakých je to materialu co do odolnosti, škoda že je to tak daleko...leda objednat a pokud to bude stat za prd,tak to zase vrátit... :?:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od michalos »

Přesně tento vak na zbraň mám už 2 roky a nemám s ním sebemenší problém. Na střelnici v tom jednom prostoru pro zbraň nosím patrony, sypu tam vždycky tak cca 5 krabiček a v pohodě to tam pěkně rozprostřu a ve druhým flintu. Materiál jinak příjemný na omak, na okrajích je to více sešité takže to celé tvoří pěkný tvar aniž by se to nějak ohýbalo jako ty levné pro jednu zbraň. Jsem s ním spokojenej a jelikož mám 4 flinty uvažuju o tom že dokoupím i druhý už jen pro to když půjdu obnovovat zbroják..... :wink:
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od gewarosse »

Sháním někoho kdo pracuje s kůží a je schopný ušít celokožené pouzdro na dlouhou zbraň.
Nejlépe Praha a okolí.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Pouzdro na dlouhou zbraň

Příspěvek od mikis »

Můžu ti dat kontakt na dva čalouniky co dělají s kůží moc pěkně,ale sedláři to nejsou..jeden je v centru a druhý v Jilovem u Prahy
Odpovědět