Výstava IWA 2013

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Petr1970 »

add páka - nevymysleli soudruzi kovbojové to už dávno? na koni, v rukavicích:-) třeba to bude fungovat v cz myslivosti :-)

kamarád před měsícem pořídil .357 na gongy a je z toho nadšenej (a to je zmlsanej kde-čím, od mauserovek až po semi-auto ar-15....... až se oteplí, tak vyzkouším...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Zbrojovák »

jsme OT: Jo ale ta velká oka se mi neelibí, i když to je asi leckdy praktičtější.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Lotr »

4 Zbrojovák - bohužel ne, letošní stánek Browningu mě zklamal, měli všechno pod zámkem a pokud jsi nebyl obchodní partner, tak neodemkli a neodemkli (např. na rozdíl od loňského Salzburgu, kde měli všechno na lankách a šlo to osahat)

Přesto, že mě Milda má za "sběratele prospektů a hrkače" :D čímž mě dost pobavil, děkuju :D tak ačkoliv si nemyslím, že mám velké ruce, tak mě otvor v pažbě R8 nestačil a v rukavicích, které mám speciálně na zimu na lovy, už vůbec ne. U Sauera 202 s "lesní" plastovou pažbou s otvorem to bylo mnohem lepší, tam otvor mě i kolegovi vyhovoval mnohem víc. Opravdu je to hodně o ergonomii.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od BwanaHunter »

Zajimave na tom je, ze Milda si jaksi neuvedomuje, ze ti hrkaci a sberaci prospektu tvori podstatnou vetsinu zakazniku, tedy tech, kdo nosi svoje vydelane penize vyrobcum a prodejcim a lidem jako je Milda a prispivaji jim tak na ty dvojaky Merkel, hodinky Breitling a lovy nebezpecnych lvic maskovanych za antilopy v Africe. A ze je tedy treba si takovych lidi vazit a ne je urazet. A docela me prekvapuje, ze to tem lidem asi nevadi....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3400
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od dalas »

Kdo zná Mildu je pro něj název hrkač a sběrač jako pohlazení. Docela mne také pobavil. :D Možná si příští rok pojedu zahrkat na zasbírat. Mám to jen 501 tam a 501 zpátky, a to se vyplatí. Horší to maj kluci z KLDR, ti to mají kousek dál, tak si musí hrkat doma.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Zbrojovák »

Někam to záhadně zmizelo bez vysvětlení a´t zde nebo v SZ - když jsem ještě dělal moda bývalo dobrým zvykem při mazání hodit důvod :wink: Jsem přesvědčen, že OT to není, neb o 557 v ramci IWY13 je zde taktéž řeč.
Takže dávam znovu
BwanaHunter píše:Asi by to patřilo spíš kousek vedle, ale protože to běželo na IWA na stánku Blaseru, dám to sem.

Je to reklama na R8, která opět není můj šálek kávy, ale je to natočený pěkně :))



http://www.youtube.com/watch?v=m4qZ8T-xYm4

A teď česká verze :D
http://www.youtube.com/watch?v=THYZ8PYYSPU

osobně bych vyzdvihl záběry v časech 1:22 a 2:26, tak plynulé nabíjení nové 557 opravdu stojí za natočení. To se zase něco povedlo - a ta střelba, supr.

http://www.youtube.com/watch?v=kU_2sOiduSQ - proklamovaná sériově odladěná bezhlučná pojistka :shock: 1:15
(více ve vláknu "nová kulovnice CZUB 2012")
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

