Srnčí říje

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Přesně tak, na říji si myslim, že te?ka neni počasí, až se zlepší, tak bude možný že už propukne...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Říje

Příspěvek od Steyer »

U nás srnci taky honí srny a dost náru?ivě, ale připískat se to ještě nedá. Reagují jen srny na pískání srnčete. Otázka je, co se pova?uje za říji, podle mě už říje je, protože má několik fází. Ale pískat má cenu až od druhé pol. července. Myslím že říje začíná, když v lese najdete zralé červené maliny - to je neklamný znak - alespoň u nás.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Tak, pánové jak to u Vás vypadá?? Dnes ráno jsem byl venku a srnec už honil srnu, takže už to začíná i u nás - na Hané. :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

U nás je říje v plném proudu, ale na pískání to ještě není. až tak za týden, jak tady už někdo píše říje má několik fází.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Já už jsem viděl u nás běhat srnu předminulý víkend :wink:, píská se podle literatury nejdřív až první týden v srpnu (obvykle)
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

V té době už bude s takovou po říji. :wink: Srna je v říji 5 - 6 dní, takže nevím nevím. Jinak jak jsem psal v jiném příspěvku, tak jsem si objednal knihu Vábení zveri od p. Mihálka (WWW.DEVANA.SK), vřele doporučuji. Myslím že je moc dobře zvládnutá. Do podrobna popsáno a fotek akorát - a ne naopak. Srnci by měli na pískání přiskakovat celou říji. To? můj názor.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já si myslim, že pískat by se mělo začít, až po vrcholu říje, říká se, že vrchol je na sv. Annu(26.7.) Letos to třeba může být o pár dní dřív, ale myslim, že to nebude tak dramatický... :-) Já poprve půjdu pískat o víkendu a myslim, že to Možná bude ještě brzy, největší úspěchy jsem měl vždycky 1. týden v srpnu...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Na pískání je opravdu ještě brzy. Já bych to reálně viděl až na přelomu červenec-srpen, pokud bude přát počasí.Viděl jsem již také honit starého srnce srnu, ale ještě to není ta pravá srnčí říje, jak má být.
Odpovědět