TZV noví nájemci honitby LČR

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Lotr »

Bejvávalo, vím o honitbě, kde platili 80.000 a teď tam platí rovný milion . . . . . . . .
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Tim »

Také o takové jedné vím. Není ta honitba na Sokolovsku?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Lotr »

Ne,v jiné části Krušných hor
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od BwanaHunter »

Lotr> takových je letos mraky. Kde platili 40 platí 300 - 400, kde platili 100 platí k milionu. Jakmile je tam jelení normovaná, letí to nahoru. Stačí i sika.

Tim> Do letoška nájmy pod 100 tis. nebyly žádná extra výjimka. Asi ale opravdu mimo spíš jelenářské oblasti. Nicméně i kdyby 100 tis., kdyby sdružení mělo jen 10 členů, je to pro každého 10 tis. za rok, tedy 833 Kč za měsíc, a to kdyby neprodali jediný kg zvěřiny a jediný odstřel. O čem že je to tedy řeč?

děda a pingu> pokud nenapíšete něco kloudného nebo aspoň neodpovíte na dotazy, nemá další veřejná diskuze podobného druhu smysl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Tim »

No, ono těch deset tisíc taky dát každej nechce :roll: Jo a my jsme ve sdružení tři, proto mi to asi přijde tak drahý :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pingu
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.10.2011, 9:05

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od pingu »

No pokud nechce dát 10 tis., tak musí sedět doma a hrat kuličky :D V dnešní době všechno něco stojí. Takže když na to nemám, tak musím sedět doma a myslivost přenechám těm, kteří jsou ochotni něco obětovat a mají na to... Odpověď na otázky: Neberte mě za slovo, nevím to přesně na jednotlivé kusy, ale cca... V zmiňovaném MS bylo asi 15 členů, lovilo se 50 ks srnčího, přibližně 100 prasat a každý rok 1-2 kusy vysoké. Nájem, tudíž letošní kauce cca 102 tis. Výsledky výběrovky: 3 uchazeči. 1 uchzeč základ, druhý v pořadí 300 tis s DPH, vítěz o 313 tis s DPH. Každý si může udělat obrázek, kolik by členové museli vynaložit na provoz svého koníčku. Znám jedno MS v Beskydech, kde se dostali do podobné situace a řešili to následovně. Rozpočítali na členy kolik musí každý ročně zaplatit na nájemné. Ti kterým to nestálo za to, odešli (3-4) a aby to bylo ještě nižší, přijali 6 mladých chlapů a funguji vesele dál :wink: Ono zaplatit částku za provozování svého koníčku ve výši, která je v relaci kterou prokouří průměrný kuřák, není zase tak hrozné... Ale samozřejmě je to věc názoru a každý to vidí jinak.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od BwanaHunter »

Tim> tak pokud nekdo nechce dat 800 kc mesicne do myslivosti, tak at se da asi k zahradkarum. Kdyz spoctu dalsi naklady typu nafta, atd., je osm stovek mala polozka. Pokud nekdo skutecne takove penize navic nema, jak chce platit ten zbytek? A jak to vypada, kdyz nekdo dela myslivost proto, aby nacpal mrazak, to vime. Obvykle ale nejvic rvou ti, kteri pak 3x do tydne nechaji par stovek v hospode. Ovsem chapu, ze pokud jste na to tri, tak to situaci dost meni.

Pingu> je-li to tak jak pises, tak se domnivam ze mas pravdu a ze to slo v klidu utahnout. 300 tis. je v dnesni dobe spis nizsi najem za honitbu LCR. Neco pres tretinu by se vybralo od clenu a ani by je to moc nebolelo ( kdo nechce, tak sorry), tretinu by pokryl prodej zveriny a zbytek by se dohonilo poplatkovym lovem - prodat 2 nahanky a nejakeho srnce, nebo lepe vzit dva povolenkare a je vyreseno.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Tim »

BwanaHunter Jojo, je to fakt, že 800 měsíčně by nebylo nic. Ale většina myslivců tady byli důchodci, kteří už na to doopravdy neměli, protože by museli chodit žrát seno ke krmelcům. Je to smutný, že i takový koníček je limitován penězi :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Leon »

každý koníček něco stojí podívej se kolik stojí jenom psi a pro hodně velké procento myslivců jsou vůdci jenom póvl na práci a dělají ten kdo chce nějakou zábavu provozovat tak se musí snažit na to musí mít a znám dost důchodců kterým důchod na jejich koníčky nestačí tak se staraj a mají na to :wink:
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od BwanaHunter »

