MS Studénka_Zkušenost

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Zamčeno
THOR_601
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 06.8.2013, 16:13

MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od THOR_601 »

Dnes jeden velmi nepěkný zážitek a špatná zkušenost s myslicvi.

Jsem adept v jednom mysliveckém sdružení které není v místě bydliště ale rozhodl jsem se že pujdu do našeho místního, jmenovitě MS Studénka. Moc lidí v mém budoucím sdružení mě nezná a neví že k nim asi pujdu, ikdyž mě tam už tlačili, ví to zatím jen v mém původním což se mi vyplatilo. Ale teď k věci. Dnes časně ráno jsem šel se psem na skoro každodenní procházku do revíru ale na jedné polní cestě si na mě počkal jeden myslivec. Jak jsem k němu přišel tak ani nebyl schopný odpovědět na pozdrav a hned začal pyskovat co mu tam jako lezu že tam šel na srnce že mu ho plaším, na psa začal řvát atd. Raději jsem se s ním nehádal protože takovýhle blázen s puškou v ruce je všeho schopný, raději jsem ani neříkal že jdu k nim, aspoň mám s něma další bohužel špatnou zkušenost. Vůbec se nedivím že lidé nesnášejí myslivce protože jestli obyčejný člověk příjde do kontaktu s myslivci jen takto tak se nenávisti vůči myslivcům fakt vůbec nedivím. Když jsem šel pryč tak šel za mnou, takže asi srnce nestřelil tak si aspoň musel na někom vybít nervy. Před takovým mít psa navolno tak to je přesně takový blázen který by ho hned zastřelil, je škoda že se u zbrojáku nedělají psychotesty protože takovým bláznům zbroják a lovecký lístek prostě do rukou nepatří. Neřeknu kdyby se choval normálně a slušně požádal jestli bych šel jinudy ale tohle je fakt moc.

Znáte zde někoho z MS Studénka kdo by to mohl být ? Docela by mě to zajímalo...
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od tornádo »

Příště to udělej znova ale nachystej si telefon na nahrávání.Něco peprného mu řekni a zapni.Pokud začne hrozit zbraní,zvedni telefon a zavolej 158.Řekneš,že tebe a psa ohrožuje střelnou zbraní a máš to čím dokázat :wink:
Když budeš mět štěstí,tak mu naperou nebezpečné vyhrožování a je to důvod k odebrání ZP.

Jedině,tak jim ukážeš že si nenecháš od každého dělat na hlavu a dovedeš zatnout drápky.
THOR_601
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 06.8.2013, 16:13

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od THOR_601 »

To mě taky napadlo ale mobil jsem já blb bohužel u sebe neměl.... jen foťák :).

Věřím že se s ním tam začít hádat tak by začal vyhrožovat.

Chtěl jsem si tu právě tak zmapovat situaci a přečíst lidi jako nemyslivec a to se mi zatím daří :).
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od Ondra »

THOR_601: Nějaký vůl se najde v každém sdružení, to si nevybereš :?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od lovec »

THOR_601 píše: ..... Před takovým mít psa navolno tak to je přesně takový blázen který by ho hned zastřelil, je škoda že se u zbrojáku nedělají psychotesty protože takovým bláznům zbroják a lovecký lístek prostě do rukou nepatří....
Viem, ze to pises pod dojmom z konkretnej udalosti, ale ver, ze je to nezmysel a v praxi je to len formalita. U nas je tento nestastny hlupy institut psychotestov zavedeny od udalosti v DNV. Jedina skupina ludi, ktora ma z toho realny uzitok a prospech su psychologovia. Test stoji 50-80€ a do isteho terminu ho musia absolvovat vsetci drzitelia ZP - nechcem zachadzat do podrobnosti - ked to vynasobis pribliznym poctom drzitelov ZP, cca. 150 000 ludi, tak je to zaujimava suma.

A k tvojej prihode, tak ako bolo spomenute - staci zavolat policajtov. Mal si len smolu na nejakeho blba.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od Leon »

okamžitě volat policajty nic jiného nefunguje a když napíšeš MS Studénka tak napiš i kde není totiž jenom jedno MS Studénka
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od Georg.H »

@Leon. okr. Nový Jičín....
znám to tam moc dobře...caa 80% členů sou divní...
a to nemluvím co se tam dělo ještě donedávna....
to by bylo na malý horor... 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od Leon »

proto se ptám jedno je totiž kousek od nás
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od tornádo »

Georg.H píše:@Leon. okr. Nový Jičín....
znám to tam moc dobře...caa 80% členů sou divní...
a to nemluvím co se tam dělo ještě donedávna....
to by bylo na malý horor... 8)
u nás sme také divní :D
Nechceš to nějak víc upřesnit jakým způsobem ?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od Georg.H »

Nezlob se ale na sklo se také věci nedávají... :roll:
THOR_601
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 06.8.2013, 16:13

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od THOR_601 »

Já to znám sice jen řekněme z vyprávění ale opravdu to není nic co by bylo vhodné zde prezentovat.

