257 Weatherby Magnum

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od SAKO »

Když chceš 6-ku, kup si 243 Win, když 6.5 - ku, tak osobně doporučuji 25-06 a když téměř sedmu, tak 270 Win. S každou dosáhneš daleko, ale uvědom si, že výkonově je to mezi sebou dost rozdíl. A výběr kvalitního střeliva je už dostatečný, stejně matroš na přebíjení. Co se týče WSM, střílej jsem ze 7mm WSM a je to teda pěknej kopanec. Krátká a tlustá hilzna dělá své.
Belson
Častý návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: ned 19.12.2010, 22:19
Bydliště: Tatry

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od Belson »

7mm WSM strieľam nejakých päť rokov a nestotožňujem sa s názorom, ktorý napísal SAKO (mohla mu nesadnúť pažba?). Ale to sme v subjektívnej oblasti.
Objektívne krátka a tučná hilzňa nerobí takmer nič, čo sa týka spätného rázu. Rozhodujúca je hybnosť na ústi hlavne plus dodatočný účinok vytekajúcich plynov a ani s jednou z týchto rozhodujúcich zložiek tvar nábojnice nemá do činenia (pri jej rovnakom objeme). Iná vec je namáhanie záverovej časti, ale to je iná téma.....
harad24
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31.1.2012, 18:20

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od harad24 »

Belson potvrdzujem, strielam 270 WSM a ziaden velky kopanec sa nekona, prave naopak, pohodlne strielanie. Ravanelli - vrelo odporucam tento kaliber, splna vsetky tvoje poziadavky a streliva je dostatok.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od tibi1 »

..inak ak by som ja mohol lovit kamziky a ine "kozy" idem minimalne do 300WM - t. j. ze by som pod 30 nesiel... a kedze si nemozem pomoct a naboje s nakruzkom od narodenia moc nemusim...mojim snom by bolo napr. 8x68, 8,5x63 s lahkymi strelami alebo aj taky nonsens ako 9,3x62 so strelami MJG od Moellera co je v pohode na urovni niektoreho z magnumov ....skratka nieco europske a hlavne spolahlivo ranivostné v priemere strely....mam doma niekde dodnes ma fascinujuce stare prastare video nejakeho Fritza (video od Tomu Ivanoviča) z lovu skutocne trofejnych kamzikov v Rumunsku kde pouzival 300RUM v lahkom Blaseri bez kompika a som sa aj divil ze mu to nezlomilo nos ....ale sranda a zrejmé bolo, že ho nezaujimala nejaka "balistika" : vietor, tlak, vlhkost,....ci 200m alebo 300m skratka to polozil na hornu lopatku a kamziky sa okamzite po zasahu kotulali bez polemiky kazdý na ktoreho vystrelil ...ono sa fajn do nekonecna polemizuje doma s nohami v teple nad takou a onakou razou ale ak uz je clovek na mieste a drzi v krizi trofejovy kus za poplatok - a plati aj za postrieľanie, sranda ho prejde a spolieha na "hrubu silu". :mrgreen:
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od sako85 »

V Alpách bežne používajú na kamzíky a to s velkou oblubou 6x62Frerés,takže nejaku velku silu moc nepotrebuju.Ak chce 257WbyMag treba prezistit dostupnost striel a prebíjat,srdcu nerozkáže :) ,ak to však nie je len s umyslom vlastnit niečo,čo vela ludí nemá.Ked som pred piatimi rokmi išiel do 25-06,ani nevedeli v obchodoch o takej ráži,nie to ešte o strelive.Napriek obrovským odhováraniam som do nej šiel-a dnes sa už len usmievam.Výber streliva aj fabrického bezproblémový a odvtedy čo používam túto ráž,tak 30-06 len na velké kusy čiernej,inak leží v skrini.A oproti 270WSM je to neporovnatelné čo sa týky komfortu strelby-v tom musím oponovat-vlastná skusenost.Akustika a aj dynamika je u 270WS Muplne niekde inde.Magnum je magnum.
Belson
Častý návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: ned 19.12.2010, 22:19
Bydliště: Tatry

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od Belson »

Ked som uvazoval o nejakom "dalekonosnejsom zihadle", vahal som medzi 270 WSM a 7mm WSM. Volba padla na sedmicku. Vahovy interval beznych striel je v prvom pripade 130 az 150 grainov, v druhom 140 az 160 grainov (cize prakticke vyuzitie striel 140-150 grainov je mozne u obidvoch kalibrov). Kedze strelu s vahou mensou nez 9 gramov na raticovu zver nepokladam za vhodnu a zo sedmicky mozem strielat aj 160 (pripadne 175) grainove strely, volba padla na nu.

