"smrt krasnych srncu" & chovatelske zasady

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

"smrt krasnych srncu" & chovatelske zasady

Příspěvek od vhool »

tak panove,zitra to zacina.kdo zvas si vzal dovolenou aby mohl uz od ctyr hodin smejdit v reviru? :lol: ja tam jdu uz vecer a budu az do zitra :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Dovolenou jsem chtěl bohužel kapitalisti jsou proti :twisted: a jelikož mám noční tak musejí srnci počkat do víkendu :cry: ,kdo si počká ten se dočká :wink:
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

když ráno vstanu tak určo pudu :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak já tu dovolenou mám,ale stím rozdílem,že nebudu lovit já,ale hosti.Jsou to moje jediné dovolené už 18 let. :P :oops:
vhool

Příspěvek od vhool »

to zdenek41: u nas se na hosty nehraje.mame sice velky najem a vysoke prispevky ale clenska schuze je proti tak to tak proste je.kazdopadne lovu.spokojenej host je dle me vyznamenani pruvodce :wink:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Já na to nastoupim až zítra večer, ráno nemůžu.
...a dovolenou mám ..... :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

No u nás srnčí není, takže můžu zůstat v klidu ve ?kole.
Jen mě děsí to, že takhle vyrazí jen hrstka lovců, kteří budou dodržovat zásady správného odstřelu, ale zbytek postřílí hned ty nejlepší kusy...
vhool

Příspěvek od vhool »

u nas do 16.6. lovime jen I.vekovku do 12 cm celkem nebo vylozene skudniky (jako ten na mi fotce).pak se lovi cca jeden mesic II. a po riji III +.pro info se u nas lovi jen pruberni srnci.trofejove nechavame (oni se ridici postaraji :evil: )
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

vhool píše:u nas do 16.6. lovime jen I.vekovku do 12 cm celkem nebo vylozene skudniky (jako ten na mi fotce).pak se lovi cca jeden mesic II. a po riji III +.pro info se u nas lovi jen pruberni srnci.
A tak to taky mám být...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

tak mě Vhool ukecal a ráno si přivstanu a než pojedu do práce tak vyrazím na šoulačku. :wink: Třeba se nějaký paličkář splete. :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

tak pro dnesek se titulek nekonal.zklamany nejsem,spis naopak.krasne rano v honitbe,jak vymalovane a navic srnciho jsem videl hodne.nejdriv jsem narazil na toho co je v lovech beze zbrani ale byl na 230m a ja mel sebou osmu.strilet by se dalo a urcite bych trefil ale predsi jen nebyla stopro jistota.dulezite je ze se zdrzuje stale v jednom teritoriu.dal jsem nasoulal jednoho knoflikare na cca 100m ale mel jsem strach ze kule proleti do chemoperolu.kazdopadne je na seznamu.no a ten treti byl taky cca do 100m ale byl uz dost vysoky a ja jsem si nebyl jisty zda ma do 12cm nebo ne tak jsem mu zamaval a popral hodne stesti.takze zazitek z prvniho dne srncu mam velmi pekny a nemusi se to predsi strhnout hned na poprve :wink:
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

16.5. 2007

Příspěvek od US OPTICS »

ještě chvíli se zdržím doma, pak zbalím bágl a jde se na šoulačku. Ranní jsem nestihl, protože jsem měl noční. Jsem zvědavý jestli ještě obeznám nějakého paličkáře, krom toho z minulého týdne. všem přeji LOVU ZDAR a přesnou mu?ku!
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

srnci

Příspěvek od SEDM »

Tak jsem musel raní vycházku zrušit, pr?elo a foukal silný vítr. Byl jsem však včera večer a obeznal jsem ?pičáka asi 10-12 cm 2-3- roky, tak asi na něj brzo dojde. Jinak mám obeznaného srnečka 1 rok, kterému chybí pravý zadní běh od kolínka dolů. Ostatní srnci mu dávají co proto. Večer na něj vyrážím tak uvidíme. Pokud se to podaří pošlu i foto, bez bli??í prohlídky není možné určit původ, zda jde o staré zranění nebo deformaci.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Koukám, že jste kolem 16 vyrazili hojně do lesů. No jo já jsem na ?kole a starostí mám nad hlavu :( :cry: , chystám se o víkendu.
ještě k těch I.věkovce, nezdá se vám 12cm hodně???? U nás se loví do 7-8cm, pak už je necháváme.
vhool

Příspěvek od vhool »

to tomfi: 12 cm je soucet delek obou lodyh :!:
Odpovědět