Tim> nechci vypadat jako nějaký asociál, taky mám rodiče v důchodu a sám jsem normální zaměstnanec. Ale jak už zaznělo od kolegů, každý koníček něco stojí. Ať hraju fotbal, pingpong, na klavír či harmoniku, střílím sportovně, sbírám známky, nebo myslivost. Nevím přesně, co jsi myslel tím "takový koníček". A nebylo tomu nikdy jinak. Ani za minulého režimu, který někteří opěvují, nikdo myslivcům neplatil zbraně, optiku, náboje, benzín, naftu, krmení... Dnes je to stejně. To celé co tím chci říct je to, že náklady na provozování myslivosti jsou takové jaké jsou, a jsem přesvědčený, že takových 800 Kč měsíčně v nich nečiní tak zásadní položku. Tedy pokud někdo nemá tyhle peníze na koníček, jak by chtěl pokrýt ty náklady ostatní?
Jasně, pokud někdo chce chodit na ten jeden posed za chalupou, kam si dojde pěšky a střelí tam 3 ks za rok, tak pak asi jo, ten ale nedělá ani moc škody, ani užitku, a v rámci celkového rozpočtu s ním nelze kalkulovat.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Tim »

Já Ti rozumím. Možná jsem byl špatně pochopen, neumím tak dobře přenést své myšlenky přes klávesnici :wink:

Jasně, každý koníček něco stojí, o tom vím svoje. Šlo mi spíš o princip toho, že myslivost jako taková, pokud je provozována dobře, je přínosem nejen pro myslivce ale i pro naší přírodu, společnost (třeba produkcí kvalitního masa) atd. A to se například o golfu nebo bungee-jumpingu říci nedá. Proto mi vadí to, že je dnes vnímána jen jako výdělek a bohužel i v ní jsou peníze až na prvním místě. Vezměme to logicky. Když někdo má honitbu dvacet let za řekněme 100t. Kč a najednou by měl platit 500t., musí to být někde znát. A kde to bude znát? Jasně, odstřel. Ono totiž ve většině sdružení je, aspoň dle toho co vidím kolem, tak 90% "obyčejných" a "obyčejně" placených lidí. Ti, co jsou placení dobře a mohli by si takovou honitbu dovolit "pro zábavu" jsou zase na vyšších pracovních pozicích a na něco jako myslivost jim nezbývá čas.
Část peněz lze v dobré honitbě umořit poplatkovým lovem - ale všichni víme, co se v takovém případě loví. To se zodpovědným a poctivým vedením myslivosti nemá moc společného, protože host který platí nechce střílet průběrné kusy ani staré zpátečníky, že? Nebo to může dopadnout jako jedna honitba nedaleko od nás, kde vyhrál podnikatel nájemné asi za milion a půl. Perfektní lokalita plná siky, evropský a prasat. Navíc v honitbě bylo lukrativní říjiště a krásný klid. Stav odhadem tak 400ks vysoký, to samé v sice a 200 prasat, srnčího tak do 30ks. Dva roky platil pán nájem a lovilo se a lovilo. No a najednou pán honitbu pustil. Proč? No protože v ní už nebylo co lovit, němci se tam totiž střídali jak na kolonádě...
Chci tím prostě říci, že mi přijde kontraproduktivní zatížit takovéto specifické odvětví nesmyslnými částkami za nájem, i když je to z pohledu vlastníka pozemků pochopitelné. Proč třeba soukromý zemědělec pase pár krav na cizím pozemku a ještě dostane královské dotace na podporu živočišné výroby a myslivec za ten samý pozemek platí 1000kč/Ha ročně, přičemž zvěř, která po něm běhá mu, na rozdíl od toho zemědělce, nepatří? Jasně, že se to nedá srovnávat, ale jde mi stále o ten princip...

Jo a minulý režim si bohužel, nebo spíš bohudík moc nepamatuji, protože jsem byl hodně malý když se cinkalo klíči. Ale co se týče vyprávění pamětníků, tak pro myslivost to prý byly zlaté časy. Když můj děda spoluzaložil naše myslivecké sdružení, byl nájem asi 240Kč na rok :D A hlavně byl čas se o to opravdu starat. Tím se samozřejmě nechci komunistů zastávat :twisted:

Jo a těch 800kč byl jen takový příklad, co tu někdo nahodil, je jasné, že ve skutečnosti to dělá mnohem více...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od fesoj »

