Výstava IWA 2013

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Reno »

Koukám, že Milda se zde odprezentoval jako typický představitel kategorie "velkých" malých českých obchodníčků, kteří mají manýry CZUB a pak neustále skuhrají, že lidi nekupují... Jenže oni nejsou ta CZUB, která žije hlavně z toho, že v rámci politického patriotismu v ČR vždy "vyhraje" výběrové řízení a pak státním ozbrojeným složkám dodává technickou úrovní průměrné zbraně (někdy ani to ne) za nehorázně přemrštěné ceny, za které by bylo v některých případech možné zakoupit i dvojnásobné množství osvědčených kvalitních zbraní zahraničních výrobců. Ano, realita ČR je taková, že většinu praktikujících myslivců stále tvoří obyčejní lidé z venkova, kde ta kupní síla vzhledem k dnešní ekonomické situaci celé země prostě není. To ale přece není důvod, dívat se na ně skrz prsty jako pro "obchodníka" bezcenný póvl. Prodávat je o tom, získávat si a udržovat zákazníky. A tak zatímco Milda dovolí strejdovi "se ZKK z minulého století s čínským Leupoldem" na nové kulovnice pouze "tiše koukat za sklem", protože stejně "nechce doopravdy kupovat", já bych ho klidně nechal "hrkat" a pomazlit se s nimi. Proč? Například proto, že v něm stále vidím člověka, protože já do kategorie lidí nezařazuji podle bankovního konta, ale chování. Nebo také proto, že se mu jako myslivci s největší pravděpodobností zbraně líbí, jen má bohužel (pro něj i pro mě jako obchodníka) poněkud hluboko do kapsy. No což, tak si u mě koupí alespoň krabičku nábojů, nějaký ten nůž a podobně. A kdo ví - třeba si u mě i tu kulovnici časem koupí, např. na splátky. Když jsem kupoval své aktuálně nejnovější auto, našel jsem si na netu prodejce, u kterého vycházelo cenově nejlépe. Jenže když jsem se tam zastavil, obchodník v sáčku se choval, jako by mi prokazoval neobyčejnou laskavost, že si to auto za tu cenu u nich mohu koupit, protože má hroznou honičku kvůli vysokému počtu zájemců... Asi byl zvyklý na zákazníky, co si kvůli o pár korun nižší ceně nechají nasr*t na hlavu. Tak jsem mu řekl, že ho nebudu zdržovat a koupil jsem jinde. Jinde, kde to sice bylo o nějakou tu tisícovku dražší, ale kde se mi naplno věnovali, jen co jsem vstoupil dovnitř a kde pro ně absolutně nic nebylo problém. Jinak abys mě Mildo neosočil z toho, že "teoretik z netu" ví o obchodování velké kulové, tak věz, že obchodem jsem se dost dlouho živil. Když jsme s tím v roce 1990 začínali, vlastnila naše rodina majetek v podobě vybavení nájemního bytu a nějakých patnáct let starého auta. Prostě nic. Dnes, již spoustu let po splacení půjček, které byly v počátku podnikání nezbytné, představuje jen nemovitý majetek hodnotu na úrovni dvoumístného čísla mil. Kč. S obchodem jsem skončil jen proto, že mě to po těch letech (a v začátcích i pracovním nasazení v průměru 12 hodin denně a 7 dní v týdnu) již nebavilo a chtěl jsem změnu. A tak dělám práci, kterou jsem vždycky dělat chtěl. Sice jsem na tom finančně opravdu, ale opravdu výrazně hůře, ale zatím mě to pořád ještě baví, tak si nestěžuji. Žijeme se ženou celkem skromně a ani dětem necpeme horem dolem, ať se také umí v životě postavit na vlastní nohy, ne jako lemploidní dětičky zbohatlíků, za které vše řeší peníze a známosti jejich papínků. Každopádně např. auta a zbraně si až na naprosté výjimky vždy pořizuji nové a i na tu dovolenou u moře nebo v Alpách nám pořád zbývá. Jelikož lovectví / myslivost bohužel aktuálně patří mezi mé naprosto okrajové aktivity (zejména z časových důvodů), tak jsem si nakonec ani nepořídil kulový dvoják, který jsem vždy chtěl, protože dát nějakých 120 tisíc Kč za věc, kterou budu využívat naprosto sporadicky, mi nepřipadalo rozumné. Myslím, že takovou kategorii využitelnosti u nás doma již dostatečně zastoupily motorky, které jsou rovněž v podstatě sporadicky využívanou, navíc i sezónní záležitostí. A když už jsme u těch motorek - po osobních zkušenostech s některými tuzemskými "obchodníky" již vše včetně servisu zásadně realizuji v sousedním Německu.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Rogam »

