7x64 vs. 7 Rem. mag. - otázka zejména pro přebíječe.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Záleží i na tom, jak přesně se chce střílet, při přebíjení pro hodně přesnou střelbu se mi zdá, že se snavá?kou musí jít moc dolů, prakticky i pod úroveň 7x64 - ale já nepřebíjím, je to můj pocit ze zkušeností jiných.

Třeba http://www.furorsniper.cz/
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Určitě ví?, že magnumy s nákru?kem se přebíjí dost blbě a hlavně neekonomicky. Proto využívám pouze tovární laborace. A myslím, že 7mm RM není zrovna vhodná ráže na sportovní přesnou střelbu, stejně tak jako 7x64 - řekl bych, že jsou to čistě lovecké ráže, ze všech možných důvodů.

A sám taky podle svojí flinty ví?, že když najde? tu optimální tovární munici, tak přebíjet ani nemusíš a přesností je to srovnatelné, ne-li někdy lepší. U mě je to Norma Vulkan 170gr, se kterou se dostávám bez problémů pod MOA na vzdálenost 150 metrů (stejně jako u .222 Rem s Win BST). A to si myslím, že na lov je to víc než dostačující.
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

7mmRemMag

Příspěvek od stefan49 »

Perdix,
Nerozumiem co to ma znamenat ze kruzky na Magnum blbo ovplyvnuju prebijanie, a na dalej kedze neprebijas naboje a nedavas si maximalne moznosti vyuzitia balistiky hociktoreho naboja/raze, neviem ze ci davas fairovy nazor v tom, ze 7mmRM neni zrovna vhodna na sportovu presnu strelbu!

Ak mas zaujem klikni si:
polovnictvo.com
fotogaleria
stefan49
strelectvo

kde su ulozene nikolke terce. Podivaj sa na terc Speer 160 grain Grand Slam, a potom sa mozno opravis s tvojim nazorom na presnu sportovu strelbu s tymto kalibrom!
Strelba prevedena na 100m, v tomto terci je pet striel! :D :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: 7mmRemMag

Příspěvek od Andy »

Stefan:

Jde o to, ze naboje s nakruzkem dosedaji prave na tom nakruzku a je nemozne udelat naboj presne na tvou komoru zbrane. Proto se obecne nepovazuji za ty "nejpresnejsi" naboje. Muze se stat, ze ti to sedne a flinta strili dobre. Ale proste neni tu ta obecna sance jako u vsech ostatnich naboju bez nakruzku, ze se vzdy udela naboj "na miru".
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

7x64 vs,7mmRm

Příspěvek od stefan49 »

je to mozne, avsak do teraz som sa s tym este prakticky nestretol a osobne pouzivam a prebijam 4 kalibre s druhom tychto nabojnic!l! Ked zreformujes -resize nabojnicu na plnu dlzku tak by si nemal mat problem!

Je to otazka Head Space alebo což Stretol si sa niekde s tym ze si drzal v ruke flintu s originalne vyvrtanou komorou a nemohol si do toho vtrepat nabojnicu vyrobenu v tovarni, alebo zase niecomu nerozumiem? :(
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ano jde o head space.

Ale koukal jsem na tvuj web.... strili ti to paradne. O tom zadna. :)
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

stefan49: myslím to tak, že pokud si budu kupovat zbraň na sport, tak určitě nepůjdu do ráže jako 7mm Rem Mag, ale spíš do něčeho zavedeného jako 308 Win nebo 6,5x55SE apod.
Určitě jsem nemyslel, že by s tím ne?lo střílet přesně - právě pro tu "přirozenou" přesnost se mi ta ráže líbí. A přesná střelba je Možná s každou ráží, jen je pak Záleží, jaká je požadovaná vzdálenost...
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

7mmRM

Příspěvek od stefan49 »

Andy,
no ale ked sa jedna head space tuna nemozez vobec posudzdovat nabojnicu! podla mojho nazoru by sa mala spravne upravit zbran!

Tu sa predsa jedna o viacej rozmerovych zalezitosti- kvalita vyvrtu komory, jej dlzka a samozrejme presny doraz zaveru na hlaven! :P :P :P

Head space sa na magnum -kruzkom existujucim nabojnica - udrzuje prave na tom kruzku. Samozrejme ked mas nekvalitne vyrobenu/ upravenu zbran nemozes ocakavat presne vysledky! Nabojnicu netreba odsuzdovat ako na nepresnu! :( :(
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

7mmRM

Příspěvek od stefan49 »

Perdix,
pri vybere loveckej zbrane sa vzdy uvazuje na vykone zbrane a kalibru, a nadalej na co lovis. Je to vzdy osobna zalezitost.

Uz niekolko krat som sa vyjadril ze zbrane Magnum su na pouzitie v niektirych oblastiach predimenzovane!

Co sa tyka porovnania, z mojho hladiska ma 7mmRM najvyzsi vykon hlavne s porovnanim s 308 Win, alebo 6X5x55.to vsak neznamena ze tieto kalibre su zle!

drzim palce a Lovu zdar! :D
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

K přebíjení magnumových nábojů... http://aa.entry.sk/view.php?cisloclanku=2004060901
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Olaf:Podle p.Soukupa mladšího lze přebíjet 7*64 dle tabulek pro 280 Rem se snížením navá?ky o 10% střela Sierra 175gr bráno dle tabulek fy Sierra.vypisovat ti ji nebudu,když tak ji skusím naskenovat...
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ja nikdy nepřebijim na to moje střileni mě stači vyběr na trhu,ale chtěl bych se zeptat nastřeloval jsem ted Norma ORYX 10,1gr .Nějake pozitivni nebo negativni zkušenosti.(myslim učinky na zvěř)
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: rozdíl mezi sedmičkami

Příspěvek od Choochoo007 »

Josef Kuřitka píše: Jinak mě k tomu vyprovokovala puška jednoho Raku?ana. Ten měl postavenou pušku 7x64 od nějakého puškaře z Ferlachu s hlavní 65cm pro lov v Alpách, v polích .
Uz jsem chtel psat jestli to nebylo toto. Ale asi ne, toto je asi stavene asi o rok dele nez tvuj prispevek a na upraveny naboj 7x64?
http://www.longrangehunting.com/forums/ ... t3-115117/
Odkaz na naradi
http://www.triebel-guntools.de/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět