TZV noví nájemci honitby LČR

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Onďa »

V ledasčem souhlasím s Bwanou. Kolegové mívali nájem 90 000, teď mají 250.. (olomoucko, žádnej extrémně atraktivní revír) Honitbu udrželi. Akorát už není roční příspěvek 3 000, ale 8 000+zmizely některý členský benefity. Skončili jen tři lidi a to spíš proto, že byli zároveň členy i jinde a tohle už se jim nechtělo táhnout. Zároveň přibyli 3 noví. Takže když se chce, jde to.
Jen bych podotkl, že pro hodně lidí je rozdíl dát 800 měsíčně nebo 8 000 jednorázově. Ale to se dá vyřešit uvnitř sdružení..
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
pingu
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.10.2011, 9:05

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od pingu »

To co napsal BwanaHunter » pon 09.12.2013, 16:17 je přesné vystihnutí podstaty a sám bych to lépe nenapsal :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od BwanaHunter »

Onďa> tak nějak jsem to myslel. Taky vím o případu, kde se jim drasticky zvednul nájem. Tak si zvýšili členské příspěvky, každý člen má povinnost plnit přidělený plán lovu, a to i v holé a černé, kdo neplní místo toho musí platit, všechnu zvěřinu prodávají, a odhlasovali si, že pokud někdo střelí trofej větší než xxx, dá za to něco do pokladny. Nikdo neodešel, a přibrali 1 člověka, který složil nějaké trochu větší zápisné, aby byla aspoň trošku rezerva. A revír stále mají. Situace je taková jaká je, ať se nám to líbí nebo nelíbí, rozdíl je v tom, že někdo se dá do breku, že mu spadly hračky do kanálu a jen nadává u piva, a někdo hledá cesty, jak si poradit.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od fesoj »

Já si na poměry a výši nájmu opravdu nemůžu stěžovat. Sice té vysoké lovíme proti těm atraktivním revírům minimum, každoročně do 10 kusů, z toho tak 3 jeleny a ještě někdy plán lovu ani nesplníme /je zajímavé, že plníme a někdy i překročíme plán lovu holé, ale s jeleny míváme problém/, ale to není tím, že bychom zde jeleny neměli, občas se uloví i medailový kus. Ale jde o to, že právě teď, když byly uzavírány nové smlouvy, mnoho mysliveckých sdružení doplatilo na to, že se snažili ctít myslivecké a chovatelské zásady, jejichž dodržování vedlo k tomu, že se "jejich" revír stal nebo zůstal atraktivní. Já a většina našich myslivců např. zásadně nelovíme vysokou v noci a při spatření jelena hodnotíme, zda bychom jeho ulovením neudělali chovatelskou škodu, která se těžko napravuje. Ale když ho ušetříme, třeba z toho důvodu, že se nám zdá oboustranně korunový ,rozhodně medailový čtrnácterák z důvodu věku ještě nezralý pro odstřel, rádi bychom měli jistotu, že pokud ho potkáme o pár let později, budeme ho moci jako "sklizňového" ulovit a nebudeme se muset bát toho, že proto, že takové jeleny šetříme, přijdeme o honitbu, protože nebude na nájem No, letos to vyšlo a za deset let mne to již asi trápit nebude, protože mi je 63, stále patřím do té věkově mladší poloviny členů MS a mladí se k nám nijak nehrnou. Ale přesto nebo možná právě proto se bojím té komercializace myslivosti, protože půjde-li to tímto tempem dál, nikdo u nás medailového jelena nejen nestřelí, ale ani nepotká.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět