ZH verzus YLDIS

Vše o brokovnicích
Odpovědět
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

ZH verzus YLDIS

Příspěvek od hunterplus »

Páni kolegové potřeboval bych podle vás rozsudek.Dva kamarádi se neustále přou o to zda je lepší broková kozlice ZH který vlastní ten první a ten druhý má YLDIS,oba jsou se svojí zbraní velmi spokojeni.A oba to berou jen jako žert ale niky se nedomluví která je lepší.Podle mě jednoznačně ZH možná nění tak pěkně spracované ale za mnoha desetiletí a tisíců ran ukázalo že se na něj nachá spolehnout.Jaký je váš nazor??
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: ZH verzus YLDIS

Příspěvek od motolada »

Odpověděl jsi si sám,jako ve všech odvětvích platí,že léty prověřená značka je to na co se mohu spolehnout.Zbraň která se začala vyrábět v 60tých letech a dodnes střílí nepotřebuje podrobovat nějakým testům.
Kolik má ten turek ran 200-500-2000??
Vzhled bude to co turku přidá na hodnocení,ale to železo prostě nebude to pravé.
Pokud to budu mít na hony klidně si turka vemu protože se ukážu s pěknou flintou a nikdy ji neustřílím.
Preferuji však jinou střelbu proto radši ZH.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: ZH verzus YLDIS

Příspěvek od kojot »

Vidím to opačně. Sice ergalová baskule nesnese tolik co ocelová, nicméně pro lov bych volil Yildiz. Většinou (dle modelu) má vyhazováky, volitelnou jednospoušť, výměnné choke (irelevantní) a modely lux jsou oproti ZH téměř o 3/4 kg lehčí, což není pro celodenní nošení zanedbatelné. O ergonomii a zpracování asi nemá cenu hovořit, ZH každý minimálně jednou měl v ruce. Pro sport bych nechtěl ani jednu.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: ZH verzus YLDIS

Příspěvek od motolada »

Nepostřehl jsem v čem je tvůj názor opačný od mého.Psal jsem že na hon klidně turka,tam ho neustřílím.....
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: ZH verzus YLDIS

Příspěvek od Hans88Vagus »

Já zase nevidím při lovu výhodu vyhazováků a výměnných čoků. Na lov je nejlepší krytí 60 az 75% a nábojnice by si po sobě měl každý sbírat. Vzal bych ZH
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: ZH verzus YLDIS

Příspěvek od Michal S »

S
Naposledy upravil(a) Michal S dne čtv 16.8.2012, 10:08, celkem upraveno 1 x.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: ZH verzus YLDIS

Příspěvek od precechtel »

se ZH mám osobní zkušenosti, měl jsem komplet soupravu, dobrá pracovní broková i kulobroková flinta, oproti např. Brno Super ani moc těžká. Řada mých známých ji používá dodnes. Chápu je to trochu jako trabant mezi auty - uspokojí, ale nenadchne. Co se týká turka, pár známých si ho pořídilo a po dvou třech letech prodávalo, důvody trochu mlžili, osobní zkušenost nemám, tak nebudu ani chválit ani hanit. Co se týká vyhazovačů, užil jsem si jich na Brno Super v 70tých letech na bohatých bažantích a zaječích honech. Dnes vyhazovače nevidím jako nutnost bo stavy drobné a výřady jsou podstatně nižší, často hlavně u nás chodím s ruskou jednuškou r. 20/70 a naprosto mi to stačí. Na pozvané hony si ale beru klasickou kozlici či dvojku dle nálady a lovené zvěře. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět