Jaké plemeno?

Pejskové a jejich výcvik
ale.jelinek
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 21.10.2012, 14:13

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od ale.jelinek »

A co třeba breatňský ohař? Ten by byl ideální. Nejmenší ohař, perfektní nos i vystavování, aport dobrej, na prasata taky. Zkus se po něm kouknout :)
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od malak »

bretonakov som par zazil pri diviakoch ,smelo a hlasito sa do nich pustali,pekny aport a dohladavka tiez velmi slusna ... :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od fesoj »

Kopove, tak to teda čumím. Ne že bych Ti nevěřil, ale s křepelákem, kterému by chyběla chuť k práci, jsem se ještě nesetkal. Je pravdou, že jsem jich pracovat v terénu tak moc neviděl /celkem v životě, pokud si dobře vzpomínám, asi 7/, ale křepeláka, který by nešel od nohy, nechtělo se mu do vody či do hustého porostu, jsem opravdu nepotkal. Spíš byly problémy s nezvládnutelným štvaním - a to je zas jen chyba ve výcviku.
Kritériem pravdy je praxe.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od Jarek Horsky »

Bohužel jsem jich taky pár zažil. U křepeláka prostě platí to co u jiných plemen, vědět jak pracovali rodiče. Nic jiného nefunguje :(
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od motolada »

Takže proběhlo pár telefonátů s bývalým poradcem chovu Irských Teriérů,dále pak nynějším chovatelem lovecky vedených IT a jsem silně nahlodán.Většina z nich mají ZV,LS,BZ,dále někteří BZH,PZ.
Plemeno je prý opravdu němé na teplé stopě,hlásí na viděnou.
Opravuji dříve psané o hlasitosti,všichni teriéři kromě Jagů mají vyjímku z hlasitosti.
Líbí se mě "vysokonozí",na sněhu se nebute třepat jako NKO,a bude se lépe nosit na posed(ze kterých budu muset začít zase lovit :lol:),pokud ho nenaučím klidu na šoulačku.
Hojně využívané pro agility a jako výstavní plemeno(z čehož radost nemám,páč většina fotek na netu je z výstav s paničkama,visící na praseti žádná :lol: )
Jen mám obavu aby to plemeno nebylo nemastné neslané...

JInak ještě v okruhu mého zájmu je Welshterier.
Vítám jakékoliv info o teriérech ,IT,rady výcviku,příprava na zkoušky.
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od anton102 »

Irčany chovám už přes 10 let, tak si troufám tvrdit, že už jsem s nimi něco zažil. Je to univerzálně využitelný pes zvládá nahánky, dosledy, přinášení na suchu i z vody. Pro tvoje potřeby určitě dobrá volba, ale tím nezatracuju jiná plemena, zvládla by to taky. Výběr je veliký a záleží na vkusu každého soudruha. Výhodou IRT oproti jiným teriérům je větší výška, což se projeví hlavně ve vyšším sněhu. Dále jsou velice velice rychlí. Nejsou to taky žádní zabednění tvrdohlaví blázni a výcvik v poslušnostních disciplínách nebývá žádný problém, právě naopak. Co se týká lovecké praxe, tak bude dělat vše co ho naučíš a k čemu ho povedeš. Jak už bylo psáno slabinou je hlasitost, většinou hlásí na viděnou a i to hlášení bývá u některých jedinců dost slabé. Např. můj pes hlásí celkem slušně pokud zvěř drží na místě, jakmile se ale dá do pohybu (a to většinou ihned po navázání kontaktu) už jen velmi sporadicky, nebo vůbec. Od mala jsem ho učil hlásit na kočku v kleci, to se naučil a hlásí parádně, ale při lovu je to podstatně horší, jak jsem psal, prostě to nemá v sobě. Dalším problémem je způsob vedení chovu. Lovecky vedená je jen menší část, tak to podle toho taky vypadá. Je tady větší riziko, že natrefíš na jedince, který zrovna nebude oplývat vlohami, než třeba u jagů, nebo abj.
Početná čtyřnohá smečka.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od motolada »

Huráá,konečně zkušenosti z praxe.
Od koho máte štěnata?
Sledoval jsem chovné psy na KCHT,žádná sláva,se zkouškama snad 3.
Co máte za zkoušky?
Fotečka by nebyla? :)
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od Bojar »

Zaznělo tu něco o Bretaňích:-) Kdyby jsi něco chtěl vědět napíšu to do soukromé pošty:-)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od motolada »

Děkuji za ochotu a vážím si jí,ale už v začátku popisuju,že ohaře už nechci,nemám už pro něj takové využití a je jich tu dost,ale díky.
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od anton102 »

První fenu ,,z Křenoských luk" (ta v létě odešla do věčných lovišt) a psa ,,z Hodějovských strání" jsem koupil, další dvě feny už mám z vlatního chovu. Tak těch se zkouškami určitě bude víc, ale jak říkám převažují výstavní jedinci, hlavně ve fenách. Dělám většinou LZ, BZ. Tak i foto by se asi našlo.
Početná čtyřnohá smečka.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od motolada »

Takže pánové a dámy,jelikož mě těší když vzniklé téma s otázkou,zkončí tím,že se podaří zdárně dořešit,mohu hrdě oznámit,že plemeno je vybráno.Ba co víc,doufám,že vše klapne a já budu moci zítra vložit fotky,nového člena rodiny a parťáka pro lov :P
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od motolada »

Tak už je doma :!:
děkuji všem zůčastněným,za názory a rady.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od Posmiros »

pěknej :) pak občas napiš jak to jde :) irčan se mi líbí a do budoucna bych o něm taky uvažoval :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od MiraDuchek »

Tak ať ti štěndo roste a zároveň přeji co nejmíň okousaného nábytku ,bot a dalších věcí které štěňatum doma vyloženě překáží. :lol:
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké plemeno?

Příspěvek od kopov.c »

Tak at se ti sním daří a dělá ti jen samou radost :)
Odpovědět