Dovolím si citovat jeden z názorů z Mysliveckého fóra :
I Ústavní soud konstatoval, že myslivost není činnost za účelem vytváření zisku, není to činnost komerční a náklady by měly být cca v rovnováze s výnosy.To, že Sýkora se svými pohrobky nastavil tuto laťku, svědčí o jejich debilitě, neznalosti práva a primitivní orientaci na zisk. Takže dokurvil jak LČR, tak i myslivost tam, kde LČR pronajímaly a pronajímají honitby. K tomu se přidalo pár "podnikavců", kteří za myslivostí a pronájmem honiteb vidí zisk a máme zde výsledek - neúcta ke zvěři, lovy téměř čehokoli za peníze, nekézeň, amatérizmus, neznalost. Škoda mluvit.
A já k tomu jen dodávám, že mě, starého dědka, jímá hrůza z toho, že i takoví lidé, kteří myslivosti opravdu rozumí, jako např. Bwanahunter, jsou schopni s tímto trendem souhlasit a tvrdit, že nájmy do 100 000 jsou v jelenářské oblasti zadarmo a že pro myslivce, který chce svému koníčku něco obětovat, by nemělo být problém vytáhnout každý měsíc jenom na úhradu nájmu /o škodéch, krmení a dalších výdajích na myslivost nemluvě/ tisícovku z vlastní kapsy. Ano, každý koníček něco stojí a některé jsou v porovnání s myslivostí i mnohem dražší - ale neexistuje žádná jiná činnost, kde by se nějaká skupina lidí starala v rámci svého koníčka o zachování národního bohatství, jímž naše zvěř bezesporu je a musela by za to do státní kasy prostřednictvím LČR platit horentní sumy.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od Zdenek41 »

Já jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat.Nechci aby to vyznělo blbě.Sami víme kolik jsme při tom všem okolo schopný z rozpočtu dotoho koně dát.Nekradu,pouze pracuji.
Pokud se naše povaha(a neberte to nikdo osobně),tahání si trička a když na to máme tak si to dáme...A ti ostatní at brečí.Tak se pak pánové nemůžeme divit,že at se mi to nelíbí jak chce se trh vyrovná s nabídkou.
Když nikdo ty honitby za milion a více chtít nebude....Co udělají LČR dál?Samotným těm normálním hajným se to nelíbí.Tento národ je opravdu rozdělen.A stupnuje se to rok od roku.Myslivost je myslivost bohužel dnes vše o lidech a penězích...
Pak at už někdo u těchto subektů začne prodávat licence a neplete do toho myslivost.Legislativa at se přispůsobí a jedem dál.
Že to neni lehké?To vím. :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od BwanaHunter »

fesoj> ježíšku, já se budu bát něco napsat, že to asi taky neumím vyjádřit. Já přece nikde nenapsal, že s tím souhlasím, nebo že se mi to líbí. Tak aby bylo jasno - to co provedly LČR v letošních VŘ na honitby a zejména to, jak přistoupily k opčnímu právu a odměnily se těm, kdo se třeba 20 let poctivě a dobře starali o honitbu, pokládám za hnus, podraz a ránu do zad myslivosti (jakkoliv si nenalhávejme, že vše bylo všude růžové a v pořádku). A rád bych ještě jednou zdůraznil, že s tímto trendem nesouhlasím. Dává prostor nejrůznějším existencím pro ledacos, případně nutí ty slušné zavírat oči nebo jednat proti svému přesvědčení, protože je k tomu okolnosti nutí. O tom žádná. Takže nesouhlasím, ale je mi to prd platný.
Jiná věc ale je, jak se zachovat, když taková situace nastala a já jí nemůžu změnit. A pak si opravdu myslím, že když 10-15 lidí fňuká, že přišli o honitbu a nemůžou jí mít a má jí nějaký grázl, protože nebyli schopni dát dohromady 100 tis. za rok, tak mi to fakt připadá napůl úsměvné a napůl k pláči. Protože jim o tu honitbu asi zas tak moc doopravdy nešlo, jinak by si dokázali poradit a tomu grázlovi jí nemuseli nechat. A nezlob se, pokud měl někdo revír za 100 tis. a střílelo se tam 15 jelenů slušné trofejové kvality a 30 ks holé, tak to zadarmo bylo, protože část odlovu v klidu nájem pokryla a zbytek byl na hraní si s tím, jak to udělat lépe. Pokud se ovšem chtělo. Opravdu nepodléhejme iluzi, že v minulosti bylo vše skvělé a růžové.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: TZV noví nájemci honitby LČR

Příspěvek od motolada »

Zaznělo tu moc zajímavého z obou stran myslivecké populace.
Já osobně,protože funguji ve sdružení,kterého se horentní nájmy netýkají jsem kupodivu,možná právě proto proti zkomerčnění myslivosti.
Zní to sice logicky a správňácky-chceš něco?tak zaplať.-Všichni si chcete užívat koníčka ale zadarmo...atd... -To ano,ale uvědomme si proč tyto horentní nájmy platit.
Za co,za tu chvilku než v honitbě všechno vybouchám tak aby se mi to vrátilo,nebo aspoň trochu vyplatilo?
K čemu slouží tyto miliony,kam to jde,kde se to vrací myslivcům,nebo občanovi,charitě?
Zaplatí se balík peněz a pak se jen bouchá a bouchá,málo normálních myslivců se do revíru dostane.Vidím to všude dokola,kvalitní a rozumní lidi jdou od válu protože nemají prachy,nebo chuť přihlížet prasárnám.Daří se pak jen sviňárnám.........
Odpovědět