Ruger American Rifle

Vše o kulovnicích a malorážkách
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Ruger American Rifle

Příspěvek od Balu »

Našel jsem novinku na letošní rok opakovací kulovnici Ruger, podle mě alespoň vzhledově kopie Tikky T3 jsem zvědav až ji někdo doveze do republiky. Asi to bude méně kvalitní než tikka ale třeba překvapí. Ta cena by mohla být také zajimavá. Nenašel někdo o ní více? Nebo ji někdo viděl na IWA?? Budu rád když někdo přidá něco bližšího.

http://www.ruger.com/products/americanRifle/models.html
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od pufr »

Líbí se mi uložení v kovových V prizmech v pažbě a uzamykací ozuby. Článek v G&A byl celkem příznivý - jako skoro vždy :) Je to "ekonomická" řada směřující k "spotřebně" orientovaným zákazníkům, takže čekat zázraky by bylo bláhové. Uvidíme.
Pufr
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od harrycallahan »

zatím to vypadá asi nejlépe z řady podobných kulovnic Remington - Savage - Marlin, doposud jsem uvažoval jen o Marlinu, ale pokud Ruger udrží dobrou cenu a budou u nás dostupné, asi přehodnotím názor 8)
pole a lesy Vysočiny
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od pufr »

Ruger American rifle už má "evropskou" cenu - a celkem příjemnou na zbraň s kovovým "V" beddingem systému, seřiditelnou spouští a třemi uzamykacími ozuby na hlavě závěru :)
http://www.akah.de/de/Jagd/Langwaffen/R ... =3&Z=ruger
Pufr
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od Balu »

Tak jsem ji našel v ČR.

http://www.rehak-lov.com/m1-lovecke-zbr ... rifle-270/

Nebude mít někdo cestu okolo aby popsal jak to vypadá?
Jako plus vidím že to není 308w, těch je všude plno :D
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od poli »

Zdravím, má už někdo s touhle puškou nějaké zkušenosti?
sasa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 25.4.2008, 13:56

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od sasa »

Lovu zdar, spúšte u týchto zbrani su vraj z plastu , nevadi to?
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od lanus »

sasa - Nie spúšť ,ale ochrana spúšte tzv. lučík je z plastu . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od pufr »

Novinka v ráži 450 Bushmaster se 16,1" hlavní s úsťovou brzdou může být z mého pohledu pro naháňky celkem "trefa".
Ta ráže má "potenciál" :)
Obrázek

https://www.americanrifleman.org/articl ... nch-rifle/

Kdysi chtěl kolega na tuhle ráži adaptovat Kupcovu KSK, pak i CZ527, práce skončily na totální nedostupnosti střeliva 450BM v ČR (dva roky čekání při objednávce celého kartonu přímo u importéra), ze 7,5x55 se mu to tehdy bastlit nechtělo. Raděj si pak nechal udělat výstružník na "custom" zkrácenou 450 Marlin (která je ale pro střely .458). Třeba se to teď zlepší :D
Pufr
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od Jiří K. »

Bohužel spíše zbožné přání. :D
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od Ratte »

Vlastním Ruger American rifle Predator v ráži .308 win a nemůžu si jí za ty prachy vynachválit. Osobně nejsem moc na pušky, potřeboval jsem jenom něco pracovního pro případy, kdy prostě něčím jiným lovit nemůžu. Na základě specifických afrických podmínek kde člověk ocení krátkou, lehkou pušku jsem hledal nějakou jednoduchou a odolnou pušku kategorie Scout. Přes svoje hlavní určení ale Predator vykazuje na svou třídu a cenu neobyčejnou přesnost. Osobně jsem s tím schopný spolehlivě střílet s přesností dostačující na lov do vzdálenosti 400 metrů. Dál už mě omezuje optika 3-9x50 a vlastní ruce, ale potenciál pušky leží dále.
Pravda, někomu se takový plasťák nemusí líbit, ale jako pracovní nástroj za 18 000 je to dobrá koupě, akorát trochu kope, což se při 2,8 kg dalo čekat. To by se ale dalo srovnat kompenzátorem. Závit to má.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od lovec »

Cez víkend som stretol na strelnici mladého poľovníka s dvomi Rugermi, jeden mal Predator v 223Rem. s Meoprom 6-18x50 a druhý bol štandardný model v 308W s nejakým menším puškohľadom. Obidva strieľali veľmi pekne, s bežným fabrickým strelivom Geco a Hornady tak okolo 0,5-0,7 MOA / 100m. Pažba mi na oboch sadla prekvapivo dobre.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od Ratte »

vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od vasil »

moc hezký článek! jen poznámka k textu: řada Magnum už není výrobcem nabízena. Magnum náboje pojímá už jen pár modelů z řady Go wild - Brush stock.
Jinak podle provozní patiny (hlína na pažbě) je vidět, že jí skutečně používáš.
Mínusové body uděluji za tu čínskou montáž :mrgreen:
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od Ratte »

Díky, dělám co můžu s tím co mám.

Loni v listopadu kdy jsem na to tu recenzi psal, tak magnum bylo ještě k dispozici, ale máte zřejmě pravdu, na jejich stránkách to už nevidím. Škoda, zajímavá zbraň s dobrou cenou.

Jo, ono je to foceno po jednom závodě v taktické střelbě. Tady je ještě relativně čistá, občas dostává zabrat tak, že jí pak nejdřív ostříkám hadicí abych z ní dostal všechno bahno a písek.

Proč mínus? Ta montáž má v sobě za dva roky přes 3000 ran a nikdy s ní nebyl ani ten nejmenší problém. Drží jak přibitá, stejně jako nástřel a to i přes nestandardní uchycení optiky více vpředu.
Odpovědět