Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ok. Loni jeden a letos druhý. Teď se tam chystám najít srnu co je měla s slovit ji..
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Další zajímavý zá?itek mám s černou. Seděli jsme s u vnadiště a přiběhla tam za soumraku bachyně se selaty. Tak jsem si našel v puškohledu bachyni abych se nespletl a pak jsem prohlížel co střelím. Jako správný hamoun jsem koukal po dalším větším kusu (lončákovi). Zaprvé abych se předvedl a za druhé by mi s ním měl kdo pomoc :wink: . Jak bylo ?ero tak jsem našel větší kus (cca hlavu), přejel puškohledem kousek dozadu a vystřelil. Zůstalo to na fleku. Chvilku jsme počkali a šli jsme. Přijdeme k hromadě posvítíme a k našemu překvapení :o tam le?ela tři selata (12,14,17 kg) střelená na krk. Asi mne políbila Diana. :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak to je slusny. Dobra loterie :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Právě proto by mělo být povolené noční vidění a světla, a nebo dokonce povinné.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

vnadiště

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To je spíš problém vnadiště. Střelba na malou vzdálenost- většinou 30 až 50m, max 70-80m -vnadiště jsou zpravidla v lese, v blízkosti houštin . Kule má hodně energie po průstřelu a nikdo skutečně není schopen předvídat, jak se v těle zvěře stočí a kam po průstřelu půjde. Navíc je někdy hodně prasat na malém prostoru (na hromadě). když jsou rozta?ený na poli, tak se to většinou nestane.
vhool

Příspěvek od vhool »

to :j.kuřitka-pane kolego to není o tom,že kule má mnoho energie,to je s prominutím NENA?RANOST (myslím to s humorem abych neurazil) a nebo nedočkavost (to myslím vážně).já zakládám krmeli?tě tak,že hromadu roztáhnu a když jsou čuníci v chumlu tak čekám.oni neutečou když jim chutná 8).nejen z etického hlediska ale i z ryze praktických důvodů mi to příjde,že je to špatně.když zmáčknete za tmy do chumlu tak nikdy nevíte kolik kusů kromě těch co zůstanou v ohni jste poranil :!:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: vnadiště

Příspěvek od Tomfi »

Josef Kuřitka píše:To je spíš problém vnadiště. Střelba na malou vzdálenost- většinou 30 až 50m, max 70-80m -vnadiště jsou zpravidla v lese, v blízkosti houštin . Kule má hodně energie po průstřelu a nikdo skutečně není schopen předvídat, jak se v těle zvěře stočí a kam po průstřelu půjde. Navíc je někdy hodně prasat na malém prostoru (na hromadě). když jsou rozta?ený na poli, tak se to většinou nestane.
čekání u vnadiště je asi jediný způsob,kdy se dá prase v zimě ulovit,kromě naháňky,šoulačkou těžko a sezení u pole,nebo v lese mimo hromady,či ochozy k nim vedoucí je šance jedna ku stu.
Pokud si člověk počká až se nějaké prase z hromady vzdálí,tak je ideální.Pokud jsou prasata po kupě,tak nemá cenu střílet,na cca 40kroků, se může stát něco podobného.
Právě minule mě přišlo na kupu asi osm prasat většinou lončáci a asi tři selátka,zá?itek velice pěkný po dlouhé době,střílet se,ale nedalo,viděl jsem jak mi chodí deset metrů od posedu očima,ale v puškoledu jsem je nemohl pořádně rozeznat.
Snad příště
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

vhoolovi

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já jsem se to snažil ?etrně napsat, ale tys to vystihl jedním slovem. bohužel ti nena?ranci, nedočkavci skutečně jsou a někteří se dokonce snaží udělat dvě na jednu ránu. :evil: Některým chlapům se ale stalo něco podobného -2ks- a ti do této kategorie nepatří a tak jsem zkusit i toto vysvětlení.
Já skutečně ty hromady moc rád nemám. Raději na ně čekám, kdy jdou na pole, nebo přetahují na tzv. vekslech. Čekám taky někdy pět, osum hodin, ale když je pak vidím za úplňku, na sněhu, kukuřičné strniště a těch mých ubohých 200, tak si je pěkně vychutnám. Prasata někdy spíš vybíhají z lesa do polí ( u nás rozloha 1/50-100ha ) a tam ?pacírují. To se mě líbí víc.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Uznávám, že to byla nena?ranost :wink: , ale kdybych nevěděl, že tam s tou bachyní šli ještě asi dva lončáci tak bych si počkal až se ta selata roztrhnou. Takto jsem se spletl. Kule letěla normálně, protože ta selata byla u sebe, respektive za sebou v dráze výstřelu. ještě to bylo blízko, takže jsem neriskoval ?áhnout pro dalekohled abych to prohlédl a v puškohledu to vypadalo jako jedno prase. Sorry. :( Já bych proti nočním dalekohledům nic neměl. Jen na něj nemám. :D :D :(
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To JK: Toto byla náhoda. Vědomě bych to nezkoušel. Několikrát jsem měl na vnadi?ti tlupu prasat a počkal sem si až se roztrnou nebo jsem nestřílel. Nestojí mi to za tu námahu dohledávat to druhé postřelené prase. Střílím na jistotu. většinu prasat střílím přes plecko a žádné mi neode?lo dál než 20m.
vhool

Příspěvek od vhool »

:) :) :) klobouk dolů,čekal jsem ostřejší reakci.to noční vidění na pozorování dneska seženež do 10.000 generaci 1+ a s tím už se dá koukat a navíc to není zakázaný 8)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Samo že to seženu za 7-10t. ale já je nemám. :( Minulý týden jsem přivezl auto z opravy a stálo mě to 20t a dnes mě s ním sundal kamion na kruháči.:cry: :cry: :evil: :evil: takže super měsíc, protože mimo auto se toho se?lo víc a to vydělávám sám, protože je manželka na mateřské.
vhool

Příspěvek od vhool »

ouje tak to nezávidím,tak se dr? :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Edelweiss: Koukám, že máš také štěstí. když se něco sere tak se sere všechno. Ale beru to s humorem. Ráno jsem si teda půjčil auto od bráchy a jak jsem pospíchal do práce, tak jsem nechal svítit, když jsem odpoledne otočil klíčkem a ono nic tak už jsem se jen smál. :) :) :D :D :D
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Jde na mě depka

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Doufám, že zítra není pátek 13tého. :!: :!: :!: Raději nevystrčím nos. :D Snad Vám chlapi padne chleba namazaným nahoru a půjde to líp. :!:
Odpovědět