Otevření zákona o myslivosti.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Jiří K. »

Tento text a přílohy začala ČMMJ rozesílat na OMS.
http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/ ... vosti.aspx

Trochu jsem zaskočen z toho,že máme oslovovat své poslance. Od čeho tam pak máme Ty naše špičky.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od kasari »

Ten seminář asi musel být zážitek. :roll:
Pod záštitou náměstka autobusáka vznikl nápad, kterej by rád prosadil někdo jinej a ČMMJ dokáže, že je dobrá tak k vybírání členských příspěvků.

Myslím, že něco podobnýho je nejblíž možný tak v Albánii, nebo Mali... :mrgreen:
Ulkomaalainen...
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Hirc »

tak jsem to v rychlosti prolétnul... většinu těch bodů lze řešit i dnes, akorát se "musí chtít"

tohle stanovisko myslivecké rady ale "pobavilo" :cry:

Rušení klidu:
Návštěvnost lidí v přírodě, spojená se změnou životního stylu, cyklostezky, motorky a
čtyřkolky na lesních cestách a mnohdy v lesních porostech. V důsledku změn došlo
k tomu, že zvěř v mnoha lokalitách přechází k nočnímu způsobu života, což způsobuje
obtížnou slovitelnost zvěře popř. je vytlačována do krytů, kde se spokojí v dané době
s potravinovou nabídkou, která je.

Návrh opatření MR:
Problém není vnímán jako nutný k přímému řešení


Podle mě je to jen další pokus extremistů typu Mgr. Petrové na snížení minimální rozlohy honitby - tak aby si na těch svých cca 240ha mohla udělat vlastní honitbu jako měl její otec před rokem 48. Holt někomu ani celý život nestačí, aby se přenesl přes křivdu. Vzhledem k tomu kolik času na to Nečasovi zbývá, tak bych si nevsadil, že se to stihnou.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Posmiros »

Jsem pro otevření zákona :) Jestli někdo věří, že by mohla být prosazena min. výměra honitby 100 ha, tak je hloupý :lol: Takový požadavek nemá ani ASZ :) a v Německu bych řekl, že i tak to funguje, tak proč by nemohlo i tady?

Paní Petrovou neznám, ale i jí tu honitbu přeji :)

Myslivosti zdar, ČMMJ zmar :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Hirc »

no a jaké jsou tedy skutečné požadavky ASZ???
A proč je nelze prosadit za současné právní úpravy??
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Posmiros »

Byl jsem na seminářích, co byly loni a o snížení výměry se tam téměř nediskutovalo, a když už to bylo naťuknuto, tak si myslím, že tam byli lidé dost soudní na to, aby věděli, že 100 ha je naprostá hloupost :) ASZ se odkazuje na myslivost před rokem 48. A já si těch 250 ha za určitých okolností dovedu představit :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od lörinc »

Posmiros píše:. A já si těch 250 ha za určitých okolností dovedu představit :)
Hlavně pole..... to bude parááááda :roll: :roll:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Onďa »

Posmiros: Před rokem 48. vypadala zemědělská krajina podstatně jinak... Když k tomu připočteš další důsledky civilizace v krajině je těch 250 utopie. A to i kdybychom předpokládali zemědělce idealistu, kterej tomu přizpůsobí svoje hospodaření atd. atd. Moc nechápu, proč po těch malejch výměrách všichni tak prahnou, stejně tam budou mít za jednu dvě sezony h..o a pak už z toho nevytřískají ani ten hon pro kámoše...
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od BwanaHunter »

Posmiros> ...náš tatínek tancuje v gay clubu nahatej u tyče. - Vážně Pepíčku? - No, ne, von je předseda ASZ, ale my se za to doma stydíme...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Posmiros »

Onďa> Já docela chápu spoustu lidí, hlavně sedláků, že by stáli o to se odtrhnout od velkých honiteb. Tři lidi po 100 ha pozemků, v honitbě o výměře 2000-3000 ha houby zmůžou a prosadí, kor když na valný hromady HS ovládaj téměř bezzemci s plnýma mocema. Krmení dovávaj stejně povětšinou zemědělci. Na oplátku se zašetřuje zvěř, stavy jsou možná dvojnásobný než normovaný, nestřílí se samičí pohlaví, jezdí se přes pozemky, vnadí se v zimě na loukách a vykrmuje se černá zvěř a dále... A to nemluvím o závistivosti mezi myslivci. Nejde pak pochopit, že se ty tři lidi domluví a vytvoří si vlastní honitbu? Kolik sdružení pečuje o krajinu?? O krajinu stejně pečujou vlastníci. Řekl bych, že spousta sedláků je hodně zoodpovědná, protože hospodaří na své půdě a nestojí o to aby byla zplundrovaná a za pár let k hovnu, protože to po nich pravděpodobně zdědí další generace :)

Mě upřímně rozčiluje co se ve sdružení děje, když mají někteří dát pitomých 1000,- jako členský příspěvek a zároveň nadávají, že zemědělci jsou lakomí, že jim přispívaj na darech málo. Já třeba krmím ze svého senem, ječmenem a ovsem na pěti místech zhruba na 200 ha, kdy to objíždím zhruba 3krát týdně. Sdružení má 9 zásypů na 2200 ha, který se objíždí jednou týdně...