Já ač s Francis.Mukaveshi v mnohém jiném nesouhlasím a mám na řadu věcí jiný názor, tak mu musím dát v tom, co napsal v příspěvku z 20.5.2013, 23:39 za pravdu. Bohužel chování některých našich spoluobčanů v zahraničí je někdy ostudné. Vrcholem byl pro mne setkání v jednom obchodu v New Yorku, kde jsem mezi zbožím zaslechl zvučnou češtinou: „jdeme odsaď, tady nic neukradneme“. I když je pravdou, že na „malou domů“ si hrají i jiné národy, ale nepamatuji si, že bych v jiném jazyce četl počátkem 90. letech na obchodech v Rakousku: „Češi, nekraďte nám tu!“
Rovněž i chápu jistou „neochotu“ vystavovatelů cokoliv prezentovat na výstavách v ČR, znám to z jiného oboru, a návštěvníky nezajímá nic jiného, než katalogy a vzorky. Peníze za účast na takovéto výstavě jsou pro vystavovatele mnohdy vyhozené oknem, řada firem to už omezuje.
Plně však rozumím tomu, co napsal Reno o nákupu nového auta, že někteří obchodníci stále nepochopili, že jsou tu oni pro kupující a ne opačně, zachoval bych se stejně. Na druhou stranu, taky vím od jednoho dobrého známého, který se zabývá maloobchodem, že to je někdy opravdu složité, když dorazí „potencionální“ zákazník a prudí tam dotazy, mnohdy nesmyslnými a odrazuje další zákazníky, kteří jsou ve frontě za ním. Dodatečně pak zjistil, že si toho prudiče na něj najmula konkurence v ulici :lol:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Reno »

Ale ano, ostudné chování některých našich občanů v zahraničí je mi bohužel známo. :? O něčem vím jen z doslechu, o něčem z důvěryhodných zdrojů (od přímých svědků) a něco jsem bohužel viděl osobně. Jednou dokonce i v televizi, kde si nějaký český zlodějíček cpal v Chile do kapsy luxusní protokolární pero... Namátkou pár dalších případů: Parta českých pracovníků byla vyslána na školení obsluhy a údržby strojů do továrny jejich švýcarského výrobce. V tamní závodní jídelně se mimo jiné nacházel i veliký mrazící pult, kde si mohl kdokoliv, jehož chuť na sladké po obědě neukojil standardně nabízený dezert, vybrat některý ze zmrzlinářských výrobků a do pokladničky vhodit příslušnou (dotovanou) částku... Po pár dnech pobytu "české družiny" místní údržba přímo v době obědů demonstrativně před jídelnou plnou lidí opatřila mrazící pult petlicí s visacím zámkem... Pod jedním z těch ****** se v autobuse na zpáteční cestě do ČR vytvořila louže... Nakradenou zmrzlinu vezl domů "prý dětem" v igelitce, která tekla... Zmrzlina jen v igelitce na vícehodinovou cestu autobusem... Nebo jiný případ - vykutálená dvojice jede s ostatními autobusem na lyžařský pobytový zájezd do italských Alp... Divné je, že na cestě tam nemají žádné lyže, na konci turnusu již několik párů... Autobus je při odjezdu zastaven a kontrolován místními Carabinieri, do Čech následně pokračuje o dva "lyžaře" a "jejich" několik párů lyží lehčí... A poslední případ - luxusní hotel v Německu, snídaně pro hosty formou bufetu... V jinak do té doby poklidné a důstojné atmosféře pobíhá mezi jednotlivými pulty a stoly s ostatními již poněkud vykulenými hosty skupina českých managerů, kteří jsou tam ubytováni na náklady velké mezinárodní firmy... Cpou se jako prasata vším co najdou a halekají přes celou rozhlehlou jídelnu na ostatní, aby je upozornili na to, co dalšího se ještě kde dá sežrat. Jeden z nich si dokonce nacpává velký pytlík vločkami se sušeným ovocem, aby měl i na doma...

Co se týče výstav pro veřejnost, zejména v ČR, tak se prostě musí počítat s tím, že tam určitá část návštěvníků opravdu přijde jen vysbírat zdarma rozdávané katalogy a vzorky. Taková je realita, bohužel. Je to jen na zvážení vystavujících firem, jak moc se jim účast na takových akcích vyplatí. Každopádně prezentace firmy v podání nepříjemného a neochotného prodavače, který v každém, kdo není naditý v luxusním hávu a nemává zlatou kreditkou, vidí jen "hrkače a chytrolína", nadělá ještě více škody, než kdyby tam nevystavovali vůbec. I mezi prostě oblečenými jedinci se totiž tu a tam skrývá potencionální zákazník, kterého pokud v sobě má alespoň trochu hrdosti, takový přístup spolehlivě odradí a dotyčná firma u něj končí. Ale Milda si to může dovolit, Blasery si kupuje specifická sorta lidí, které zcela jistě pozná na první pohled... :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Petr1970 »

kdyby na to měl, tak si kupuje štrasery a rovnou nový zuby:-)

taky radši jezdím bez čechů, kde se nevyskytují.. člověk si tak nějak připadá civilizovanějš, i to na rakouských horách (chození..)

add výstavy - když to nechtěj dělat, at to nedělaj, cz trh je malý (jen 10 milionů lidí), německo 80.... ale at to řeknou... na jednu stranu tu maj krámy-prezentace, na druhou nechtěj strpět osahávání... trošku schýza.. at to prostě nedělaj a bohatí si zajedou do paříže holt koupit něco od svarovskýho:-)

a český obchodníci - sme firma na vysočina, ale bmw kupujeme v mnichově a jezdíme na servis taky tam (asi 8 bmw7...) - holt český "zloději" v renocaru jsou větší dobytek než jinde..
a nemůže za to němec, ani chudoba, ale jen českej obchodník - v německu levnější, lepší chování a i tomu člověku udělaj za ty prachy kafe a nechaj ho koukat na fotbal, když tam dojede na servis....- v renocaru po něm chtěli prachy za vodu:-))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět