Pracovní kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od sided »

Kohout natahuje závěr při podání náboje do komory, pak ho můžeš palcem vypustit a kdykoli natáhnout. S vypuštěným kohoutem rána v žádným případě vyjít nemůže a kohout je dost masivní takže manipulace s ním je bezpečná. Případně se ještě dělá takový nástavec pro použití s puškohledem.
Jinak můžu potvrdit že pákovka je pro leváka správná volba, mám Win.94AE v ráži .44Magnum na nahánky a nemá chybu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Leon »

tady máš zrovna video jak to jde levákum http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=TtQ ... ature=fvwp ajak se vypouští kohout http://www.youtube.com/watch?v=lkQAkm7bRC4 a tuhle jsem na ní koukal někde na netu i s puškohledem za 14500 ale už nevím kde
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

kdyz se to da do zbozi.cz - marlin 336 tak vylezou na prvni strance i s puskohledama od 15.500 vejs... (co je to za kvalitu nevim)

mě se pákovka taky hrozně líbí:-) ale to bych musel mít ten trezor nafukovací, proto sem koupil .308 plastaka )
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
martin-bezm
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 14.1.2013, 7:53

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od martin-bezm »

Ja kdybych hledal pracovní kulovnici do lesa za ty penize co uvadis tak bych asi volil tohle http://www.zbrojovkaholice.cz/produkty/k1-raptor-sibir v razi 45-70. A připadě že to chceš použít nemusíš řešit že před cílem je nějaká menší překážka což se v lese hodí.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

když už 45-70 Gov tak jedině originál nerez a lamino pažba a weaver lišta a navíc je to opakovačka
http://www.marlinfirearms.com/firearms/ ... 895SBL.asp
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Leon »

rimar77 jsi mimo určenou cenu :wink: a to kopyto z Holic je díky té šílené pažbě v 45-70gov. dobré tak na vytloukání zubů :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Leon tak to pardon nevšiml jsem si že tu je určená cena :-) to monstrum z holic vypadá fakt děsně :-)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Zbrojovák »

Vy jste nečetli odkaz z PPK? Nikoliv děsně... agresivně :oops:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Reno »

martin-bezm píše:Ja kdybych hledal pracovní kulovnici do lesa za ty penize co uvadis tak bych asi volil tohle http://www.zbrojovkaholice.cz/produkty/k1-raptor-sibir v razi 45-70. A připadě že to chceš použít nemusíš řešit že před cílem je nějaká menší překážka což se v lese hodí.
Fuj, nedivím se, že to má ve standardu kompenzátor, protože s takovým úhlem pažby k ose hlavně by to bez něj muselo být velmi zajímavé postříleníčko... :lol:

Jinak bych se také přikláněl k pákovce Marlin 336, navíc náboj .30-30 Winchester je na tom energií podobně jako 6,5x55 SE.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od fori »

Já osobně bych se přikláněl k IŽ 18. Hledal bych v inzerátech a chtěl bych si ji vyzkoušet. Tam se dá vybrat slušný kus. Jo a většinou je na tom alesloň nějaká optika.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od trapa »

Do leče nikdy nebrat IŽ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je nebezpečná a nespolehlivá. Už se to tady probíralo a především požadavek byl jasný a nikdo o IŽ nehovořil.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od fori »

kodyz píše: Ještě jeden nápad, za ten mě asi většina ukamenuje :D ale našel jsem jednušku Iž-18 s plastovou pažbou, vypadá mnohem lépe než s dřevěnou, jen trefit na správný kus...
To Trapa: O bezpečnosti se přít nebudem, to s tebou souhlasím, ale i sám kodyz IŽ-ku navrhl. Takže není pravda, že o ní nikdo nehovořil. Já jen napsal svůj názor. Dle mého je to lehká flinta, se kterou můžu jít krmit, dohledávat a nebo ji tahat v traktoru. Nemusí mě tolik mrzet, když utrží nějaký šrám.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od fori »

trapa píše:Do leče nikdy nebrat IŽ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je nebezpečná a nespolehlivá. Už se to tady probíralo a především požadavek byl jasný a nikdo o IŽ nehovořil.
Mluvilo se o flinte na každodenní nošení a do špatného počasí. O flintě do leče nikdo nehovořil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od trapa »

OK, blbě jsem četl. Omlouvám se. Bohužel, ale jsem zcela zásadně proti IŽ a znova opakuji, je to nepohodová a velmi nebezpečná zbraň, která díky své vysoké ceně je i drahá. Prosím NEBRAT. Kdo si tím prošel a ví o čem píšu.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od František Fořt »

Cokoliv původem z Uherského Brodu je přinejlepším pracovní flinta třeba do toho traktoru...... Skoro bych řekl, že tyhle krámy jsou pro to úplně dělané (možná kromě těch, co se vozí do USA aj.). U téhle zbraně, co je sama o sobě stejně pořád rezavá, nějaké obouchání na traktoru nevadí a na střelbu do 100 m stačí.
Odpovědět