Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od xHonza »

Vážení, mam momentálně dilema, zda platit pojistku u Halali, nebo setrvat u ČPP. Slyšel jsem z mnoha zdrojů různé zvěsti, že halali je prakticky v platební neschopnosti a veškeré pojistně události řeší jako porušení bezpečnosti manipulace se zbraní a neplatí nic. Zajímí mne proto jakákoliv (i zprostředkovaná) zkušenost z vašeho okolí s tím jak se tato pojišťovna staví k plnění svých závazků. Předem díky!
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od Hans88Vagus »

Znám dva případy z mého okolí. První kdy lovec ulovil prase i s jagošem, který visel praseti na plecku z druhé strany, takže lovec o něm nevěděl. Lovec uhradil škodu majiteli a Halali následně zaplatila i lovci, takže nic netratil. Těchto případů znám několik z celé naší republiky. Druhý je, že si třeba při honu rozbiješ hlavu nebo zlomíš nohu. Pojišťovna nezaplatila nic.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od precechtel »

před dvěma roky na podzim před loveckou sezonou jsme opravovali na myslivecké brigádě přívěs za traktor. Nešikovně jsem upadl a zlomil si - ulomil výběžek loketní kosti. Vyplnil potřebné tiskopisy, podepsal brigádnický referent jako svědek, uvedl ještě dva svědky a Halali mi hradila nějakou částku, nebylo to nic horentního, ale lépe než nic, spíše jsem čekal vykrucování a oni plnili, tolik má zlušenost. F.
politice a politikům zmar
canis
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18.10.2011, 22:22

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od canis »

měl jsem vyvrtnutý kotník při zakrmování,nastala komplikace v podobě trombozy.doba léčení 7měsíců a halali zaplatila v pohodě-sice taky žádná závratná částka,ale za těch pár korun z roční pojistky člověk nemůže čekat miliony.jediný zádrhel byl na okrese kam jsem papíry zanesl a bohužel tam leželi dalších 6měsíců :D .ale jak to došlo do Prahy tak otázka asi 14dní vyřízeno.bez problému a vytáčení co a jak.to u nejmenované jiné pojištovny jsem se musel domáhat adekvátnímu vyrovnání nadvakrát.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od Jiří K. »

Za poslední 3 roky u nás 2 případy úrazu. Po vyplnění formulářů a zaslání na Halali platili rychle a bez jakýchkoli vytáček. Částky ve výši průměrných náhrad jako u jinných standartních úrazových pojistek.
Uživatelský avatar
chitus 123
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 25.1.2010, 23:33
Bydliště: Jižní morava

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od chitus 123 »

Já jsem řešil pojistnou událost,když mě na naháňce divočák poranil psa-jaga.Protože jsme splnili všechny potřebné podmínky,tak pojišťovna proplatila veškeré výdaje na ošetření psa.Vše bylo vyřízeno během cca dvou měsíců.Za mě spokojenost.
Nikdo není tak bohatý,aby si mohl koupit svoji minulost.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od Jarek Horsky »

Tchán před několika lety spadl když šel krmit. Zaplaceno do cca 2 měsíců. Zastřelený pes na naháňce. Jezevčík pod postřeleným prasetem. Zaplaceno z pojistky viníka. Pes zabitý prasetem + další 3 u veterináře. Není Vás 80%. Máte smůlu.
smrcak
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 05.6.2008, 11:38
Bydliště: Střední Čechy

Re: Případy kdy platila Halali za pojistno událost

Příspěvek od smrcak »

Před lety mi fouska (LUP) při pochůzce v honitbě utekla do vsi a roztrhala 16 slepic. Vyplnil jsem formulář žádosti o pojistné plnění a přiložil doklad o nákupu nových nosnic a zápis o události, který jsem hned na místě sepsal s poškozenou. Halali si věc ještě ověřovala u MS a pak vše uhradila.
ZG 47 7x57 + Meopta 7x50
Brno Mod.1 .22 LR
TOZ 25 16/16
Odpovědět