Praskle naboje/nabojnice od S&B

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Praskle naboje/nabojnice od S&B

Příspěvek od Vojta »

Dnes ráno jsem plnil schránku u kulovnice a jak tak tahám náboje z krabičky, úplně jsem se zhrozil!!! Na krčku jednoho z nábojů je prasklina, zhruba 1-1,5 mm dlouhá!!! Přikládám foto-není nic moc, těžko se to fotí
Obrázek
Ptám se proto:pokud náboj Použiji a vystřelím, může hrozit nějaké poškození zbraně??? Zajímalo by mně také, jestli se to už někomu z Vás také přihodilo? Nechápu, jak se takovýhle ZMETEK,vůbec může dostat do distribuce! Tohle se opravdu může stát snad jen u SaB - tímto jsem ztratil už i zbylé iluze o naší muničce.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Někdy cca před 8mi lety jsem koupil stovku nových nábojnic S&B a asi 35 ks mělo přesně stejně prasklý krček, podařilo se mi je vyreklamovat, na dotaz po způsobu vzniku odpověděli, že byl asi tupý nůž, který nábojnice krátí.

Vliv na vývin rány to mít bude - asi bude jiná rychlost střely - nejspí? ni??í, nebezpečné to myslím moc není,

pokud ale budeš tento náboj vícenásobně nabíjet do komory, Možná se střela uvolní a vypadne ven nebo bude nárazy o skluzavku nábojižtě zatlačena do nábojnice, pak budou vlastnosti náboje změněny "výrazněji" :lol: :lol: :lol:
Martin
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Viděl jsem to docela nedávno při nastřelování. Jednalo se o náboje 7x57 11,2 SPCE, výroba 06, krček byl prasklý až ke spojovacímu ku?elu.
Jinak nebezpečné to může být, a to z toho důvodu, že výtahová síla střely je mnohem ni??í, což způsobí přenesení tlakové ?pičky za počítané kritické místo (obvykle těsně za přechodovým ku?elem). Nehledě na to, že střela ?la volně vytáhnout a zatlačit, nemusím připomínat co zatlačení střely hlouběji do krčku nábojnice může způsobit. :wink:
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne sob 30.6.2007, 19:35, celkem upraveno 1 x.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar Vojto. Hlavně ten náboj, prosím tě, nevyhazuj!! už od Natury se s kamo?em chystáme napsat mail na SaB, protože to na Natuře tak moc vyžadovali. Z toho důvodu potřebujeme nějaké fakta. ještě jsme to nenapsali, protože máme teď hodně práce se státnicema. Ale to je zase o něčem jiném :wink:

Proto bych tě chtěl požádat, abys ten náboj nereklamoval, a nechal si jej. Hodily by se nějaké lepší fotky. Eventuelně ti pošlu ještě nějaké info či dotazy po SZ.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Prasklé nábojnice SaB

Příspěvek od Toma »

Setkal jsem se s praskáním nábojnic u ráže 6,5x55SE 9,1g SP ale až po úpravě střely odříznutím obnašené ?pičky olova.To na radu puškaře pro lepší ranivost hlavně u srnčí zvěře.Zkusil jsem to nejdříve na terč.Na dálku 120 kroků jsem nezasáhl z5 ran formát A4.Výstřely měly zvláštní svi?tivý zvuk.2 nábojnice praskly pod krčkem na ku?elu podélně po 90°.všechny nábojnice z krabičky mě připadaly jako přebíjené,poškrábané a u dna měly otisk od komory.Tak nevím jestli ty prasklé přisuzovat úpravě střely nebo několikerému přebití.Kupoval jsem je v kamenném obchodě.Často také najdu rozdíly mezi jednotlivýma krabičkama nábojů co se týče velikosti obnašené části olova a také v barvě střely, jedny mají plá?? ?lut?í, jiné víc červený.Rozdíl v hmotnosti byl 0,2g.Bavil jsem se o tom se správcem na střelnici, je taky myslivec, náboje si prohlížel a pak povídá "já kupuju Normy a nebo si náboje přebíjím a mám pokoj."Samozřejmě že na zvěř jsem ty upravené nevzal a s takovýma blbinama rýpat do nábojů skončil.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

...co to bylo za "puškaře", který ti tak "dobře" radil.....??
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

kpt.stone píše:...co to bylo za "puškaře", který ti tak "dobře" radil...

..??
Kavan z Brna ,prý už nedělá.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Prasklé nábojnice

Příspěvek od Olaf »

Nic neobvyklého :lol:
Asi před třemi lety jsem koupil 3 krabičky kulových nábojů S&B 7x64. jelikož jsem měl ještě nějakou zásobu starších, došlo na ně až v loňském roce a to jsem již ani nevěděl, kde jsem je tehdy nakoupil. Pár jsem jich i vystřelil než jsem si toho v?iml. Střelou se dalo v nábojnicích volně točit a puklina na krčku nábojnice se pohybovala zhruba v rozmezí 2-5mm. Tak jsem jich zhruba polovinu vyhodil a tím jsem také definitivně s tímto výrobcem střeliva skončil. již jen přebíjím a zatím jsem nadmíru spokojený. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

Toma píše:
kpt.stone píše:...co to bylo za "puškaře", který ti tak "dobře" radil...

..??
Kavan z Brna ,prý už nedělá.
Kavan je naprosté pako, mimochodem pokud ?pičku neupíchnež extremně přesně na soustruhu, tak to poletí pánu bohu do oken....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Odpovědět