Stránka 1 z 1
Význam tormentační značky
Napsal: úte 28.8.2012, 8:54
od Michal Ficek
Dobrý den
Dostala se mi do ruky brokovnice Mossberg se značkou tormentace ve tvaru P ve dvojitém kruhu s paprskem (čárkou) na 3., 6., 9. a 12. hodině. Setkal jste se už někdo s takovouto značkou? Jak ji chápat?
Re: Význam tormentační značky
Napsal: úte 28.8.2012, 22:40
od Georg.H
Zdravím
pomohlo by foto
ale pokud jde o americkou značku tak moc info k tomu není bo američani nemaj povinou tormentaci zbraní a vetšina továrních výrobců si zavedla dobrovolnou zkoušku zbraní a tím pádem i své značky
Re: Význam tormentační značky
Napsal: stř 29.8.2012, 5:14
od Michal Ficek
Díky
Re: Význam tormentační značky
Napsal: úte 23.6.2026, 10:01
od dalas
Kolegové znalci, je tato tormentační značka platná nebo není? Jedná se o IŽ 27 EM
Ještě doplním pointu. Zbraň jsem koupil jetou v roce 2005. Absolvovala přihlášení bez problémů. V letech 2010, 2015 absolvovala kontrolu opět bez problémů. Letos při kontrole problém. Značka je prý neplatná, že nemá vyražen rok tormentace. Na základě vyhlášky MPO musí zkušebny od května roku 2011 doplňovat značku dvojčíslím roku. Značky vyražené do září roku 2014 jsou bez dvojčíslí roku a jsou platné. ( to by měl být můj případ) Nicméně mě z kontroly posílají na zkušebnu, že značka nemá rok a je tedy neplatná.
Re: Význam tormentační značky
Napsal: úte 23.6.2026, 11:29
od Michal_123
Za odborníka se nepovažuji, ale zde je seznam tormentačních značek:
https://mpo.gov.cz/cz/podnikani/standar ... ---142322/
Na straně 21 je uvedena ta Tvoje značka jako značka číslo 1.
Tato značka platí, pokud byla vytlačena nejpozději v září 2014.
A také je tam na konci strany poznámka:
Značka č. 2 (značka zkušebny v Klimovsku) je platná pouze, je-li doplněna
vyznačeným dvojčíslím roku, v zobrazeném případě se tedy jedná o značku
z roku 1996.
Neboli, pouze značka číslo 2 musí být označena dvoučíslím roku.
Značka číslo 1 nemusí. Jestli je to koupené v roce 2005 jako jeté, tak o stáří není pochyb a značka platí.
Klidně to pošli na CUZZS, jestli chceš mít jistotu.
Re: Význam tormentační značky
Napsal: úte 23.6.2026, 12:31
od dalas
Také to tak chápu, ale mezitím jsem mluvil se známým, který dělá na zkušebně, a ten mi řekl, že datum musí mít všechny ruský zbraně. Tak se asi zkušebně nevyhnu. Nicméně na stránkách C.I.P. jsem se o datu nic nedozvěděl. Mám za to, že mezinárodní úmluvy mají přednost před národními, tak fakt nevím. Asi zase nějakej další balíček sankcí. Mám takový pocit, že tu zase někdo vypustil gina z láhve a šíří se to, jako lavina. Tak, kdo máte IŽ s tormentací bez data, můžete počítat se zkušebnou. Pokud je to opodstatněné, tak mi ta zkušebna nevadí, pokud ale je to jen nějaký úřední šiml, tak z toho budu mít trauma na dost dlouho. No nic, asi budu mít další příběh na poslední leče.

Re: Význam tormentační značky
Napsal: úte 23.6.2026, 12:44
od Michal_123
I když je prokazatelně zbraň vyrobena předtím? Ten prováděcí předpis, nebo co to je o tom nehovoří.
Re: Význam tormentační značky
Napsal: úte 23.6.2026, 12:51
od dalas
Otázkou je, zda má smysl se vlamovat do zavřených dveří. Dle toho předpisu je značka platná. V každém případě ten předpis vezmu na PČR, ať mi to vysvětlí. Tormentace budou 8.7., tak mám ještě čas.