Stránka 1 z 3

pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 11:33
od Leon

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 12:04
od Lotr
Prasat je jako máku. Dnes ráno při terénní pracovní pochůzce v 09:30h:
prasata 1.jpg
prasata 1.jpg (205.53 KiB) Zobrazeno 9639 x

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 12:20
od Leon
unás za chvilku budou chodit do škodovky zatím jsou jenom za plotem ale kamarád dělá ůdržbu pozemku ve fabrice u Benátek a tam v klidu choděj až do fabriky :lol: :lol:

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 12:46
od kojot
Leon píše:unás za chvilku budou chodit do škodovky :lol: :lol:
Podle nákladů na servisování mojí škodovky bych řekl, že už tam jsou.

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 14:30
od Reno
A já si říkal, proč je to tak drahé, tak teď už je to jasné... :lol: :lol: :lol:

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 20:01
od Zdenek41
Je zajímavé,kde je prasat dost tak se chovají neohroženě.U nás vydrží na volném prostranství tak 10 sekund.Prostě tu nejsou.Musíme počkat na bioplynky. :wink:

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 21:15
od František Fořt
Když jsem letos v létě začal lovit na novém místě, kde se docela dlouho nestřílelo, bylo to podobné. Byl jsem jak Alenka ..... Prasata za plného světla žádný problém, do té doby jsem to nezažil. Teď jsou veeeeelmi ostražití :x a vylézají neochotně a o dost později. Asi to bude tím, že jich tam řada zůstala ...... Když takhle chodí v klidu za světla, musí to prostě být místo, kde si myslí, že jsou "hájení", jiná možnost není. Leda by je někdo zvedl.

Fotečka samozřejmě moc hezká, setkání s divočáky za světla zbožňuju, i tak jich není mnoho, myslim takových setkání, kdy si je člověk může pěkně prohlídnout.

No a taky si všimněte velikosti těch selat, rozhodně nejsou metaná vloni v březnu.......

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: čtv 17.1.2013, 22:15
od Karel61
Podle mého názoru zde hraje mnohem větší roli fakt, že ve městě se do nich nestřílí. V létě také potkávám bachyně se selaty přes den. Bachyně prostě metodou pokusů a omylů (podle toho, jak to kolem ní padá či ne) zjistí, kdy a kde je bezpečno a pak se tam vrací. Budou se tam vracet do té doby, než dojde k prvnímu odstřelu. Pak bude po problému hned.
(Než jsem to stačil dopsat - musel jsem mezitím odběhnout - tak mě Fořt předběhl, takže jsem reakci částečně otuploval).

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: pát 18.1.2013, 0:17
od fesoj
O málokteré zvěři a ze spárkaté snad vůbec o žádné se dá tvrdit, že je zvěří s převážně noční aktivitou. Před chvilkou si tu někdo stýskal, že se u nich pomalu ale jistě stává noční zvěří muflon. Věřím - ale proč ? Je to kvůli nám, lidem. A u černé platí to samé. Tam, kde se necítí být ohrožena člověkem, je její denní aktivita normální jev.

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: pát 18.1.2013, 12:57
od Leon
unás je všechno noční zvěř díky tomu že je neustálý pohyb v revíru ale čuníky vidím nejvíc ráno když se vracejí do trnek a večer kolem sedmé když vyrážej

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: pát 18.1.2013, 14:23
od martinh
Muflon se stane noční zvěŕí,pokud se do ni v noci střílí.U nás potkávám rudly muflonů po celý den (nejsme lesní honitba).Jen se musi s touto zvěří také hospodařit. Pokud se střílí v noci na krmelištích,je to pak těžké.

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: pát 18.1.2013, 14:59
od Karel61
martinh píše:Muflon se stane noční zvěŕí,pokud se do ni v noci střílí.
To nechápu. Nějak si neumím představit, že když začnu v noci střílet na muflony, kteří vychází přes den, tak začnou vycházet v noci.
martinh píše:Jen se musi s touto zvěří také hospodařit. Pokud se střílí v noci na krmelištích,je to pak těžké.
Mohu požádat o upřesnění, jak to hospodaření má vypadat?
Dostali jsme se OT, bylo by dobré, aby to admin přesunul.

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: pát 18.1.2013, 17:50
od Zdenek41
Budu OT,ale je to k tématu.Zrovna tak jak si prasata zvyknou na světlo z baterek :wink: Takže ani neblikneš.Tak mufloní si zvykne odejít na zimu do polí a okrajových lesů,kde chodí ke krmelcům.Než aby se nechala lovit na hromadách při tom lepším při měsíčku.Tam,kde je prasat dost tak se tolik nebojí.Pokud je jich již málo tak raději budou žvějkat v lese kořínky než lanýže na hromadě.
Každé zvíře má mozek a v tom kod.Kdyby nás denodeně lovili tak, taky z baráku nevylezem.Prasata jsou už dneska tak mazaný,že každé vnadiště je pro ně zakodováno s jistou smrtí.Pokud jich je v lokalitě mnoho začíná v tlupě anarchie.Selata nejvíc hladová vyráží za potravou a nad strátami už nepřemýšlí.Což by jim bachny v malém počtu této zvěře nikdy nedovolily.Jak hovořil jeden nejmenováný pán,v řepce střelím prvně bachnu a pak už selata lehce napytluji.... :wink:

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: ned 20.1.2013, 16:36
od Jan Franěk
To s těma baterkama je pravda. Někde na foru jsem četl, že chlapi používají i ty barevné filtry a střídají je, že to světlo s tím filtrem prasata nevidí. Já si ale myslím, že vidí. Stejně po čase se na prase zasvítí ať už s filtrem nebo bez a nastane to známé "fuuuu" a banda je ..... fuč.

Re: pak že je čuníku málo :D

Napsal: pon 21.1.2013, 21:40
od František Fořt
Bez ohledu, jestli je prasat hodně nebo málo, jakékoliv blik v noci v lese znamená okamžitý start. Můžu potvrdit, že jakékoliv světlo jakékoliv barvy nečiní rozdíl. I z honiteb, kde mají dlouhou dobu výjimky na infra ti potvrdí, že zvěř kouká už i na to nepatrné "kolečko" na posedu. Prostě i "neviditelný" infra přísvit někde bez filtru prostě nefunguje!

Prasat je hodně, ale tlak je na ně hodně velký. A tomu vše odpovídá včetně reakcí zvěře.