pak že je čuníku málo :D

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Lotr »

Prasat je jako máku. Dnes ráno při terénní pracovní pochůzce v 09:30h:
prasata 1.jpg
prasata 1.jpg (205.53 KiB) Zobrazeno 7934 x
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Leon »

unás za chvilku budou chodit do škodovky zatím jsou jenom za plotem ale kamarád dělá ůdržbu pozemku ve fabrice u Benátek a tam v klidu choděj až do fabriky :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od kojot »

Leon píše:unás za chvilku budou chodit do škodovky :lol: :lol:
Podle nákladů na servisování mojí škodovky bych řekl, že už tam jsou.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Reno »

A já si říkal, proč je to tak drahé, tak teď už je to jasné... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Zdenek41 »

Je zajímavé,kde je prasat dost tak se chovají neohroženě.U nás vydrží na volném prostranství tak 10 sekund.Prostě tu nejsou.Musíme počkat na bioplynky. :wink:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od František Fořt »

Když jsem letos v létě začal lovit na novém místě, kde se docela dlouho nestřílelo, bylo to podobné. Byl jsem jak Alenka ..... Prasata za plného světla žádný problém, do té doby jsem to nezažil. Teď jsou veeeeelmi ostražití :x a vylézají neochotně a o dost později. Asi to bude tím, že jich tam řada zůstala ...... Když takhle chodí v klidu za světla, musí to prostě být místo, kde si myslí, že jsou "hájení", jiná možnost není. Leda by je někdo zvedl.

Fotečka samozřejmě moc hezká, setkání s divočáky za světla zbožňuju, i tak jich není mnoho, myslim takových setkání, kdy si je člověk může pěkně prohlídnout.

No a taky si všimněte velikosti těch selat, rozhodně nejsou metaná vloni v březnu.......
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Karel61 »

Podle mého názoru zde hraje mnohem větší roli fakt, že ve městě se do nich nestřílí. V létě také potkávám bachyně se selaty přes den. Bachyně prostě metodou pokusů a omylů (podle toho, jak to kolem ní padá či ne) zjistí, kdy a kde je bezpečno a pak se tam vrací. Budou se tam vracet do té doby, než dojde k prvnímu odstřelu. Pak bude po problému hned.
(Než jsem to stačil dopsat - musel jsem mezitím odběhnout - tak mě Fořt předběhl, takže jsem reakci částečně otuploval).
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od fesoj »

O málokteré zvěři a ze spárkaté snad vůbec o žádné se dá tvrdit, že je zvěří s převážně noční aktivitou. Před chvilkou si tu někdo stýskal, že se u nich pomalu ale jistě stává noční zvěří muflon. Věřím - ale proč ? Je to kvůli nám, lidem. A u černé platí to samé. Tam, kde se necítí být ohrožena člověkem, je její denní aktivita normální jev.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Leon »

unás je všechno noční zvěř díky tomu že je neustálý pohyb v revíru ale čuníky vidím nejvíc ráno když se vracejí do trnek a večer kolem sedmé když vyrážej
CZ 550 american 308win.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od martinh »

Muflon se stane noční zvěŕí,pokud se do ni v noci střílí.U nás potkávám rudly muflonů po celý den (nejsme lesní honitba).Jen se musi s touto zvěří také hospodařit. Pokud se střílí v noci na krmelištích,je to pak těžké.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Karel61 »

martinh píše:Muflon se stane noční zvěŕí,pokud se do ni v noci střílí.
To nechápu. Nějak si neumím představit, že když začnu v noci střílet na muflony, kteří vychází přes den, tak začnou vycházet v noci.
martinh píše:Jen se musi s touto zvěří také hospodařit. Pokud se střílí v noci na krmelištích,je to pak těžké.
Mohu požádat o upřesnění, jak to hospodaření má vypadat?
Dostali jsme se OT, bylo by dobré, aby to admin přesunul.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Zdenek41 »

Budu OT,ale je to k tématu.Zrovna tak jak si prasata zvyknou na světlo z baterek :wink: Takže ani neblikneš.Tak mufloní si zvykne odejít na zimu do polí a okrajových lesů,kde chodí ke krmelcům.Než aby se nechala lovit na hromadách při tom lepším při měsíčku.Tam,kde je prasat dost tak se tolik nebojí.Pokud je jich již málo tak raději budou žvějkat v lese kořínky než lanýže na hromadě.
Každé zvíře má mozek a v tom kod.Kdyby nás denodeně lovili tak, taky z baráku nevylezem.Prasata jsou už dneska tak mazaný,že každé vnadiště je pro ně zakodováno s jistou smrtí.Pokud jich je v lokalitě mnoho začíná v tlupě anarchie.Selata nejvíc hladová vyráží za potravou a nad strátami už nepřemýšlí.Což by jim bachny v malém počtu této zvěře nikdy nedovolily.Jak hovořil jeden nejmenováný pán,v řepce střelím prvně bachnu a pak už selata lehce napytluji.... :wink:
Uživatelský avatar
Jan Franěk
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.11.2011, 17:18

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Jan Franěk »

To s těma baterkama je pravda. Někde na foru jsem četl, že chlapi používají i ty barevné filtry a střídají je, že to světlo s tím filtrem prasata nevidí. Já si ale myslím, že vidí. Stejně po čase se na prase zasvítí ať už s filtrem nebo bez a nastane to známé "fuuuu" a banda je ..... fuč.
"7mm stačí, když 64 tlačí!"
Lankasterka Gustav Tichý - Moravská Ostrava 1919, 20/65
Mauser 98 double square, 9,3x62
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od František Fořt »

Bez ohledu, jestli je prasat hodně nebo málo, jakékoliv blik v noci v lese znamená okamžitý start. Můžu potvrdit, že jakékoliv světlo jakékoliv barvy nečiní rozdíl. I z honiteb, kde mají dlouhou dobu výjimky na infra ti potvrdí, že zvěř kouká už i na to nepatrné "kolečko" na posedu. Prostě i "neviditelný" infra přísvit někde bez filtru prostě nefunguje!

Prasat je hodně, ale tlak je na ně hodně velký. A tomu vše odpovídá včetně reakcí zvěře.
Odpovědět