Laik potřebuje poradit

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
xanadu
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16.10.2012, 19:10

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od xanadu »

Děkuji všem za reakce. Popravdě mě docela překvapujete s názorem, že je lepší nejdražší Meopta než nejlevnější Zeiss, toho Zeisse jsem měla vyhlédnutého hned od začátku. Pak mi tady někdo poradil, že je třeba na lov v noci ten "osvětlený", což je dražší verze, než se kterou jsem počítala, ale budiž.
Jinak k poukázkám nebo penězům v obálce bych se nerada uchylovala, jednak to není prostě pravý opravdový dárek a pak by se určitě zhroutil, že jsem blázen dát za to tolik peněz:-) Holt ho musím je všemu postrkovat. Jsem přesvědčená, že se mu to bude líbit, protože on není technický fajnšmekr, tekže bude spokojený s jakoukoli variantou :D
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od maxim19 »

Já dostat od přítelkyně 20 000 kč, at si za ně koupím puškohled, tak bych si je nevzal a navrhnul raději společnou dovolenou nebo něco, by bylo pro oba dva. Dva tisíce na nůž nebo něco takovýho to klidně jo. Jinak k tématu, pokud loví divočáky v noci v lese, tak určitě s osvětlenou osnovu. Nikon Monarch E 2.5-10x56 IL sem našel přes 25 tisíc a to štelování paralaxy (na jakou dálku chci ted mít zaostřeno) nemusí všechny bavit. Za sebe bych volil meoptu Meostar R1r 3-12x56 RD našel sem kolem 21,5 tisíce. Pokud má zbrani nějakej starej puškohled bude tento určitě velký zlepšení, ostatně jako každej jinej přes 20 tisíc :) .
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Hirc »

Meostar R1r jde koupit od cca 17.500
http://www.zbozi.cz/?q=R1r%20meopta&typ ... ejlevnejsi
Za tyhle prachy je to podle mě jasná volba. To co zbude bude tak akorát na montáž.

edit: omluva, nevšimnul jsem si že tohle je bez osvětlené osnovy. Osvětlená osnova je od těch 21.500 výše.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Petr1970 »

xanadu: to že nejlevnější "zeiss" může být horší než nejdražší meopta není nic divného... je to tak ve všech oborech, premioví-drazí výrobci mají řadu - at už tomu říkají "entry-vstupní-economy-low-cost" kdy se snaží podchytit zájemce a nalákat je na značku ... samozřejmě že ta kvalita není jako u jejich řad, často to může být i o dost horší protože je to jen přebarvený neznačkový výrobek...

je to ve spoustě oborů...

možné použít i heslo "lepší bejt král v pekle než posluhovat v nebi" :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Posmiros »

Já bych to neriskoval někomu něco takovýho koupit :) Co se bavím s lidmi, tak co člověk, to jiný názor a preference :)

Jinak bych asi vybíral mezi Nikon Monarch E 2.5-10x56 SF IL a Meostar R1r 3-12x56 RD. Špatnej nebude ani jeden :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od běžkař »

Jak zde někteří zmínili, tak Nikon či Meopta nebude rozhodně krok vedle. Navíc píšete, že má na flintě nějakou starou vránu (určitě s tlustým T), takže to určitě ocení.
Každý jsme jení. Někteří místní jsou až moc velcí "fajnšmekři". Ale i je samozřejmě chápu. Taky si rád vše vybírám sám. Chápu ale i Vás. Možná by bylo fajn domluvit se s nějakým slušným obchodníkem, že v případě "problému" vám produkt vymění za něco jiného....... Hlavně jsem chtěl ale napsat, že by bylo fajn, si problematiku optik (třeba) zde trochu nastudovat. Dost např. záleží na věku. Jestli má přítel cca 40 let+, tak tubus 56 moc nevyužije. Ale to mě jen napadlo. Já jsem jen čtenář, zatím ne moc velký praktik. Od toho jsou zde jiní. Např. Ares apod...... Přej šťastnou ruku a šťastného přítele........
Pavel
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Petr1970 »

to s tou výměnou je dobrý nápad, problém najít obchodníka co má víc věcí skladem a je to ochotný případně udělat..

no jak to vidím tak když přítel nebude šťastný tak to blbě pochopil :-)) takže šťastný bude i kdyby dostal ruličku od toaleťáku protože "se to vyplatí":-))))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
xanadu
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16.10.2012, 19:10

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od xanadu »

S tou Meoptou jste mě přesvědčili:-)
Ještě mě napadla jedna věc- ten starý puškohled, co má, je taky Meopta. Je možné, že by ta nová pasovala na tu montáž, kterou tam má, nebo je to úplně mimo?:-)
xanadu
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16.10.2012, 19:10

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od xanadu »

Hlavně jsem chtěl ale napsat, že by bylo fajn, si problematiku optik (třeba) zde trochu nastudovat. Dost např. záleží na věku. Jestli má přítel cca 40 let+, tak tubus 56 moc nevyužije. Ale to mě jen napadlo. Já jsem jen čtenář, zatím ne moc velký praktik. Od toho jsou zde jiní. Např. Ares apod...... Přej šťastnou ruku a šťastného přítele........
Pavel[/quote]
Tak snažím se studovat všude možně po netu, ale tím, že jaksi nejsem aktivní uživatel, tak mi to nic moc neříká a popravdě ani moc nezajímá :)
A je mu 33 let, takže ladit na tuto věkovou úrověň.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Leon »

montáž pasovat nebude je tam rozdím v tubusu to co má je určitě 25,4mm a meostar je 30mm a za mě osobně Nikon http://www.lovecke-potreby.eu/component ... Itemid,65/ s meoptou mám špatnou zkušenost
CZ 550 american 308win.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od běžkař »

33 let je ještě asi ok na 56 tubus.
Je to opravdu těžko. Meopta bude mít asi o něco lepší sklo, Nikon možná lepší mechaniku.
Sám nevím, po čem bych sáhl raději. Možná Nikon, ale jen ze zvědavosti, protože Meoptu mám.
Rád bych více poradil, ale bohužel nemůžu, neboť chybí praktických zkušeností........
michajlenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 13.4.2013, 6:53

Puškohled

Příspěvek od michajlenko »

Ahoj všem,

potřebuji poradit s puškohledem. Chci si zakoupit puškohled, který budu používat jak na střelbu z posedu tak při šoulačce. Na střelbu od 50m do 250m i za zhoršených světelných podmínek. Rozhoduji se mezi (Meopta ZD 3-12x56 Docter Unipoint 3-12x56 Zeiss Duralyt 3-12x50)

Děkuji.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Hirc »

Na 250m by to už chtělo moct "překlikávat" a Duralyt od Zeisse rozhodně není extra optika do šera, bo by jinak nepotřebovali řadu Victory. Opravdu to musí být něco z těchto třech kusů?

Na střelbu na 200+ jsou tu povolanější, i tak si dovolím názor, že to není ani tak o optice, jako o "natrénovaných rukou".
Michalek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12.4.2013, 6:11

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od Michalek »

Koukám, že co člověk to jiný názor. Říkám si, že asi nejlepší bude poradit se na prodejně, ale stejně zajímavé se diskuzemi na internetu pročítat. Asi v každé značce se dají najít kazové výrobky.
Mám rád přírodu a podporuji všechny co loví jen dalekohledy
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Laik potřebuje poradit

Příspěvek od kounek »

Rada na prodejně taky nemusí být to pravé ořechové, zájmem prodavače v mnoha případech není prodat to, co je nejlepší pro zákazníka...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Odpovědět