Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Pejskové a jejich výcvik
Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak nějak nevědíc kam to dát pokusím se zde.
Žádám o radu o utulcích poblíž Jihlavy,kteří by byli ochotni odchytit psy toulající se po silnici 639 směr Batelov.Možná je tu někdo i zaiteresovaný.Odkud tento zdroj psů vychrtlých na kost pochází opravdu nevím.Jen vím,že už jich je několik.Jsem několikrát za den upozornován a žádán o odstřel těchto psů....Je jen velice těžké vysvětlit legislativu tohoto alespon pro ně nepříjemného ukonu.Jediné co mě napadlo je ohlásit na městysi Batelov.Což učiním.V každém případě ti psi nemohou za nic.Spíš kdyby si někdo dohledal a potrestal toho majitele ne chovatele..lidskou bestii.
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne úte 27.8.2013, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od tornádo »

jestli ta silnice protíná vaši honitbu,tak bych založil nedaleko újeď,natáhl vlečku od silnice a pravidelně chodil na čekané.Jednoho psa by se možná někdo ujal ale když jich bude víc asi ne...Pro útulky jsou to nemalé náklady a charitu dnes dělá málokdo.Je otázka času než se ti pejsci začnou živit na vlastní pěst a pak bude zadělané na velký problém
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od Zdenek41 »

Už jsi byl nucen někdy střelit psa?Mám 30 let praxe a ani v této době u mě je to o ničem...Tak bez ujedi a at se postaraj ti co to mají na starosti.My to rozhodně nejsme.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od tornádo »

Jak ti začnou pejsci hospodařit v revíru,tak budeš mluvit jinak :wink: Nehledě na to až budou žít divoce můžou někoho škaredě zmrzačit nebo zadávit třeba malé děcko.Zdivočelá smečka psů je problém,co teprve až se začnou rozmnožovat a jejich potomci budou považovat lidi za nepřátele.Ano je to trochu přehnané ale celkem reálné v případě,že se to nechá zajít daleko.
Jak se něco stane,tak lidi půjdou po tobě s tím,že si tomu mohl jako MS zabránit.
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od Špalda »

Za utulek se plati. Kdo to zaplati? Přikláním se k Tornado.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od fesoj »

Já se Zdeňkovi nedivím. Také znám myslivce, kteří za žádných okolností nedokáží vystřelit na psa, i když by to někdy bylo nejlepší řešení a v krajním případě o to požádají kolegu. Můj syn asi před měsícem při kontrole pastvin našel evidentně vyhozenou huňatou čubičku - křížence, zvíci cca ABJ. Držela se stále na stejném místě, zřejmě čekala na páníčka, který by zasloužil nakopat prdel. Syn jí dal nažrat a ohlásil to policajtům v domnění, že ti zařídí její umístění v útulku - jenže se dozvěděl, že útulky jsou přeplněny, jako vždy koncem prázdnin a po Vánocích a policajti mu řekli, že se na ní nejspíš pocvičí ve střelbě. Nevím, nakolik to mysleli vážně, ale nakonec to dopadlo tak, že vnučka má novou kamarádku a synův početný domácí zvěřinec se rozrostl o dalšího strávníka. Ale ne každý pejsek má takové štěstí a někdy to nakonec jinak než výstřelem vyřešit nelze, protože toulaví psi se něčím živit musí a zvlášť, je-li jich víc, se mohou stát skutečnou pohromou v revíru.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od dalas »

MS a MH mají právo psa usmrtit, pokud tento akt splňuje všechny požadavky zákona. Nemají ale povinnost tuto situaci řešit. Tu by měla mít PČR případně obecní policie. Nevím, za jakých okolností může policista usmrtit psa, ale odchyt možný je. Jenže jsme zase u útulku.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od Leon »

je to jednoduchý zavolám policajty že ohrožují dopravu a ti se musí postarat pak to příslušný obecní úřad zaplatí a ty keci o střílení raději ani komentovat nebudu
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od tornádo »

ono to tak jednoduchý není jak si představuješ.Oni jsou oprávněni psa zajistit a po určitou dobu se o něj starat než se najde majitel psa.
V praxi se stává,že pes po týdnu často "uteče" :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové mám toho už u někoho dost...Pak se divíte jak se na nás veřejnost kouká.At se postaraj ty co do nás pořád šíjou.Já vím co je dnes zmáčknout na psa a to ještě u nebo na frekventovaný silnici...
Ten podmět jsem sem dal je proto aby se dohledal zdroj těch psů....Nejsem šašek abych po nocích chodil zbírat zvěř přejetou a k tomu ještě honil zubožačený psy,škarpou.Opravdu myslivost....Jo MH to je mocipán....Kam jsme to až došli.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Rada utulek na Vysočině Jihlava.

Příspěvek od tornádo »

Co se hned rozčiluješ ? když je ti těch chudáčků líto,tak si je nastěhuj domů.Co se asi stane v případě,že se najde majitel ? s největší pravděpodobností mu psa vrátí,dostane pokutu nebo dají hafana do útulku.
Dlouhodobě podviživený pes je mrzák.Jak psychicky,tak fyzicky kdy mu většinou selhávají některé orgány a musí brát léky,které často nejsou nijak levné.Věříš,že takto zubožený pes je schopen si zvyknout a přijmout nového pána ?

neb to tu sklouzává do osobní roviny a na skle toho více nepořešíme toto téma zamykám. Případné věcné rady pro Zdenka41 do jeho SZ dalas
Zamčeno