Občasný špatný vítr

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Občasný špatný vítr

Příspěvek od michalos »

Zdravím kolegové,
jelikož jsem se tu nikde nedozvěděl rád bych aby jste se kdokoliv podělili o své zkušenosti jak se vyrovnáváte nebo jak řešíte když sedíte na kazatelně a stane se že když přijdou prasátka zrovna blbě zafouká, prostě se zamotá vítr. Řešení jako přemístit kazatelnu nebo hromadu zatím nechci realizovat...nejsou nějaké triky jako zavěsit pytlík se siláží nebo něco takového...je to vůbec možné...? :roll: Neboť jednou se mi to už stalo, ale při odcházení z hromady jsme s kolegou zareagovali rychle a slovili jak se říká na poslední chvíli.... :roll:
PS: pokud se to moderátorům nebude líbit a je to tu někde klidně smažte...
vhool

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od vhool »

nejde o to zda se prispevek libi nebo nelibi.z hlediska pravidel nevidim duvod proc by tu nemohl byt ... ale unika mi nejak smysl ci pointa dotazu ... :wink:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od kopov.c »

To je to místo kde si ostatní obeznaly,že tama protahují prasata a ty jsi si tam narychlo zbouchal boudu a zabral místo pro sebe? :oops: Já než stavím kazatelnu nebo žebžík,tak tam po trošičkách pohazuju pamlsky,zkoumám jakej směr větru na místě převládá kudy k místu vedou ochozy a jestly náhodo nekřižují směr větru.Nad tímhle laboruju třeba rok a dýl a pak vyhodnotím kde a jestli vůbec tam kazatelnu postavím.Podle toho co jsem slyšel,tak ty jsi na tohle evidentně neměl čas aby tě někdo nepředběhl.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od michalos »

Musím tě vyvést z míry...o tomhle místě kde jsme letos postavili kazatelnu jsem věděl už 2 roky akorát jsem se pořád nechtěl odhodlat to tam postavit z důvodu že pěšky je to v létě střední chůzí 25 minut..už jen ta dálka když tam něco střelím a nemám off-road na to abych ulovenou zvěř dopravil domů jsem byl pořád na vážkách. Letos jsme pořídili menší traktor s vlečkou takže už je po problémech.... Kazatelna (podlaha 4,2 metrů nad zemí) je postavena v údolí blíže k jedné ze strání, která tvoří právě to údolí u malého potůčku cca 40 metrů od něj,který protéká v polovině údolí, hromada je kousek od něho. Když se kouká přímo z kazatelny na hromadu tak napravo je v protější strání 30metrů od hromady směrem v pravo remíz vysázený celou strání asi 70 metrů dlouhý a stalo se že prasata vyrazila z remízu a na hromadě se otočili a šli pryč. Dotyční co tam seděli říkali že kouř od cigarety právě šel směrem k hromadě... Já ale vždy zpozoroval právě že vítr ať přes den nebo přes noc fouká rovnoběžně s potokem právě tím udolím a né aby se v údolí otočil o 90stupňů. Maximálně změní směr že v létě fouká údolím nahoru a v zimě fouká údolím dolů. Tohle jsem si hlídal docela dlouho než jsem se rozhodl to tam postavit. Je možné že se to sem tam občas stane a taky další věc že v této době prasata stále nemají zájem o hromadu neboť mají dostatek žaludů a bukvic. Ale co dělat když se tedy občas ten vítr o něco zlomí a takhle se tam zamotá.??? Někde jsem četl že dávají trošku siláže do pytlíků a zavěsí je v úrovni podlahy aby to přebylo lidský pach..ale to se mi nechce věřit...
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od kopov.c »

Pytlíkům se siláží bych až tak moc nevěřil-musel bys je obměnovat protože v trošku teplejším ´počasí začne siláž rychle plesnivět a nevábně vonět.Ale o tom to asi nebude.I kdyby voněla,tak vítr od ní bude vát stejným směram jako tvůj pach a ty by jsi tím na sebe spíš upozornil jak svůj pach přerazil.Na každym i dobrým místě se vítr občas otočí trošku jinak než bys chtěl?Já dříve natíral rámy okenic kazatelny dehtem v domění že to pomůže.Jestli to pomohlo nevím,možná jo-párkát se stalo,že prasata přišly ze směru kam vál vítr a nenavětřili mě.Ted už na to kašlu a nic nenatírám-když je špatnej vítr,tak du sednout jinam a nebo radši sedím doma a du tam až je vítr příznivější. Myslím,že Alda tu kdysi psal,že má u nich místo které zvěř ráda navštěvuje,ale bohužel tam bývá špatnej větr. Vyřešil to tím,že sedává při zavřených oknech a otvírá je až v momentě kdy se rozhodne lovit.Prý ho zvěř nenavětří ani když vítr vane přímo na hromadu,ale jek otevře okno,tak musí rychle mířit protože nemá moc času než ho navětří.
vhool

