Lovecké kopí, lovecký tesák

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od MiraDuchek »

Nezlob se ale zkoušet to nebudu, nemam duvod. A nechci se dostat vtomto vláknu k ranivosti apod. kulovnice je kulovnice a šíp ať má jakoukoli rychlost a hrot tak na ní nemá!!!
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od lörinc »

Se trochu zapojím. Jinak dobré téma. Toto není o tom výkonu zbraně. Ale třeba mira, nebo troufnu si tvrdit 80% členů fora by střelilo 2x za rok. Protože jsou ZODPOVĚDNÍ - a o tom to je. 90% myslivců zodpovědných není - pálím do vlastních řad, ale je to tak. Luk se mi líbí a troufnu si tvrdit že bych střelil možná jednou za rok :D . 700 ha polí a 5 ha remízků by mi asi víc nepovolil :wink: . Problém je v tom že to povolíme a bude spousta blbů co takhle budou chtít lovit a samozřejmě hned na zvěř. Přece by jste nechtěli aby jezdili na střelnici, nebo v tomto případě ténovali :roll: 8) . V oboře bych to ale povolil, obdivuji výkon luku, nebo kuše a o ranivosti nepochybuji....Sory za OT
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od MiraDuchek »

Asi tak jsem to myslel. :)
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Mathews »

Každá zbraň v rukou vola je neštestí...,ale nikdy nebude toliuk volú lukem jako kulovnicí.Lukem mám uloveno víc jak 100 kusú a kulovnicí kolem 800. Myslím tedy že vím o čem píši.
Samo že 9,3 x 74 se žádný luk nevyrovná..,ale v rukou odborníka stačí bohatě 22.A o tom to celé je o odpovědnosti.Luk a dobrý šíp s dobrým hrotem a pokud není v rukou vola udělají neskutečnou práci.
Pokud by se od zítřka zakázal lov kulovnicí a lovilo se jen lukem a kuší...,tak nás zvěř sežere..,alespoň černá.
Na luk nelze dát infrák,puškohled....Je to opravdový lov..,né likvidační odstřel.Pokud by člověk složil myslivecké zkoušky a zkoušku dovednosti..,tak nevidím problém. To co se provádí u zkoušek na ZP je k smíchu.Tam musí člověk ukázat že z malorážky trefí na pár metrú papír a o brokovnici ani nemluvím.Navíc hromada lidí by z luku ani nevystřelila..,neboť jej ani nenatáhnou :D
Škoda že sem nenapíše žádný Slovák z obory...,jakou mají zkušenost.Na nás se každý rok těší..,protože i v oboře zažijí co je to lov :!: :!:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Leon »

nějak jste si pánové spletli téma tak že zpátky k tématu.Leon
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od kopov.c »

Ono to bude taky hodně ovlivnovat způsob práce psů. Myslím si že u vás jsou nahánky trochu jinde jak u nás.Tady je to tak trochu v plenkách což je dobře-neuvidíš tu žádné velké smečky psů,určitě tu neuvidíš chvatový pse a taky tu neuvidíš sehranou smečku honičů o které mluvíš :) Jedinou trochu sehranou smečku má Pavel Bambuch u kterýho by kopí už asi mělo opodstatněný,ale zatím si taky vystačil s dýkou a kulovnicí. Já když někam jdu a mám dva kopovy,tak už dost lidí čumí kolik jich mám :lol: A ti dva kopůvci ti chvatovat 50kg prase rozhodně nebudou,ale budou ho z povzdálí zaštěkávat.Když už něco drží,tak sele do 30kg a tam si vystačím s těma 10cm a dýka už bude luxus. Lončáka škrabat kudličkou na orgánech určitě nebudu,z toho už jsem vyrostl a radši chvilku počkám a dostřelím ho.
Prostě kopí je určitě dobrá věc,ale tady ho nepotřebuju :) Leda že bych začal sebou brat Sorbona,ale toho mi moja nepůjčí http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0 :lol:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Alda »