dalas píše:Kdo zná Mildu je pro něj název hrkač a sběrač jako pohlazení. Docela mne také pobavil. :D Možná si příští rok pojedu zahrkat na zasbírat. Mám to jen 501 tam a 501 zpátky, a to se vyplatí.
Podívaj Dalas, když je pro tebe 500km „hrůza nesmírná“ , pak je mi tě líto. Ale jsem empatický a laskavý dobrák od kosti, takže zkusím výjimečně udělat dobrý skutek. Za rok tě můžu naložit v Brno-City a zcela gratis tě odvezu v pěkném a pohodlném autě do Norimberku. Dokonce ti gratis věnuji vstupenku od vystavovatele na IWA 2014, na celé čtyři dny. Domů se pak můžeš vrátit buďto s námi v poslední den IWA, nebo sám dřív vlakem či autobusem. Pokud je problém i cena jízdenky, klidně ti ji koupím, to mně fakt nezruinuje. Za odměnu, mimo jiné, pak sám uvidíš jak se tam chová hoooodně českých návštěvníků. Namátkou uvádím. Mezi pavilony jsou takové parčíky s lavičkami a stánky občerstvením. Slušní lidé si koupí něco k snědku , velmi mnozí češi si posedají na trávu jako cikáni, rozbalí řízky/tlačenky/ buřty z alobalu co si doma nachystali, aby nedejbože nemuseli utratit nějaké to éčko, zapíjejí to něčím z českých petflašek, je to levnější než si koupit pití v Německu. My půjdeme pojíst do jídelny mezi slušné lidi. Tam mají kromě jiného taky takové ty samoobslužné automaty na kávu nebo čaj. Tam se budeš dívat, jak jsou češi vynalézaví. Když se hodí 2.EURO do automatu, tak si můžeš sám napustit kávu. Podle chuti do velkého nebo malého kelímku. Dokud držíš stisknuté tlačítko, tak káva teče. Češi přišli na typickou národní fintu. Hodí minci, a nachystají si aspoň pět či více velkých kelímků, jen aby měli to kaffe levnější. Jak si je všechny napustí, tak si naberou z košíčků cukr a mléko i do kapes, je to přece zadarmo ! Že na ně hledí a kroutí hlavou i uklízečky nádobí jim nevadí. Na ten „ z ostudy kabát“ si už dávno zvykli. Když uvidíš v halách pobíhat divné lidičky, zhusta v odrbaných kapsáčích / maskáčích, divných tričkách, na hlavě čepici se slunečními brýlemi, batohy na zádech jak sbírají prospekty , jak žebrají na stáncích o propisky, o tašky, firemní čepice , jak hrkají se vším co je volně vystavené a jak si nadšeně sdělují co se kde dá sehnat zadarmo, tak věz, že to jsou taky češi. Nebo rumuni. Pak mně třeba začneš chápat o čem píšu. Když si sedneme do zázemí třeba ČZ-UB nebo Meopty, nebo podobně, budeš teprve hledět ! Dobře jsme se pobavili , když v CZ dali takové trojici žebravých „sběračů“ jednu čepici a jednu tašku s logem CZ-UB. Málem se ti hoši mezi sebou poprali o to, kdo bude mít suvenýr zdarma a kdo nic. Nakonec když jsme se dosyta nasmáli, přidali jim další čepici za tuto estrádu. .......................Vystavovatelé na IWA si z tohoto faktu vzali poučení. I proto na letošní Natura Viva nebude oficiální stánek CZ-UB, ( Zkus uhodnout u koho, na jeho stánku bude letos vystavovaná expozice nové CZ-557 ? Pomůcka = je to Silver partner CZ-UB, oficiální autorizovaný A- dealer fy. Swarovski optik a Meopty Přerov, etc.etc.etc. ) ani Zbrojovka Holice tam nebude, nemá důvod. Meopta bude mít malý , jen informativní stánek, hlavně kvůli puškohledům s šestinásobným zoomem, přece jenom chtějí tu komorní domácí premiéru, i když i tam bude chybět kmenový tovární top management. Zkušenosti z takových těch „Domácích akcí “ ukázaly, že je to škoda času a peněz. Kdo tam asi přijde ??? Zájezdy různých spolků, myslivců, včelařů, zahrádkářů a spol. Primárně Jedou na výlet, je to laciné, nebo nejradši zadáármo. Pak opruzují u stánků se svými moudry která nikoho z vystavovatelů nezajímají, nic pořádného si stejně nekoupí ( Výjimka potvrzuje pravidlo ! ) Nakoupí si levné krámy od maďarů a poláků, koukají kde jsou cedule typu „ výstavní sleva“ výprodej a podobně. Pak si dají venku guláš, pívo nebo kořalku a jdou na druhé kolo po halách. To už jim často smrdí z pusy a jsou žoviální. Připomínají všem vystavovatelům, že jsou potencionální zákazníci, všechno by chtěli vysvětlit a vyzkoušet, stejně nic nepochopí ani nekoupí a pak odejdou prudit na další stánek. I tohle je jedna tvář současné squadry českých myslivců. Netvrdím že všech. Ale je jich opravdu hodně. Takových těch: kecalistů, otravovačů, Hrkačů, chytrolínů a opruzovačů. Dost je jich na to, aby zájem velkých vystavovatelů nebyl nijak přehnaně obrovský. Velikou fabriku s mnoha zaměstnanci neuživí internetoví harcovníci , breptové co mají doma nějaké to -- ZKK-čko z minulého století s nějakým tím čínským Leupoldem a tváří se jako zákaznici. Ale jen do doby než je třeba otevřít peněženku. Pak si to zpravidla „ musí ještě rozmyslet“ . Každý velký výrobce nebo obchodník musí hodně prodávat , aby si na sebe vydělal. Kde není kupní síla a reálný trh, tam je zbytečné ztrácet čas. Nikdo nemůže dělat a podnikat zadarmo. I ten ARMS. Cz na poslední chvíli usoudil, že fakt už nemá peněz nazbyt, takže vystavovat pro různé ty : Hrkače – Tlučhuby & Sběrače prospektů prostě nebude. Toto je ekonomický popis současné reality v tomto segmentu trhu. Lapidárně: Chceš opravdu kupovat ? Jsi vítán !!! Chceš „ jen koukat „ ? Nějaké to slovo s „ koukačem obecným “ , ze slušnosti, to ano, ale pak koukači / hrkači hajdy za sklo a TIŠE se koukej. Bez peněz a ochoty utrácet nikoho doopravdy nezajímáš člověče. Takový už je život.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Petr1970 »