Od tibiho preferovanej lahkej "tristovky" ma sedmicka len o 15% mensi ucinny prierez, nehovoriac o tom, ze pri lahsej tristovke a tazsej sedmicke hodnoty prierezovej hustoty a balistickych koeficientov hovoria v prospech sedmicky.
K hrubej sile: ak trafis kamzikovi kopyto, hruba sila nepomoze. A ked trafis vitalne dolezitu oblast, nie je potrebna. Pri rozdiele v ucinnych prierezoch kalibrov 7mm a 0,308" a potrebnych minimalnych dopadovych parametroch bude dolezita skor konstrukcia strely. Ale tibi1 to urcite vie.

Nepoznam "komfort" strelby naboja 25-06, ale porovnanie objemov nabojnic, priemernych hodnot ustovych rychlosti a vah striel hovori, ze medzi 257 Wheatherby Magnum a 270 WSM je z hladiska hybnosti na usti hlavne rozdiel nevelky. Ano, magnum je magnum. Ale pri kalibroch s ustovou energiou pod 4-4,5 kJ (kam obidva magnumy patria) sa zapodievat spatnym razom nepokladam za relevantne, iba zeby zbran bola urcena pre subtilnejsiu damu...
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od sako85 »

Vnímanie spatného rázu je subjektívny pocit,takže sa to zovšeobecnit nedá.Komfort strelby ja vidím v tom,ked si ranu možem dokonale"vychutnat"a spätný ráz má po rane nerozhodí,niekomu to však nemusí vadit.Taktiež pažba,lomenie,botka robia svoje.Najhoršie je ,že nevieme,či zadávatel témy chce prebíjat danú ráž,alebo sa spolieha na fabriku.Strely v parametri .257 nie je už dnes problém,neviem ako je to s nábojnicami.Predpokladám,že aj páni tu strielajúci tú magnummovú 7 prebíjajú.Ak sa spolieha na fabriku,tak ako píše SAKO a TIBI-270Win mu urobí tú istú robotu so strelou mjg,gmx atd s porovnatelnou balistikou a tejto "takmer sedmičke"energia určite nechýba.Inak ma celkom zaujalo tých najmenej 9 gramov na raticovú zver,no zabijem sa ,ked do 25-06 robia najtažšie strely 120gr.Paradoxne absolutne najlepšie sa mi dosial osvedčila 100gr.strela TTSX,ktorá má výborné výsledky aj v 7RM,ktorú by som zas ja uprednostnil pred 270WSM.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od tibi1 »