Rozhodně nic čím by se mělo dotyčné sdružení chlubit.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od niva »

to Thor 601:
1, Neznám tam prostředí (v honitbě MS Studénka) ani uživatele honitby a místní "poměry" či poměry ani Tebe.
Trochu proto zobecňuji a spekuluji.
2, Zkus se trochu zamyslet i nad tím, co děláš sám. ... "každodenní procházky časně ráno se psem v honitbě" .... .
Umím si představit docela dobře situaci: obeznaný srnec k lovu, jdu si "pro něj" a zradí mi ho (jednou = normální věc, opakovaně to už není moc normální) stejný borec se psem. Končí říje = srnci budou měsíc k nenalezení, končí mi dovolená, ...., povolenka ... = dost důvodů pro naštvání na dotyčného.
Tímto naprosto neomlouvám chování dotyčného, pokud korespondovalo s Tvým popisem. Šlo to určitě říct i jinak. Bohužel tomu tak někdy je.
3, Ale píšeš, že děláš adepturu jinde, máš předpokládám psa - loveckého? Kdo Tě tlačil do tohoto sdružení z místních, že Tě tam neznají, pokud tam žiješ a neznáš ani Ty je.
Předpokádal bych, že pokud mám zájem o myslivost a nejsem "kupec LL, ZP a pak zkušený lovec" budu si předem sondovat situaci v místě, budu mít zájem se tam "představit" a ukázat v dobrém světle.
4, Z minulosti znám řadu případů, kdy adepti měli zájem jen o potvrzení praxe do knížky pro zkoušky, ale práce v honitbě či život sdružení - uživatele honitby je vůbec nezajímal. Neříkám, že to je Tvůj případ.
Proto bych začal od sebe a trochu se zamyslel, kde dělám chybu já, pokud ji dělám a nejen "soudruzi z NDR".
5, K těm psychotestům před "zbrojákem" či v průběhu jeho držení. Ano, plno lidí bude spokojeno, někteří i dobře živeni, ale pochybuji a reálném praktickém přínosu. Jsou profese, kde to je nutný předpoklad a také se tam najdou hulváti .
6, Stejně tak bych v duchu výše popsaného silně zvažoval, jestli volat PČR a zdůvodňovat to ohrožováním střelnou zbraní.
Co takhle zajít na dané MS Studénka (schůze, výbor, ...) a tam jim to říct i s těmi svými pocity popř. napsat a požádat o schůzku s projednáním věci. Jsem přesvědčen, že lze takto mnohem lépe a férověji "ukázat drápky", než jak tu bylo výše raděno. A nahrát si, dle rady kolegy zde výše, vyprovokovanou reakci "peprnou poznámkou" a pak s tímto "důkazem" volat PČR, to považuji přímo za zhůvěřilost. Chci věřit, že se dotyčný jen "upsal".
Zatím asi vše.
niva
THOR_601
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 06.8.2013, 16:13

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od THOR_601 »

No to je zrovna sdružení kde vidět myslivce je témeř zázrak. Tohle je vpodstatě jediný kterého jsem viděl v revíru když nepočítám hony atd. takže to s tím plašením zvěře nebude tak žhavé.

Co by napadlo normálního myslivce ?, Když mu tam opakovaně lezu a plaším tak si na mě někde počká a slušně řekne že tam a tam má obeznaného ať tam nechodím a tečka nic víc není třeba.

Asi sis špatně přečetl můj první příspěvek... napsal jsem skoro každodenní a nechodím do těch stejných míst :)

No tlačili řekněme nepřímo. Když se třeba od nějakého známého dozvěděli že jdu k myslivcům tak se všichni ptali proč jako jdu tam a tam a nejdu k nim že tam mladé potřebujou (ani se nedivím že jim tam nikdo nejde :) ).

K tomu adeptství. Jsem adept a zároveň nejsem (aspoň oficiálně.). S myslivostí jsem začal začátkem ledna, to už začal kurz takže jsem do něj nešel a samotný kurz a rok adeptství mě čeká příští rok takže to co jiní adepti dělají jeden rok já budu dělat 2 ;) . Teď si jen zjištuju jak to kde chodí abych měl popřípadě nějaká zadní vrátka protože naše honitba co do zazvěření je fakt slabota :)

Teď už to řešit nebudu. Řešit to s vedením dotyčného sdružení by vyšlo asi tak nastejno jako to řešit s dotyčným členem.Snad s nimi už nepříjdu do styku a když tak případ prošetří kolegové z PČR na základě nahrávky naší konverzace. Aspoň nebudou sedět v kanclu a trochu se provětrají :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od motolada »

S Nivou plne souhlasím. Ono brečet cajtům do telefonu, že na mě někdo zvedl hlas, no nevím.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: MS Studénka_Zkušenost

Příspěvek od tornádo »

Niva : věř,že sem se neupsal a myslím to naprosto vážné.Tebe nemůže nikdo omezovat v pohybu po honitbě ať už jako plnohodnotného myslivce,civilistu nebo adepta.To je prostý fakt a kdo není schopen se s tím srovnat,tak má smůlu.Vždycky se najde někdo,kdo se bude po revíru courat ať jsou to houbaři,kolisté,turisti,pejskaři,šukálisti nebo kdokoliv jiný má stejný nárok v tom lese být jako ty.Pouze s tím rozdílem,že máš povolenku k lovu.Všichni se pohybujete po soukromém pozemku,který často je někoho úplně jiného.
Můžu tě ubezpečit,že kdyby si na mě někdo otevřel hubu,tak bych s ním vytřel zem až se bude divit :wink:
Protože řvát na civilisty,že mám větší právo být v lese než oni nebo nedejbože hrozit zastřelením psa či strkat někomu kvér pod nos považuji za naprostý vrchol,který si zasluhuje náležité potrestání.
Zamčeno