a kam CZUB to olezlou flintu se zatuhlým závěrem poveze? na iwu?:-)

s většinou souhlasím, ale prostě mi to nedalo.. když jsem 2012 viděl jak jí tam vystavovatel sám nemohl otevřít, to mě pobavilo:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Leon »

zapoměl jsi ještě na jednu sortu českých návštěvníků a to jsou leasingový milionáři co dluží pomalu každému na koho se podívají všemu rozumí a všude byli nejmíň dvakrát a nebo se tam aspoň chystají to je pak zábava poslouchat vystavovatele když konečně vypadnou od jejich stánku :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Herkul »

Francis: A já měl do dnes za to, že výstavy jsou o tom, aby se ukázaly novinky a člověk se o tom mohl něco dozvědět, podívat a HLAVNE VYZKOUSET (osahat). Koukám, že jsem to špatně pochopil. Musím vzít úspory a honem koupit a podpořit ty chudáky co to tam "vystavují". A sežrat tam co se do mě vleze:-)). Ale na druhou stranu, abych se zeptal na něco co mě zajímá a už v tu chvíli viděl, že toho člověka tak hrozně otravuju - tomu říkám přístup. To opravdu ne-e a raději za to, co bych mohl uvalit do dnešní "myslivosti" uvalím ty prachy za kolo, plavání, nebo cokoliv pro děti.

PS: 1) Na výstavě jsem si vždy jídlo a pití kupoval pro celou rodinu...
2) Vždy jsem tam jel s tím, že kupuju - boty, dalekohled, puškohled, náboje, pruty.... - vždy jsem tam nějaký balík nechal.
3) A u nás na poslední výstavě bylo "NIC" a ten přístup - hrůůza.
4) Ne každý má na to, aby si mohl jezdit v pohodlném autě sem a tam na týden, ne-týden:-), prosím neodsuzovat.
A pak rada pro Čechy, až bude někde cedule sleva, vezměte mobil, web, napište výrobek a kupte ještě o 10% levněji XDDD
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3400
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od dalas »

Francis, díky za velkorysou nabídku. IWA je jen pro výrobce a obchodníky. Nejsem ani jedno ani druhé a kdybych přijal Tvou nabídku, stal bych se hrkačem. :D Tedy i tu zdvořile odmítám. Tady nejde o peníze, až taková socna nejsem. Mám jiná kriteria a i když jsem dostal několik nabídek podívat se na IWA, zdvořile jsem je odmítl. Znám lepší způsoby trávení času. Tolik k mé osobě a poznámce o 500 km.
Neříkám, že se někteří češi nechovají tak jak píšeš, ale dle mého názoru to není jejich vizitka, ale vizitka ČR. A ikdyž jen koukají, hrkají a konzumují nečestně získanou kávu, většinou se stanou nějakým koncovým zákazníkem, kterým bych nepohrdal. Ale to se s největší pravděpodobností ani v CZ ani v Meoptě nedoví. Pochop, že ti lidé v reálné hodnotě někdy dají více za starý ZKK než nějakej milionář třeba za zakázkovýho Blasera. A já si i takových dokáži vážit. Ikdyž navenek socny, v srdci to mohou být bohatýři. Jedno je ale jisté, zbohatnout se na nich nedá.
PS. Výjimku tvoří Ti, u nichž je to patologický povahový rys.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Ondra »

Jen menší OT poznámka k tomu, co psal Francis. Na IWU nejezdím, podobné monsterakce mi vadí, takže k tomu se nevyjadřuju. Chci říct toto: Mám stejnou zkušenost, jako Francis z Alp. Jenom ne s Čechy, ale s Holanďany a Švýcary. Ti by po sobě sežrali svoje vlastní...(mimochodem NL na holandských autech prý znamená "nur Limonade" a sami Holandani o sobě říkají: Co Skot zahodí, Holanďan sebere). Kafe dokud teče, cukru plný kapsy...přesně. A batoh plný housek se šunkou, od snídaně. Je to jedno, nekoukám se na lidi podle toho, kolik utratí €, ale jak nám říkal majitel resortu Eggerwirt am Lungau, kam jezdíme pravidelně: "Bez Čechů a Poláků už by dneska půlka lyžařských areálů zkrachovala". Takže není to černobílé a každý z těch "houskařů" může mít v kapse nachystáno na toho slavného Blasera. Jste prodavači, tak se podle toho chovejte :roll: . Ta vaše Bohorovnost už vyhnala dost lidí (peněz) nakupovat za kopečky.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od BwanaHunter »