Belson, podavas to vzdy presne....teraz myslim prierez. zatazenie...ano jasne ta napr. 7mm v max. vahe bude mat oproti lahkej 7,62 vzdy navrch jak ranivostne tak i balisticky...takto sa da pokracovat perodicky 8mm vs. 358 atd atd...naucil som sa to od teba este na starých forach :twisted: a dakujem.......ale ja som svoj posledny blejk chcel podat v inom duchu nejak nepolemizujucom a odlahcenom ako zmysla bezny polovnik nezatazujuci sa odbornejsou analyzou vsetkych faz balistiky.... ktory chce "specificku" menej obvyklu raz a vlastne preco a co ho k tomu vedie, ci to vycital niekde z fora, knih atd alebo mu je len sympaticka a ci ma skutocne napr. pre 257wby vyuzitie a je schopna mu ponuknut ocakavane vysledky nehovoriac o peripetiach s dostupnostou streliva. Ked je tu kopec inych spolahlivych a obdobnych casom "overenych" a dostupnych ráží.
Logicky - nelogicky kamzika ulovim na 300m aj s 7,62x39 (ovsem ak viem merat, klikat, a aj prebijat strelivo - inak je to metoda pokus omyl - teraz idem do extremu) a tu je podstata. Tym ze sa Ravanelli? odvolaval u 257wby v prvom rade na rychlost a plochu drahu mi bolo jasne ze je bezny polovnik ktory hlada v takejto razi komfort a spolahlivost: neprebija, nekliká. Kamzik je o cca 1/2 vacsi ako srnec+sprievodca s miestnou znalostou dotiahne hosta aj na 200m....takze jasne ze staci aj 243W, kazdy neisty pohyb raneneho kamzika po krkolomnom terene je 50% uspechu ...to ze v alpach pouzivaju a ci este vobec 6x62F mi je šum-fuk ...je to stara hlizna ktoru uz tiez skoro nikto nevyraba tak aj pochybujem ze je tam jej ako maku, preco? ze je mozno o 50m/s rychlejsia ako 243W?....alebo tam je jej rodisko? bola vymyslena s jasnym ucelom ked o klikani cez bubny nemali ani sajnu, tak to museli riesit plochou drahou
A takychto starsich polovnikov alebo vyslovene len konzumnych poplatkovych lovcov co maju lóóóve a nemaju cas alebo vztah k zbraniam a strelivu (nikoho sa nechcem dotknut) je stale mnoho. Potrebuju len vediet od sprievodcu ci su na 150 200 250m a podla nabiflovanych 3 hodnotach o bal. krivke z krabicky nabojov to polozit niekam za lopatku.
A tak som mu to chcel ulahcit zo svojho pohladu s latentným postuchnutím k vacsim díííram ktoré mám teraz v oblube :mrgreen: Kamzik, kozorozec nie je zazracna nesmrtelna zver ale odolnejsia na ranu z dovodu velkej hustoty krvi (obsahu kyslika v nej) vzhladom na nadmorsku vysku v ktorej zije - vacsia odolnost a vitalita, celkova vydrz.... a tak i po fakt knizkovych ranach som videl po 6,5 a 7mm ze odbiehaju (mensi priemer strely ale i tak vzdy spolahlivy priestrel oboch hemisfér v beznych rážach na bezne lovecke vzdialenosti - nedbavime sa o konstrukcii strely) ...jasne ze to nema sancu prezit.....ale ja mam mozno aj vzhladom na vek uz preto skratka radsej ked to padne na fleku s poriadnou kavernou i ked z hygienickeho hladiska je optimalnejsie max. vykrvenie. Takze este raz - len osobny pohlad...ak by som bol nejaky Johan zijuci v nejakom kantone, mojim favoritom by bola nejaka 9,3 s lahkou strelou v stíhlej dlhej lahkej celopazbe co i ked spravi kozlovi fugu do bachora mojim gramblavím pricinenim nerozchodi to s istotou na daleko a zafarbí od prveho metra :mrgreen:
Ravanelli
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 13.1.2012, 9:37

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od Ravanelli »

Ujo Ravanelli nebude prebíjať. To by musel veľa literatúri prečítať. Chcel som kaliber/ráž bez preklikávania na 200m a s preklikaním aj do 300m. Niečo spolahlivé a s istým stopefektom. Považujem za mnou ulovený kus, len ked ho ja ulovím a nie ked ho zasiahnem a sprievod ho dostrelí. V alpách sa plátí každý výstrel a nerád by som platil zlý zásah. 257Wby mag mi ospevovali Madari, na srncoch a na dlhé trate. K nim chodí veľa zahraničných hostí a zažili už veľa ráží/kalibrov a hostia pobehali aj Alpy. Preto som založil tému. Samozrejme že 7RM či 300WM alebo 270WSM má súper dostupnosť fabrického streliva, ale mňa zaujimalo čo je na tom 257WBy MAg také zaujimavé.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od tibi1 »

Ja viem ja viem Ravanelli, preto som intuitivne rozmyslal tvojim mozgom a myslim ze som sa trafil.

Šogrov sen bol kamzik (ako aj moj) - nebol som tam, takze len sprostredkovane:...tak vypučil pekne lóve pred 3 rokmi v Slovinsku (mylsim ze len doprovod, auto, ubytovanie + licencia ho stali na 350evri/den?). Postrielal kamzika z domu od kamarata pozicanou ZKK 600 v "zarucenej" 7x57 (vtedy mal majitel zbrane este na srncov tie lahke 8gram. Hirtenbergery - co sa myslim uz nerobia) na prednu nohu nad klbom rovno do kosti - hompalala sa na kusku koze (palil na 324m, meral to sprievod so swarovakom v rovnej linii vzdusnou ciarou - bez uhlov, no skratka da sa povedat ideal, vietor z 3 hodiny - plný - rychlost nemam sajnu a kazdy z nas trepe bez meraku vlastne pocitove divné hodnoty) - keby chcel tak sa takto nedokaze trafit - zbran nastrelena na 200m - rozptyl do terca robila do 5cm (60 cm hlaven, lovecka tenka kontura, optika neviem ale nic neobvyklé - skratka bezné, Meopta 3-9x42????), viem ze hovoril ze este sa ho sprievod pytal ze ci chce ist blizsie ale museli by obchadzat nejaky kaňon s casovym odstupom 1/2h. avsak nemoze zarucit ze tam kozel este bude, zaroven mu povedal ze ak si je fakt isty nech zasiahne na rozhranie krku a lopatky aby chytil bud miechu, stavec, alebo predny ramenny klb aby narusil tazisko tela a ostal tak na fleku a nepadol niekde dole ale nenuti ho, moze byt aj klas. komora, tak uvazil ze ak da kriz na stred rebra vzhaldom na ten vietor, musi s urcitostou chytit lopatku alebo ten koren krku.....1.000evri - postrielanie....nedohladany ani po dalsom telefonickom kontaktovani (ale by som ani nepovedal ze by sa priznali ze ho nasli alebo dostrelili) .... ta poviem ti? Nie moc dobry prvy a posledny zazitok z vysnenej polovacky. Ta teraz bud mudry kto spravil chybu, nadmorska vyska, vietor, slaba optika, vietor + vlastne strhnutie rany??????