BwanaHunter> Táta není předseda ASZ. Je místopředseda regionu Příbram ASZ a já se za to nestydím :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od lörinc »

No já nevím proč se pořád oháníš bezzemkama s plnou mocí? Co brání 100 ha vlastníkovy obejít si dalších 250 ha?? Když to můžou udělat bezzemci. Toto neberu jako argument k otevření zákona. Píšeš že se vykrmuje černá zvěř a objíždíš 3x týdně 200 ha?? Zamysli se trochu, jestli ji nevykrmuješ taky :wink: . Pořád bereš asi jen lesy, podle toho co píšeš, ale polní honitby ti asi moc neříkají, že ne. Dovedeš si představit 200 ha polní honitbu? To je asi pět lánů o velikosti 40 ha. Polní cesty pomalu nejsou, meze taky ne. Panečku to je..... A místo jedné vycházky na podzim (schválně nepíšu honu) se to bude mydlit 3x!!!!
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Posmiros »

Ještě k těm 250 ha, už jinde jsem psal, že bych si to dokázal představit za určitých okolnosti tj. u srnčí a drobné zvěře. U ostatní spárkaté jsem pro zachování 500 ha :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Posmiros »

Černá k nám (tam kde krmím) přes zimu téměř nechodí. Chodím krmit srnčí a hlavně zbytky drobné. Máme cca 120 ha půdy i s pronajatou. Z toho cca 70 orné. Největší monokultury máme cca 10 ha na dvou polích, jinak máme většinou políčka do 5 ha. Většinou je to lemovno mezi s různým roštím, pak tu je několik lesíků, a zaroslých ploch do cca 5 ha a dokážu si to představit. Je pravda, že hospodaření na 200 ha o pěti 40 ha lánech si představit nedokáži, to máš pravdu.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od Jiří K. »

Mně se strašně líbí jak ASZ chce vrátit zákon o myslivosti před rok 1948. Zajímalo by mně kterou právní úpravu, ale mají na mysli.
Poslední právní úpravou je totiž vládní nařízení č.127/1941, které bylo hodnoceno v té době jako velmi moderní, vycházející s vědeckých výzkumů a jejich aplikace do praxe. Vycházelo s právní úpravy Německé.
Obsahovalo mimo jiné :
- zvýšení minimální výměry pro uznání honitby na 500 ha :lol: .
- zamezení ujednictví na hranicích honiteb.
- plánování lovu a chovu zvěře, včetně zásad průběrného lovu spárkaté zvěře, hodnocení trofejí a kontrolu ze strany statní správy.
- myslivecké zkoušky.
- zvýraznění úlohy myslivecké organizace, členství v ČMJ bylo povinné :D .
- pronájem honitby na 9 nebo 12 let.
je toho samozřejmě více, vybral jsem ty největší špeky.
Co se týče předchozích právních norem ty vycházely s práva C-K monarchie a byly doplněny za celých 20 let trvání ČSR pouze malým honebním zákonem.
Mně se osobně třeba v dané úpravě líbí je členství v honebním společenstvu. Min. 4 ha obhospodařovaných pozemků, vlastnictví domu v dané obci z něhož jsou pozemky obhospodařovány. Takže dle této právní úpravy by se dnes zúčastnilo valné hromady HS cca 10 lidí.
Takže osobně plně podporuji návrat před rok 1948 a to včetně větších pravomocí SSM a povinného členství v jednotné organizaci. Na celou myslivost by se mělo nahlížet v současné době spíše jako na ochranu přírody a v první řadě si to musíme uvědomit my.
On sice zákon 449/2001 není nejlepší, ale stačí jen chtít. Velmi dobrým příkladem jsou LČR. Hodně věci se dá změnit už jen dobrou prováděcí vyhláškou.
Ještě poslední poznámka jako dobrý vtip mi přijde kdo chce zákon otevřít SVHP a ASZ. Jedni chtějí posílení práv vlastníku pozemků a druzí jim ty práva chtějí víceméně vzít a přenést na nájemce půdy.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Otevření zákona o myslivosti.

Příspěvek od BwanaHunter »

Posmiros> musis vystrcit nos z vasi vsi za nejblizsi kopecek a podivat se na to celkove.
Zakon neplati jen "tam u vas". A honitba je honitba. Neexistuje nic jako honitba na srnci a honitba na ostatni zver. Krom toho, ze to je blbost. :roll: no, ty rikas tomu co se deje u nas na polich zodpovedne hospodareni? Repka, kukurice, bioplynky? Rekl bych, ze bud jsi naivni, nebo kecas. Mam v rodine nekolik sedlaku. Nebo, jak je dnes moderni rikat, farmaru. A velkych. Prevazne rozumny chlapi, nikdo z nich neni myslivec, s myslivci na svym se rozumne dohodnou. A sami rikaji, ze to co se dnes deje na polich, je devastace krajiny. Jinak my si u nas zemedelce majitele hyckame, brigady, kamen, cesani, zverinka... Zemedelce respektuju, vazim si poctive prace, a vcelku souhlasim s pristupem a stanovisky Agrarni komory. Ale ASZ je podle me parta sledujici jen vlastni zajmy a prospech.
Jinak - ja bych radeji rikal, ze tancuje v tom gay clubu. Aspon mezi myslivci.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět