jak zjistit rok výroby?

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od curil »

jak zjistit rok výroby zbraně? dá se zjistit podle výrobního čísla nebo vyčtu někde rok? jedná se o Heym.dík
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Boci1 »

Podle zkušebny.Němci používaj prvních deset písmen abecedy,A je 0,B 1,C 2 atakdál.Například AC je rok 2002.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od curil »

Boci našel jsem 46611AH.kdy teda? dík
maznak1
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09.9.2010, 8:47
Bydliště: dačice

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od maznak1 »

to vypada 2007
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Boci1 »

Souhlas,v roce 2007 to bylo ve zkušebně a s velkou pravděpodobností je to i rok výroby.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od xHonza »

jen doplním že např. u optik meopta vždy poslední dvě čísla na serivém čísle znamenají rok výroby
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od curil »

to jsem čekal starší.dík
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Rogam »

To curil

napiš mail do Heyma, udělal jsem to stejně a poslali mi i kopii "Laufkarte"
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Petr1970 »

zeptám se na jinou zbraň.. nechá se nějak důvěryhodně (i za nějaký menší peníz) u soudního znalce nebo někde?... určit plus-mínus 5 let zemi a rok výroby?

mám starší flintu, cca vím zemi, ale netuším rok a na monocajtech jsem jim napovídal já, místo aby oni hledali mezi staršíma značkama..

flinta roku 1920-1930, evropa....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Rogam »

To Petr1970

to zjistíš až se obratíš se na toho soudního znalce:) to se nedá takto říci

záleží na jeho znalostech a schopnostech, znalec od znalce....., když Ti to neřekne přesně, tak Tě třeba někam nasměruje a pak si to dohledáš na sám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Petr1970 »

no mě šlo o to jestli vůbec tohle "soudní znalci" dělaj a zda to stojí nějaký malý peníz (1-5 000?).... a zároveň to má nějakou informační hodnotu...

stáhnout si tabulky starých zkušeben a náhodou hledat můžu taky sám zadarmo... ale bude to bez záruky......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Rogam »

To Petr1970

Řeknu to asi takto, je to o penězích, jsou znalci, kteří se jen tím, že Ti ústně posoudí věk a výrobce s tím, že jim za to dáš "děkuju" nebo odměnu v řádech pár stokorun, jak se to slušně říká... z vysoka..., pro ně budeš zajímavý, když si objednáš vypracování celého posudku zbraně, což bude v řádech tisíců. Pak opravdu můžeš narazit na znalce, který bude slušný a dohodneš se s ním na nějakých rozumných podmínkách. Uvědom si, že mu platíš za jeho "znalosti", jako platíš právníkovi, architektovi, apod.. Taky vím občas o případech, kdy se předstírá, že to chceš prodat a nějaký prodejce/i Ti řekne o co se jedná, ale to moc seriózní není...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Lotr »

4 Petr1970: Kolega Rogam má pravdu. Nechávat si dělat znalecký posudek na to, abys zjistil, kdo Tvou flintu vyrobil a v jakém roce je nesmysl. Většina se dá vyčíst z ražení a když se obrátíš na někoho, kdo se tím zabývá, buď z čirého nadšení jako já nebo odborně, protože je např. puškař, který se zabývá renovací starých zbraní, dozvíš se mnohem víc a mnohem levněji. Navíc ani znalecký posudek nemusí nutně znamenat, že se to zjistí na 100%. Za první republiky bylo běžné, že malí puškaři zejména v pohraničí nakupovali díly zbraní a pod svým jménem je skládali a distiribuovali dál, do vnitrozemí. O mnohých z nich už nenajdeš ani zmínku a tudíž se nakonec nic nedozvíš. Maximálně to, že hlavně jsou z Kruppovy oceli, pažba je ruční práce neznámého mistra, baskule je ocelová, puška je opatřena systémem H&H a první zkušebna je ta a ta z roku toho a toho. Doporučuji nahlédnout na fórum Střelectví.cz do vlákna identifikace zbraní a nožů.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od Zdenek41 »

Já jsem před časem řešil pozůstalost,soudní znalec sice určil rok i výrobce hlavní,ale kdo vyrobil nevím do současné doby.Dost mě to mrzí je to docela pěkná hamrleska jemně rytá.Tvrdil,že rozebral a ani na nějakých šroubech to vyraženo neni na kachny super s olovem.S oceláky to už nejde.Na obou hlavních je stop koulím tak vlastně dnes pouze skřínovka.Ale i tak mě původ zajímá. :wink:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jak zjistit rok výroby?

Příspěvek od curil »

chlapi 2007 se mi moc nezdá,tipoval bych že je starší.
Odpovědět