Tiez mam doma 22-250 o ktorej Dr. Hanak vypisoval litanie o tom ze sa hodi na srnca kamzika a pod na dlhe vzdialenosti pre to a to (ake vzdialenosti kurňa 300 400 500m ????) - ludia take knihy s jednym nepodlozenym nazorom od jedneho odbornika citaju a robia chyby a nestacia sa divit...internet a fóra v tomto smere su na nezaplatenie....ale nevzal by som ju a šahol do trezora napr. pre 300WM aj ked sa zda ranivostne predimenzovana na takuto zver no a čo istota - pohoda .... preto aby mi eliminovala vyssie uvedene faktory a hlavne celkovy stres z poplatkoveho lovu co kazi dojem z vysnenej polovacky (v tom som metaforicky myslel tu hrubu silu). Ked chcem mozem ist na srnce aj s 375HH co aj taky boli ked sovkor robil doprovody hostom v LSR a nikto sa nebude divit...ja platim moja vec a vzdy bude pohodovejsia atmosfera ako napr. s Hornetom.

Uz sa moc rozpisujem ale este k tej 257Wby, ked som bol s Carcusom (uz tu asi na fore nie je ale moze dosvedcit) cca pred 2 rokmi na Fehowe bol tam nejaky lovaty maďar - zname meno, svetobeznik , spisovatel - mne to nic nehovorí...on ho pozna a ma od neho aj knihy...potom hovoril....ze strielal Mark Hor-a v Pakistane s 257Wby do 400m ako to dokazal neviem.... ale ze v "pohode" a je to teda vacsia a este odolnejsia zver tak si teraz mozes utvorit nazor, ale kedze nevies detaily (strela, vaha, vietor, optika....prvou ranou, druhou opravnou ranou ??? ak sa vobec vynimocne stihne ked zver čumí po ozvene ...atd) smerodatny teda pre logicky mysliaceho cloveka nebude a tak sme znova na začiatku...
Naposledy upravil(a) tibi1 dne pát 06.12.2013, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Něco o lovech těch rohatých "Marco polo" na vzdálenosti kolem 400 m jsem také četl. K lovu oblíbená ráže na dálky .30-378 WM
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od tibi1 »

MarcoPolo je už obluda od ovce...Markhor je vacsia "koza" šruborohá vyskytujúca sa v roznych poddruhoch v zavislosti od miesta kontinentálenho výskytu, ale vacsinou je to skor o váhovom rozpatí a farebnych odtienov srsti.

Tu 30-378 akoze poznam ale nevidel ani naživo ne to este z nej vystrelil ..... co som len sprostredkovane počul od "známeho a jeho známeho" ktoremu sa pri pripravach a nastrelovaní na takyto lov ze vraj rozsypal zeiss victory 6-24x56 .....este som takyto pripad o zeissovi nepočul, tak ze by to tak silne kopalo, neverim. Narychlo pozicany SchmidtBender Markshman uz drzal a klikal spolahlivo
Belson
Častý návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: ned 19.12.2010, 22:19
Bydliště: Tatry

