Lovecké kopí, lovecký tesák

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od tornádo »

Dostřel krátkou nic neřeší,nebezpečí a hluk zůstává pořád.Můžem být jen rádi,že to není povolené.
Už si živě představuju jak pánové v tlaku nesou v podpažáku SW 500 Magnum,Desert Eagle atp. na "dostřelení".
Jinak kopí nemusí být špatné ale tahat jej několik hodin po škarpách,houštinách primárně za účelem zárazu se mě nezdá moc vhodné.V našem terénu už na začátku leče honci zkracují palice,co teprve tahat kopí o rozměrech 150cm-200cm.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:25, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak ja pro zmenu bych bez sve 357mag do lece nevlezl. Jinak se mi pro dosled zvere, ktera me muze kousnout, v jinych zemich kde lze, osvedcila kombinace kratka v rychlem pouzdre, brokovnice s hrubym brokem a dobri psi. Ovsem cerna a chvatari je specificka situace a umim si docela dobre predstavit, ze v takove je vhodna chladna v sikovnych rukou to prave. Rozhodne bych nikomu nekecal do toho, s cim jde do lece a zakon by na to mel podle me taky pamatovat. Ackoliv na nahankach stojim casteji na stontu nez jdu v leci, ani by me nenapadlo tvarit se divne na cokoliv tohoto typu, co nekdo povazuje za vhodne. Na blby kecy rejpalu se muzete .... jejich kuze to nebude. Nosim 357 pod kabatem i na stont, just in case... A pro rypaly-nutna obrana je nutna obrana, tedy cin jinak trestny neni.....
RuStaff> mimo strelnici nesvuj a nebezpecnej? Proc, ty nenosis? Je to jak s kazdym vercajkem, jde o to, jak s nim zachazis. Ostatne to je stejne se semiauto zbranemi, s kopim, cloveka nedela blbcem nebo borcem konkretni zbran, ale to jak s ni zachazi.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:26, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od BwanaHunter »

RuStaff> bez debaty souhlasim. A chapu, pokud jde o kratkou co pises. Ja vystrilim rocne x set ran z kratkych i dlouhych, cimz netvrdim, ze to umim, ale moje pocity jsou v pohode ;) Pokud jde o hluk, existuje pro tyhle ucely subsonic strelivo, a jsou zeme, kde ani tlumic neni zakazany doplnek. Ale to jsme mimo realitu CZ uplne. Nemam ani nic proti chladnym a tomu co pises, souhlas. A urcite bych taky hodne nerad, aby mi nekdo cizi strilel kolem psu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od fesoj »

Bwanahunter, jen si dovolím maličkou opravu - v případě použití krátké střelné zbraně proti nebezpečnému zvířeti nejde o nutnou obranu, ale krajní nouzi, ovšem i ta vylučuje trestnost činu. Jde jen o slovíčkaření.
Kritériem pravdy je praxe.
stanislav janoch
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02.10.2012, 8:12
Bydliště: North Carolina

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od stanislav janoch »

http://www.youtube.com/watch?v=C4_PoTehPTQ

Na kopi musite byt na strome i proti prasatum lovit tesakem prase musi prohanet smeska psu a to plati kdyz prase lovime kopim na zemi ,nuz bowie zde nosime proti hadum, aby jsme se mohli vyrezat s obeti lidska sila je zbytecna .....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od fesoj »

Na kopi musite byt na strome i proti prasatum lovit tesakem prase musi prohanet smeska psu a to plati kdyz prase lovime kopim na zemi ,nuz bowie zde nosime proti hadum, aby jsme se mohli vyrezat s obeti lidska sila je zbytecna .....[/quote]

Podle jména jsi Čech. Tak proč to nenapíšeš tak, aby tomu ostatní Češi rozuměli ? A to "zde" je kdepak ? Kdepak žijí pohromadě baribalové a hadi škrtiči, z jejichž objetí se musí člověk vyřezat nožem ? Snad jedině v béčkových filmech...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od MiraDuchek »

No jiná zem jiný mrav,ale jít za tim medvědem to byl asi adrenalin.
Jestli nebyl v dohledu tak já osobně bych vyrazil až druhý den.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Leon »

když vidím kam ho trefil tak bych čekal hooooodně dlouho :lol:
P.S. čím to je že pomalu každej čech kterej se nadechne v americe neumí mluvit natož psát česky :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Red arrows »

Ten Boarspear od Cold st. vypadá dobře protože je nafonej jen z jedný strany.Důsledně na všech fotkách :D
Ve skutečnosti je to vyplesklý z plechu a nasazený na ratšti je to stejně jako rejč na násadě.tady je to vidět v čase 6:05
https://www.youtube.com/watch?v=Kiuns7kOqTI

Docela fujtajbl.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:27, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Red arrows »

Já jsem kdysi Cold st. fandil.než jsem se tedy začal hrabat do nožů a zjistil, že perfektní je ta jejich reklama(tu maj na jedna) ale jinak-teda aspon pro mne a dost lidí z knife(teda nejen) - nic extra(vzlášť teda co se týče vztahu cena x kvalita ocelí).Stačí zadat na youtube "cold steel fail" přečíst pár testů(nefiremních).Je to prostě čína,thaiwan apod.Ale zase ne nějakej extrémní šmejd, jenom prostě kvalita odpovídá ceně a vysloveně špatný nože to zdaleka nejsou.
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... sts&t=1626
Ale nikoho nepřesvědčuji, každýmu co jeho jest.
Já jenom aby, vzhledem k tomu že dokážou uhlídat aby jim nikde na jejich stránkách neunikla fotka z rubu, někdo neusoudil že je to nějakej kovanej zázrak :D .
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:25, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Red arrows »

Myslim že na zmíněnym knifu se najde alternativních nožů hromada, na http://www.noze-nuz.com/ další.A jakýkoliv dohadování na netu je nesmysl(už jen proto že já prasata nezapichuju).Alternativu mužu ke konkrétnímu noži, všeobecně neporadím, ujíždím na Bark River,Scagel,Blackjack,Fallkniven a Sebce a to je prostě jinde.CS jsem nakupoval v době kdy tady nemikovy začínaly,dost jsem jich předělával a předělávám (nejčastějc bowiáky a větší nože) takže jsem je jednak viděl bez rukojeti, se sundanym černěním a hlavně jsem jim přebrušoval čepele na řezivější takže vim jakej je materiál.
Ale jak jsem napsal nejni to nic extrémně špatnýho.Akorát to častějc potřebuje brousek(ono opravdu kvalitní čepel má zase nevýhodu že blbě brousí), potkal jsem mnohem horší a dražší nože a když se na to nekladou moc vysoký nároky tak proč ne.....
A každýmu se líbí a vyhovuje něco jinýho.A zrovna ty nasazovací nože jsou tak levný že se člověk nemusí bát že je ztratí nebo zkurví(akorát fotit by mohli věci z obou stran :D ).

Pro ilustraci CS-jedna z vlajkových lodí Laredo bowie-"pevný trn rukojeti" v reálu krátký trn", kus lanka a šroub, nad tim jsme se docela nasmáli(teda než jsem jeden dával dohromady potý co ho majitel moc použil-prdlo to dle očekávání na přechodu zkroucenej drát x čepel a byl to docela porod to nastavit)
Obrázek
Odpovědět