Porovnani 223 a 308 (ruzne strely) do kanystru s vodou

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Porovnani 223 a 308 (ruzne strely) do kanystru s vodou

Příspěvek od Andy »

Pro ty chteji lovit s mensimy kalibry vetsi zver je to vymluvne :-)

http://www.youtube.com/watch?v=cALT5QSc-G0&NR=1
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Pro mě osobně dost překvapující, jak se celkem slušný střely do 223 rozpadaji, až asi na jednu vyjímku se střela nedokázala udržet pohromadě. Je to opravdu k zamyšlení, když už člověk loví s malou ráží, tak kam umis?ovat zásahy...
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Pěkný a dost názorný :lol:
Martin
Petin00
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.9.2007, 13:31

Příspěvek od Petin00 »

Petin00
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.9.2007, 13:31

Příspěvek od Petin00 »

Nemáte někdo s 223 Remingtonem zkušenosti?co se vám do něj nejlíp osvědčilo?jaká značka?
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od FOXCLEVER »

Petin00 píše:Nemáte někdo s 223 Remingtonem zkušenosti?co se vám do něj nejlíp osvědčilo?jaká značka?
S touto ráží jsem lovil od začátku devadesátých let až do doby, kdy její Použití omezil stávající zákon a na trhu ještě nebylo výkonné střelivo splňující podmínku 1500 J/100m (které je dnes běžně k mání). Měl jsem v té době i další dvě výkonné kulovnice (270W a 6,5x57), ale pro přesnost 223R, malou hmotnost zbraně (2,5kg) a pohodovou střelbu i na více než 250m jsem s Remingtonem chodil nejraději. Po zjižtění, že střelivo S&B má příliš měkký plá?? který fragmentuje a často byla zvěř neprostřelená jsem si v polovině 90 let dovezl tvrd?í střelivo Federal a Winchester. vše se změnilo o 100% a pak jsem až na výjimky lovil "dvěstědvacettrojkou" vše od srnčí po vysokou, včetně lončáků černé a to bez dosledů (max. do 80m). Jedině pro naháňky, lov v zalesněných horách a lov v noci jsem bral 270W. Dnes už Remington nemám, předal jsem ho v rodině mladší generaci, ale popravdě je mi to tak trochu líto.
Charakteristika střeliva :
S&B = poloplá?? (SP) měkké, tří?tívé, dělalo velké hematomy, větší zvěř neprostřelovalo, při zásahu zvěř téměř neznačila. Celoplá?? (FMJ) vhodný na lišky, vcelku přesné i nad 150m.
FEDERAL = strela Trophey bonded bear claw-vynikající tvrdá střela, mimořádně rychlá a doprovázená extrémním hydrodynamickým šokem, vytvořila vždy kompaktní hříbek o průměru 12-15mm, vždy prostřelovala i silné kusy (např. jelen 120kg se zásahem na ni??í komoru zůstal v ohni). Tuto střelu pokládám za to nejlepší, co jsem v minulých letech ve 223 používal.
HIRTENBERGER = Nosler balistic tip hunting - vysoká přesnost na velké vzdálenosti. Ač se zdálo, že bude dobrá i na slabší zvěř na běžnou vzdálenost tak tím že měla dutinku krytou kuklou často při střelbě nakrátko po nárazu explodovala a např. lišku i uplně roztrhla.
WINCHESTER = Super X power point - Rovněž dobrá střela zejména na srnčí a dančí zvěř i slabší černou.
Tolik zkušenosti z minulých let. O nově vyvíjeném střelivu pro tuto ráži už přehled nemám, ale nedávno jsem zahlédl, že i pro 223Rem. se vyrábí Nosler Partition, což je nejmenší dvoujaderná střela tohoto výrobce pod označením P 223 Q. Celkové shrnutí z mé strany k tomuto tématu je, že v rukou odpovědného myslivce je tato ráže v dobré kulovnici (I? to prý ale není) rovnocennou loveckou zbraní zejména pro naše polní a smí?ené honitby, kde nad jiné vyniká ideální balistikou a vysokou přesností pro lov na vzdálenosti od 200m výše. Jedinné negativum je větší náchylnost při doteku na stéblo nebo listí (ale to jsou i silněl?í ráže).
protože v současnosti se pohybuji většinou v drsnějším horském a lesnatém prostředí upřednostňuji výkonnější zbraně, ale pokud bych byl v honitbě s převa?ujícím srnčím, asi se k Remingtonu vrátím
Petin00
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.9.2007, 13:31

Příspěvek od Petin00 »

Díky za opověd rozhodně si asi tu kolovnici v té ráži koupím chválí mě ji všichni.:)
Odpovědět