Kuše

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

:D Střílím z TenPointu pár let...,ale elektrické natahovíní jsem neviděl..Vyránějí pouze 3 verze natahování a to AcuDraw 50,ACUdraw cocking mechanism a pak natahovací šňúry.Z TenPointú mohu doporučit Turbo,Stealth nebo Defender.Všechny jsem měl a na lov nemají chybu.Defender je velikostně podobný Phantomu,jen má horší pažbu.Stelth a Turbo jsou nejmenší kuše,mají ramena 45 cm. Před 14 dny jsem ze Stealtha střelil na Slovensku 120 kg kňourka a šlo to skrz.
Jinak slušná kuš je i Horton TRT,nebo Darton Serpent...Ty Bowtechy jsou pěkné ,ale předimenzované,střílel jsem z toho Strykezone 350.Viděl jsem jak kolegovi přeskočila tětiva šíp a kuš se rozletěla.Tak je otázkou co zvolit,jestli prověřenou kvalitu,nebo se hnát za rychlostí.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Pokud chces kladkovou kusi, tak si taky myslim, ze Tenpoint Turbo XLT je rozumna volba a jako lovecka kuse bude urcite dobre a dlouho slouzit. Zkus ji sehnat na Ebay, nebo ji kup tady http://www.arrowinapple.de/armbrust/turboxlt/ je to v Nemecku a neplatis clo, ani dph, je to v ramci unie. Pokud by jsi ji chtel kupovat v CR, tak bych Ti mozna mohl v Supre domluvit slevu u Tomase.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

jo jinak Tenpoint Turbo vyhrala dokonce i nejake ceny v oblasti mechanickejch zbrani v roce 2010
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Stealth je novější brácha Turba..,je malinko rychlejší a má novější doplňky..
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

no tak teda dobra nejspis koupim turbo xlt ale jeste mrknu na stealth.Jinak turbo jsem sehnal za 1000usd vcetne doprvy do cr a na te webovce z nemecka je za 900eur celkem slusny rozdil.Co sipy a jake hroty jsou nej na lov?diky
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

S šípú bych volil asi Easton Powerbolt a hroty Muzzy broadhead 125 gr,nebo Nap Thunderhead,NAP HellRazor ,nebo asi nejlepší jsou Magnus Stinger Broadhead 125 Grain 4 blade,mají ovšem jednu nevýhodu..,jakmile jdou do kamene je po nich.Nejvíce asi vydrží Muzzy.
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

koukal jsem jeste na darton serpent ltd 2 vypada super a vsechny recenze jsou pro.Strilel s tim nekdo?Akorat vyzaduje dost tezky sipy.Jinak zati vede tenpoit,akorat by me zajimalo jeste max.uciny dostrel.Na kolik metru se da strilet aby sip neztratil ucinnost a zvire jen nezmrzacil.Diky
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

smrtici ucinnost šipu je po celou dobu jeho letu, ale loveckou bych doporucil tak max 35m, na vetsi vzdalenost zvire sipu uhne, slysi jak leti sip a na to reaguje. Prumerna lovecka vzdalenost je do 20m, z treestand tak 10- 15m i mene. To jsou duvody proc rychlost kuse neni tak dulezita, strileji se velmi kratke vzdalenosti a tak mensi propad u rychle kuse nehraje roli.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Nejvíce vystřelú z kuše je od 10 do 25 m.Za světla je to jak píše Sitka do 35m...Samozřejmě se dá střílet i na 50 m,ale to bych doporučil jen na černou,z mých zkušeností je černá zvěř méně opatrná když ryje nebo je v kališti.Dělá sama hluk a šíp většinou neslyší.To srnčí,muflon a vysoká je opatrná a stalo se mi, že šípu uhnula.Na srnčí bych střílel max. 30m!
Ben
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.9.2011, 7:22

Re: Kuše

Příspěvek od Ben »

S pevným lovečákem max. 30 metrů s mechanickým není problém 50 metrů. Byl už někdo z vás na drobnější zvěři - koroptve, kachny? Nevím jak na ně.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

jo,ale používal jsem šňůru na ryby...,trefit přesně hlavu nebo srdce je problém.Navíc nepřijdeš o šíp a kachnu si přitáhneš k sobě.Jinak v letu jsem to opravdu nezkoušel :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Dodržování pravidel fóra

Příspěvek od fesoj »

Pánové, nezdá se vám, že pravidla tohoto fóra by měla platit pro všechny ? Na jednu stranu jsou udílena napomenutí a bany za to, že někdo neuvedl MS, kde použil noční vidění, na stranu druhou se v tématech o kuších a lukách vesele diskutuje o lovu, který zákon jednoznačně zakazuje, nikomu to nevadí a nikdo nemusí uvádět kdy, kde a za jakých okolností lovil. Kdyby každý napsal pravdu, možná, že bychom se divili...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

:D Týden jsem lovil na Slovensku a 10 dní v Maďarsku.Jinak jezdím lovit ještě do Francie..,tam kachny můžu střílet i větrovkou!!Né každý loví jen za humny a je rád že se dostane do nějakého sdružení kde je 150 myslivcú na 550 ha :lol:
Už i u nás jsou lidé co jezdí lovit po světě a nemusí čekat na to až ne ně přijde řada a střelí si lepšího srnce jednou za 3 roky.

Mathewsi, děkuji za vyjasnění. dalas
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

pro vsechny kdo maji radi kuse kouknete na talismancrossbows.com unikatni desingove super kuse.zamiloval jsem se.Zati zdar p.s. A co ten darton
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

sory talismancrossbows.co.uk
Odpovědět