Kulové náboje-nábojnice-střely-komponenty S&B z VLA?IMI:

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Kulové náboje-nábojnice-střely-komponenty S&B z VLA?IMI:

Příspěvek od TT33 »

Přebíjením kulových nábojů se zabývám už dlouho z počátku jsem se divil, jak je možné, že některé nábojnice jdou špatně ozápalkovat, babych nepoškodil zápalkovač fy.RCBS, tak jsem si nechal zhotovit výstru?ník na zápalky, další nešli nasunout do dr?áku, jelikož drážka není dostatečně hluboká a většina nábojnic S&B se po Použití hodně natahuje a přitom tyto závady se nevyskytují u zahraniční produkce. Dále střely: asi nejlepší produkt jsou SPCE se stři?nou hranou, ale musíte vybrat ty kvalitní, stává se, když je upnete do soustruhu a roztočíte vidíte jek na ?pici hází... střely .223 Rem., SP-ze sebelepší zbraně do zálepky nenastřelíte také na ?pici hází a u střel FMJ/celoplá??ových nedodržují váhu střely, která se pohybuje od 54 do 56 grs. a udávají 55 grs. Proto jak jsem fandil naší muničce tak dnes se jejim produktům vyhýbám. U střel SPCE je dodrá jejich ranivost a jsou ?etrné ke zvěřině, zato SP u větších ráží .308 - .30-06 - 8x57 to je doslova katastrofa jaký masakr nastane když chytne kost u srnčí zvěře, to nemluvím o přesnosti... proč nadále se tyto střely vyrábějí. Nemohu Vla?imi ani odpustit ukončení výroby S-BAL PLASTIK, který se dal použít do všech zahrdlení u brokovnic a je po něm stále poptávka a náhrada není... skuste si vystřelit "SLUG" na střelnici z plného zahrdlení... a co trefíte, po nánosu olova si budete myslet, že tam jsou snad drážky! Toto ale nepatří k tématu. Sdílíte podobné zkušenosti? :?: [/b]
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Sice nepřebíjím, ale zcela tomu věřím. jelikož jsem byl na Natuře a ti potentáti tam talchaly nějaké blafy a furt omýlali: Napište nám poznatky na naši Vaši e-mail adresu. Tak se do toho pustím. Mám totiž konečně čas, abych si to všechno sesumíroval. Případně tě budu kontaktovat, jestli tedy budeš ochoten, abych si upřesnil tvé poznatky a případně abys mi dal svolení na jejich publikaci v oném mailu.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

mosine, ted jsem si vzpomnel (i kdyz mimo tema), z doby, kdy jsem strilel s&b, mam jeste jednu 7x64 s prasklou nabojnici... pokud ho budes potrebovat ke komunikaci se s&b :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Sem s ní. už jsem jednou někoho o ni tady ?ádal a nic, tak se mi to hodí. Já jen aby jim trošku spad hřebínek a snad něco začnou s tím dělat
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Pampalini
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11.5.2007, 18:08
Bydliště: Broumovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pampalini »

Taky přidám postřeh od kolegy, který si koupil krabičku SaB tu?ím 7x64. On sám přebíjí a jen ze zvědavosti se pokusil převá?it prachovou náplň. Zjistil že v prachové náplni byl rozdíl 3 gr, dále zjistil různou váhu střel a dokonce i různé délky nábojů. Byl z toho dost šokován. Já přebíjím 8x57JS (u kolegy TT33) a doposud jsem používal SaB SPCE 12,7 g a jsem s nima nadmíru spokojen, tato střela se jim povedla. Do 8x57JS jsem používal i SaB FMJ na škodnou a taktéž naprostá spokojenost mám s tím střeleno přes 20 lišek, 2 jezevce a 2 psíky. Výsledek jsou jen 3 lišky na zakopání (chytnul jsem páteř) ostatní dírka-dírka. Pokrok jde dál tak mám přebito na Nosler Balistik 180 gr, tak uvidím jak budu spokojen.
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Mosin píše:Sem s ní. už jsem jednou někoho o ni tady ?ádal a nic, tak se mi to hodí. Já jen aby jim trošku spad hřebínek a snad něco začnou s tím dělat
A proč by to dělali?po té jejich tréninkové munici 9L s magnetickou mosazí je jasné že jdou právě opačnou cestou levných polozmetků,uvědomte si že většina z myslivců na víc jak 100m nestřílí...A to nemluvím o ceně jejich komponentů alespoň pro pistole,zápalky stojí za prd.někdy mám dojem že do prodeje dávají pro?lé ?ar?e které by do výroby nedali,kdepak stejně jeko kašlou na přebíječe do krátkých je to i u dlouhých...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To TT33:
jelikož nepřebíjim, tak asi neobohatim tuto debatu, v jedný svý kulovnici(8x57JR) střílim střely SP od SaB, v podstatě se nic jinýho pro tuhle ráži nedělá, ve druhý testuju winchester se střelou power point... Jen tak okrajavě k těm jednotnejm střelám, ty S-BALLy nebyli zas tak dobrý, vem si, že se s nima většinou střílelo v mrazu a když porovnáš tvrdost olova v mrazu, která se moc nezmění a tvrdost toho jejich plastu, tak si myslim, že to zas taková výhra nebyla, navíc vyráběji se podkaliberní střely, který já osobně pova?uju za ideální jako jednotnou střelu, když už to někdo chce střílet...
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Kulová munice S&B Vla?im