Francis> Nu, s popisem chování českých spoluobčanů na IWA, ale i jiných akcích, musím souhlasit. A stejně tak musím souhlasit s tím, co tu také zaznělo, že to z pohledu chování není jen česká specialita, i jiné národy to dovedou. Ovšem s oblečením máš pravdu. Český myslivec se mimo jiné často pozná i podle toho, že na mezinárodní výstavu, jako je IWA, jede oblečený, jako by zrovna šel na prasata. Někteří i s nožem na prdeli, což je btw. v Německu zakázáno.

Ovšem s tím zbytkem bych polemizoval. Myslím si, že to, že na Natura Viva bude, jako již několik let, chybět stánek CZ-UB není jen tím, že tam není kupní síla, ale i proto, že CZ čím dál tím víc kašle na domácí trh, ať už proklamuje cokoliv. A je to také problém slepice a vejce - pokud úroveň výstavy, teď myslím NV, rok od roku víc a víc připomíná vietnamský trh, tak tomu bude odpovídat i spektrum návštěvníků. Pokud výstava chce jiný typ klientely, musí tomu odpovídat i její úroveň.

A s těmi návštěvníky...znám prostředí výstav z pozice vystavovatele poměrně důvěrně, takže vím, jak je to únavné, po několika dnech se zabývat každým zvědavkou... Ale proto přeci vystavujeme. Jezdím na výstavy a podobné akce také jako zákazník, ať už jako soukromá osoba nebo jako zástupce firemního zákazníka. Určitě neotravuji a nevyptávám se zbytečně, abych zabil čas, tolik ho ani nikdy nemám. Když se na něco ptám, tak proto, že mě to zajímá. A obvykle proto, že uvažuji o koupi či objednávce. Která se nemusí udát hned na místě, ale uděje se obvykle v brzké budoucnosti. A když jsou na mě někde protivný nebo namachrovaný, na což jsem extrémně citlivý, tak hádej co......? Odnesu svoje peníze někomu jinému.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Leon »

nejlepší je tam jet v mysliveckým obleku když nás s kamarádem chtěla vidět manželka ředitele v mysliveckým tak jsme se nemohli přiblížit ke stánkum všude nám hned něco ukazovali :D
CZ 550 american 308win.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od František Fořt »

No, tahle diskuze je přesně obrázkem naší drahé země a myslivců. Na všem je něco pravdy, za čechy se taky někdy stydím a nejspokojenější jsem na dovolené, kde žádní češi nejsou. Je ale pravdou, že se to v Evropě hodně srovnalo, Poláci na horách mi připadají mnohem děsivější a taky se proto našim horám v zimě vyhýbám.

Nicméně příspěvky onoho nejmenovaného prodejce jsou pro mě jen potvrzením toho, že si zkrátka v ČR u "našich" prodejců už kromě výjimek nic nekupuju. Poslední rok zásadně větší věci už jen v zahraničí. Pušku nebo pistoli někde tady v Brně nebo Olomouci? No to už ani náhodou. A takových lidí, co nějakou tu kupní sílu pořád mají, je víc a víc.

A jinak i já, v ČR již nekupující, jsem jel na IWA abych viděl nové věci a případně ošahal a zahrkal s něčím novým. Je zajímavé, že třeba američanům na stánku Hornady nebo Rugeru to nijak nevadilo a naopak mě vybízeli, že když už mám ten SR1911, ať si prohlídnu i další věci. A výsledek? Velmi rád si jejich výrobky zase koupím. Na rozdíl od CZUB a jiných podobných arogantních českých vystavovatelů, na jejichž stánky si ten jejich šrot ani prohlížet nechodím.

Podobně vstřícně se chovali i vystavovatelé (Němci) jiného vybavení - třeba transportního koše/mříže na zvěř upínatelného na tažné zařízení. Němčour mi furt říkal, ať si na to sednu, kolik vážím a smál se, že jejich patent vydrží i těch jeho 120 kg atd. atd. Přestože tenhle podobný bazmek nabízí několik firem i u nás, koupím si ho u těch němců - podle katalogu, který jsem si od nich vzal......

Jen tak dál naši skvělí čeští obchodníci, už jste tímhle přišli o velkou řadu českých zákazníků s penězi.
Odpovědět