Jaku minici by jste doporučili pro 8x57JR

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Jaku minici by jste doporučili pro 8x57JR

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj,
mimo jiné vlastnim kulobrok s ráží 8x57JR, je to už letitá zbraň, ale s přesností to neni zas tak špatný vzhledem k tomu, co už má zbraň za sebou. Lovim s ní zásadně do 100m a předev?im černou zvěř. Do te?ka jsem střílel klasiku SB se střelou SP, oni ani do této ráže nic jinýho nevyráběji. Nedávno jsem se koukal, jakou jinou minici bych mohl vyzkoušet, ale našel jsem pouze od RWS a také střelu SP... Předem říkám, že bych chtěl koupit hotové náboje, nejsem příznivcem domácích laborací...
Díky za odpovědi...
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

V téhle ráži jsi myslím co se týče hotových nábojů dost omezený. Někdy těsně před revolucí jsem koupil asi 80 nábojů Norma se střelou Alaska, ale ty už to dávno nedělají - na IWA v Norimberku někdy v roce 1996 už to pamatoval jen ten nejstarší pán na stánku Norma.

Ale já bych si ty těžké poloplá?tě s kulatou ?pičkou vůbec neo?klivil, zvlášť pokud nemáš ambice na nějakou střelbu na 300 m +. Nástup deformace střely po nárazu na tělo zvěře je díky rychle se zvět?ující plo?e "1R ogiválu" velmi rychlý a je jen málo zvířat, které 12ti až 13ti gramová střela při dopadové rychlosti kolem 700 m/s neprostřelí. Hematomy taky nejsou nijak hrozné. U srnčího je holt potřeba zůstat za plecemi :? . Ale jinak mám s těmito střelami veskrze pozitivní zkušenost - a to i ze dvou zbraní ráže 8x57R.360 u kterých byla ús?ová rychlost jen cca 620 m/s.
Martin
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Tak já je v podstatě střílim už nějakej pátek, jediný, co mi vadí, že jádro a plá?? nedokážou zůstat pohromadě, jinak jsem naprosto spokojenej...(to by Možná vyře?ilo, kdybych zkusil střílet ty RWS) Co se týká srnčího, tak to střílim většinou W243. Tou 8 jsem střelil asi jen 2 bulkaře...
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Docela dobrý jsou třeba tyhle "Jestřábí kulky" - správný průměr je .318,

http://www.hawkbullets.com/Pricelist.htm

ale když se ti nechce Handloadovat ....
Martin
Odpovědět