Příspěvek od TT33 »

Z té "8" střílíte střely SPCE se stři?nou hranou, to je to nejlepší co Vla?im vyrábí. (pokud jsou stejně těžké a neházejí na ?pici...), ale do 100m na loveckou střelbu to stejně nevadí. Kdybyste střílel střelou SP, viděl byste co to dělá za masakr ve zvěřině... , proto se pomlouval náboj .30-06 SPR., do kterého dodnes tyto předpotopní nepřesné střely Vla?im vyrábí... "není to ve zbrani". Netvrdím, že podkaliberní střely do brokovnice (SALBOT SLUG)... nejsou řešením, ale jsou nepřiměřeně drahý a do kulobroku s větším zahrdlením než 1/4 se nedá použít SPECIAL SLUG..."nic netrefíte"... a ten otěr olova v zahrdlení..., na to ty plastiky... "PATENT ČSSR" byly dostačující, chodí přesně, je po nich stále poptávka, kolegové si je dodnes šetří, asi vědí proč.
vhool

Příspěvek od vhool »

...neda mi to a neco napisu k tem vychvalovanym spce z vlasimi.kdo byl na srazu tak videl co to umi na 100m.!!! byl problem to udrzet v pulmetrovem kruhu !!! naopak vulkany i accubondy do jedne dirky (kryly se) takze ode mne opet zadna chvala na vlasim :evil:
vhool

Příspěvek od vhool »

Tak mam dalsi dukaz o kvalite komponent z Vlasimi.objednal jsem si v nemecku 500ks strel FMJ celoplastu 196gr. od SB (vyjdou tam o dost levneji) s nadeji ze kdyz to jde na export tak to bude lepsi.OMYL. po zvazeni strel jsem mel tri hromadky !!! v kategoriich 195-196 gr.,196-197 gr. a 197-198 gr. k tomu myslim neni co dodat.pro ilustraci napr. BERGER,NOSLER,SWIFT a sierra se pohybuji stabilne v rozmezi +- 0,2 gr. a vetsi procento je naprosto stejne !!!... to jen tak pro zajimavost :evil:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

ja si zase minuly tyden pripadal ja´k za komunismu - byl jsem u brymovy koupit nejake strelivo. jedno z nich - s&b - jsem chtel pouze na nastreleni moji 9ky. bohuzel, prisel jsem ve spatny cas - ve vlasimi maji dovolenou, tak ani v obchodni siti nejsou naboje s&b zavezeny... :lol:
meli poslednich 7 - a je mi divny, jak to, ze to prodavaji na kusy...
vhool

Příspěvek od vhool »

to alda: :lol: SB by bylo drahy i kdyby to prodavali na kila.ted vazne,nekteri prodejci prodavaji i kusove,uz jsem to zazil nejen u drahych kalibru.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

třeba se zlepšili a tak museli zdra?it. :lol: :lol: :lol: Já si ale raději pořídím střelivo made in Kru?né hory :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No já bych SB tak neodsuzoval, ve větších rážích ho stále používám a se střelou Sierra to jde, přesnost je v pohodě ( loni jsem o SB psal - naměřené hodnoty u 8x57 JS), dnes jse opět honil 308W a zatím pořád nemám lepší střelivo, než SB HPBT, dokonce ani přebíjené. Z měření mi vychází rozptyl rychlostí 797 - 802 m/s, rozptyl skutečný je na 100 až 300 okolo 0,3 MOA. Co chtít víc ...
Ale malé ráže neumí a neumí ( a ani jinak to moc neumí) ALE
-na jednom fóru USA amíci chválili střelivo SB až neskutečně. A taky australani.

Schválně, kdo mně v září přestřílí - já SB střelivo a česká zbraň?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kdyz bude cim strilet tak to zkusim :lol:
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Odpovědět