No, nevim, kam to napsat, nebot vhodnych temat by bylo vice... Tak treba sem: Je to nekolik let, co jsem lovil u meho kamarada - v noci jsme na vnadisti nasoulali rudl cerne. Bylo uz spatne videt a ja strilel z pokleku - sele po rane vyrazilo s rudlem pres louku do lesa. Na mokre trave byla videt tmava barva - a hned na kraji lesa jsme zvedli postrelene sele (cca 25 kg), ktere melo prestrelene oba predni behy. Chtel jsem jej dostrelit, ale kamarad na mne ze ne, ze dojede rychle pro jeho psa (sibirskou lajku). Behem 10 min byl zase zpet se psem (jeho hajenka byla od nas asi 500 m) a my psa vypustili. Po nekolika minutach se pes ozval, kdyz vydaval u selete. Rychle jsme k nim dobehli - myslel jsem, ze kamarad psa odvola a ja sele dostrelim, ale on ze ne. Vzpomnel si na sve mladi, kdyz lovival s bulteriery, a ze tedy seleti da zaraz (10 cm cepel :wink: ). Dal jsem si tedy flintu na rameno a svitil. Kdyz se kamarad priblizil k seleti, to na nej pres jeho zraneni vystartovalo. Kamadar, lesak telem i dusi, tedy i s hubertakem, jak byl naklonen a lekl se, trochu couvl. Jenomze predstavte si - mate hubertus, jste predkloneni a udelate krok. V ten okamzik si slapl na hubertus a okamzite lezel - a prase stalo nad nim. Drzel jej nad sebou za hlavu a vzdalenost mezi nosem kamarada (nastesti jej nema dlouhy) a koncem ryje selete byla v radech centimetru. Pes jancil a jen stekal a behal dokola, ja svitil... No, a co ted... V teto konstalaci se mi strilet nechtelo :twisted: Moje branice mi poskubavala... Chvili to trvalo, uz nevim jak dlouho, nez se kamaradovi podarilo dostat se zpod prasete a nakonec mu, po nekolika neuspesich, dat zaraz.
Sam osobne davam dostrelnou ranu, jakmile to jen trochu jde, ale je jasne, ze se psik musi take naucit - takze jake z toho vyplyva ponauceni? Kdyz budu davat zaraz, nejprve si sundam hubertak...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

dobrej příběh (ne pro toho kamaráda asi) :) zrovna ted nedávno jsem sjížděl videa s prací lajek - to je typický zaštěkávač, kterej docela dobře umožňuje dostřelnou ránu...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 9:27, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od wolverin »

Do lesa používám Joker-španělák s pevnou 14cm čepelí,je k dostání okolo1500 kč a v pohodě stačí na jakoukoli červenou práci.Trochu se chlapi divim že se o ty svý dobrý psy moc nebojíte.Myslím tim promořenost černý zvěře A.chorobou.Máme chovnýho klabonosa,umí dobře barvu ale k prasatum bych ho v týhle době nepustil,panička by mě zabila.Doufám že nejsem moc OT. :oops:
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Balu »

Pánové já vás prostě obdivuju, nemám z černé strach ale záraz bych nedal ani 30 kg prasátku, prostě na to nemám odvahu. Ono se to může zdát jako jednoduché když to člověk vidí, ale ta skutečnost bude o něčěm jiném, upřímně mě štve že to není povolený způsob , už jen kvůli našim pomocníkům.. Snad budu mít někdy to štěští a uvidím práci vašich pejsků na některé naháňce... co se týče ACH tak to je problém a není to legrace, jenže zatím bohužel nezbývá než doufat že se nic špatného nestane, věřím že vůdcové kontaktních psů budou první kdo bude dělat pro bezpečí svých pejsků..
Co se týče velikosti nožíku, ono je to nebezpečné psát že to jde i s tím a tím, aby pak nějaký nadšenec neskončil v nemocnici za touhou pokořit xcentimetrovou hranici.. Podle mě 20 cm plus a dlouhou násadu aby se alespoň nějak zvětšil odstup od prasátka ..
Schválně jsem na to koukal u posledního selátka o víkendu kdy mělo do dvaceti kilo a při uvědomění že ten záraz by musel jít šikmo zezadu zeshora dolů až k srdíčku které je hodně nízko... no žádná sranda.. Velká poklona všem co to profesionálně dokážou .. Před lety bylo něco ve světě myslivosti, psali tam o možnosti nechat prasátko naběhnout zepředu ale to si myslím že je poukázka na JIP.. Stejně tak si nedokážu představit záraz u kusu nad 80 kilo živé váhy ..
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

Aujezského chorobu majitelé pracujících psů určitě pečlivě sledují (máme tu i vlastní vlákno) a pokud se stane riziko nákazy statisticky významné, tak holt naši psíci už v lese pracovat nebudou, to je jasný. Nicméně pokud někdo do teď chodil se psem na 1-2 naháňky nebo dosledy za rok a kvůli ACH přestal nyní úplně, tak nevím, možná je příčina úplně někde jinde...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 9:39, celkem upraveno 2 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Onďa »

...
Naposledy upravil(a) Onďa dne pát 01.2.2013, 8:34, celkem upraveno 1 x.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od MiraDuchek »

Odpověď po sz.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 01.2.2013, 5:02, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od fesoj »

Ač sám lovecké kopí nepoužívám a nikdy nebudu, naprosto souhlasím s názorem, že je to skutečně nejlepší způsob, jak zakončit práci chvatového psa a je dobře, když se ti, kteří to umí, zde podělí o své zkušenosti. Jen si dovolím skromně podotknout, že je to ZATÍM stále ještě nelegální, ač čím dál běžnější. Takže se přimlouvám za to, aby admin a moderátoři byli i v jiných vláknech trochu více tolerantní, zejména co se týče lovu při baterce či s nočním viděním, aby ani tam nehrozilo za upřímnost napomenutí či ban.
Kritériem pravdy je praxe.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 9:39, celkem upraveno 2 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Odpovědět