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od vhool »

aaaa uz chapu o co jde v tomto vlakne :wink: ... no myslim ze tohle je trosku na hranici s latinou ... hodne zalezi na jaky rudl ci kus narazite kdyz mate spatny vitr ... jsou rudly a kusy ktere se pohybuji v lesich ci mistech kde je pohyb lidi pres den normalni a tem vas pach nevadi,jsou na neho zvkli a nezamaskujete ho nicim ... od pachove stopy z vaseho prichodu ho maji i tak celkem dostatek.kazdopadne pokud mate podlahu vys nez tri metry nad zemi tak je tu hodne velika sance ze pach kterej zachyti je stejne z jineho zdroje nez od vas z kazatelny.cerne zvere jsem uz nalovil opravdu moc a nikdy jsem svuj pach zase az tak neresil a to jsem silnej kurak.jedine co je zradi spolehlive je kdyz jdete na lov a pred tim mate bud vonavy hadry od avivaze nebo nedej boze pouzijete parfem ci jinak chemicky upravite svuj oder :wink: .kazdopadne pokud sedim vys jak tri metry tak vitr resim jen kvuli strelbe pokud strilim dal ... :wink:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od kikin »

Pytlíky se siláží jsou blbost,protože půje o směs pachů člověka a siláže.Lepší je pravidelně močit vedle žebříku.Zvěř si zvykne a pak pokud foukne blbě,nepříjde jim to jako novinka hodná útěku.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od rimar77 »

udělal bych na kazatelně normálně zasklený okna a budeš mít po problému
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od běžkař »

Hm, tak je vidět, že každý máme jiné zkušenosti. Já například sedím vždy v dobře izolovaných a zasklených kazatelnách (vysokých od 3 do 7m). Když je vítr špatný, tak je to spíše náhoda, že zvěř dojde. Velmi často jí člověk slyší našlapovat kolem dokola, ale z mlazin nevyjde. Když už dorazí, tak je velmi nejistá a většinou když člověk otevře okénko, je hned v tahu. Nepoužívám žádné deodoranty, ani voňavky, prádlo se pere tak dvakrát do roka a neřekl bych, že smrdím nějak jinak, než jiný člověk :D, ale kdo ví :( . V každém případě je řešení jednoduché. Kdo s tím nemá problémy, tak to řešit nemusí. Kdo má, tak může zůstat doma nebo mít v záloze kazatelnu (kazatelny), která je jinak situována. No a kdo si postaví dvě či více kazatelen, kde jde na ony místa stejný směr větru, tak (když to řeknu pěkně) se z toho musím poučit. Ale určitě budou mít jiní i jiné vychytávky.
Na druhou stranu bych zas až tolik nad tím nebádal. Když nás zvěř navětří, tak zatáhne a nic se neděje. Myslím, že je to běžná součást lovu. Ale tak každý to možná vidíme jinak.........
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od Toma »

Vítr může být dobrý,ale zvěř přijde ze špatné strany.
Lovec zabíjí jednou ranou.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od běžkař »

Navíc je pravda také to, co píše Toma. Když bachyně ví, že se na daném místě střílí, tak ať je vítr jakýkoli, jde zkrátka na vítr, aby zjistila co a jak. Pak už ví dobře, která bije a všichni se pakují pryč. Letos to platí celkem často, protože zvěř moc nestrádá. Když byla před pár lety krize (moc sněhu), tak to skoro žádná černá neřešila a hned se dala k hromádce.......
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od michalos »

Toma píše:Vítr může být dobrý,ale zvěř přijde ze špatné strany.
jojo s tím musím taky souhlasit...o tom ale ten lov je a není pořád posvícení...a to je dobře...jen jsem chtěl vědět jak to řešíte ostatní... :wink: sbalit se a jít na pivo...by asi taky nebylo zas tak marný... :D
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od kopov.c »

Tak tohle jsem nezažil už hodně dlouho aby černá letěla hned k hromadě.Co mám skušenost,tak černá už vnadištím nevěří a sebemenší známka lidského pachu ji zradí.Alespon u nás černá na vnadiště nespíchá a pokud se tam přece jen rozhodne jít,tak si to pěkně skoro v kruhu obejde-bud narazí na moji stopu a nebo větr a je celkem jedno jak je kazatelna nebo žebřík vysokej.Pokud je třeba inverze,nízkej tlak,tak nemá skoro cenu u vnadiště sedět.Pamatuji doby před 15lety co jsem chodíval jako adept ke stýcovi.Tehdá se nekrmilo na každým kroku jako dnes.Lámání bylo slyšet už honě z dálky a prasata se spíš předháněly které tam bede první.Ale v každé honitbě to může být trochu jiný-sem tam chodim lovit do lesa těsně k Brnu kde to je lidma zapachovaný na každým kroku.Tam prasata nějakej špatnej větr opravdu neřeší..
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od Steyer »

... hm, si postav dvě kazatelny naproti sobě a choď podle větru na tu správnou. A nebo úplná dokonalost by byla, kdybys postavil kazatelny čtyři, na každou světovou stranu jednu, pak by to bylo myslím vyřešený. :lol: :lol: :lol: :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Občasný špatný vítr

Příspěvek od michalos »

Zajímavé řešení...ale kdo by to dělal....jinak zatím jsem tam byl 3x a jenom asi na chvíli se zamotal vítr jinak vpohodě....i psík mývalovitý přišel na újeť 8)
Odpovědět