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od Belson »

tibi1: Možno si registroval, možno nie, je to už pomaly desať rokov, čo som si nahlavnil kaliber 338-06. Po nejakých diviakoch a pár kusoch vysokej mi začalo vadiť, že v trocha väčších vzdialenostiach (a nemuselo to byť ani 200m) terminálne účinky neboli to pravé orechové. Spomínam to preto, že hneď v zárodku som zavrhol to, čo doporučuješ ty: nalaborovať do toho ľahkú strelu s vyššou rýchlosťou. Áno, ale radšej "o číslo" menší priemer, dôvody som už uviedol. Ak chcem zachovať pôvodný priemer (ako píšeš "diiiru") a dobrý terminálny účinok vo väčšej vzdialenosti, tak mi to treba popohnať vyššou rýchlosťou, dostávame sa k hybnostiam zodpovedajúcim energii 5000 - 6000 Joulov a tam sa už pre mňa začína strácať komfort streľby. Ja si síce "nevychutnávam" samotný výstrel (skôr produkty z toho čo po ňom padne), ale žiadne "hard kickery" typu ultra magnum nemusím a myslím, že u nás ani nie sú potrebné. Čo ale nemení nič na mojom názore, že zapodievať sa spätným rázom u "žihadiel" na úrovni do 4000 J je nenáležité.
Keď by som bol Johan žijúci "v nejakom kantóne" a mal by som loviť prevažne capkov na väčšie vzdialenosti, urcite by som zostal pri 7mm WSM, prípadne "něco kolem" - 270 WSM, 300 WSM (podobne ako ty, nákružkové magnumy tiež od narodenia nemusím).
...ked spravi kozlovi fugu do bachora moji gramblavim pricinenim nerozchodi to s istotou...
Moja 7mm WSM so strelou 160 grains urobila mojim grambľavym pričinením také niečo 90 kilovému deerovi na cca 250m (pre uja Ravanelliho: bez preklikávania optiky a nastrelené na stovku) a nerozchodil to.

Takže suma sumarum: Ak to má mať účinný dosah do 300 - 400m, niečo z WSM. Ak má byť diera väčšia, tak na menšie vzdialenosti 338-06, 8,5x63, 35 Whelen, alebo nejaká 9,3). Ak veľká diera doďaleka, alebo priam Afrika, tak RUM, alebo spomínaná 30-378 WeM, ale magnumy radšej od 338. Ozaj Igor, ak to čítaš, ako ide projekt 358-300 RUM?

Už tu boli spomenuté nejaké samovražedné sklony kvôli môjmu subjektívnemu limitu váhy strely na raticovú 9g. Dúfam, že ty sa kvôli môjmu názoru nezabiješ, ja kvôli tvojmu určite tiež nie..... :)


S tou 30-378 WeM ste mi otvorili "čerstvú ranu". Momentálne sa nachádzam pár tisíc míľ od domoviny a v minulom týždni som poľoval s partiou tunajších kamarátov. Som v rokoch, kedy by sa už školácke chyby nemali robiť. Urobil som. Ulakomil som sa na long range streľbu na elka (wapiťák) z kamarátovej zbrane, z ktorej som predtým nevystrelil ani ranu. Náboj 30-378 Weatherby Magnum napohľad budil rešpekt a v kombinácii so zbraňou (tiež Weatherby s dlhou, žliabkovanou hlavňou) dvojnásobne. Puškohľad NighForce z horného konca, dvojnožka. Ani to veľmi nekopalo (asi aj vďaka úsťovej brzde), no vláčiť také hebedo po albertskej buši a poliach, nič pre mňa. Nejdem tu rozpitvávať svoje dielčie kiksy, elk odbehol, na snehu ani kvapka farby. Záver anglicko-východniarsky: bull nebul. Chlapci hovoria, že za darovanie života bullovi mi Manitou najbližšie ponúkne niečo lepšie. Ja zas hovorím v ich jazyku: fuckin'. Také spoznávanie kalibru 30-378 WeM neželám nikomu (ani žiadnemu náhodnému lektorovi o spätnom ráze)...
Sorry za odbočenie od pôvodnej témy, je to príliš čerstvé...... :(
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od sako85 »

Tibi-v mojom veku sa už nepatrí kecat,ked som bol v roku 2010 pozvaný našim obchodným partnerom v rámci 14 dnoveho posobenia u nich-Rakusko,dostalo sa mi tej pocty polovat na kamzíka.Hans tvrdil,že zbran si nemusím vozit,avšak ja si zbran,kosu a ženu nepožičiavam.Pri love mi vysvetloval,že na tento sposob lovu u nich v Alpách sa najviac na kamzíka používa práve 6x62Freres,on sám ju mal so sebou,dokonca v R-ku.Strielal som mojou 25-06 na 237m na kus slabý trofejovo,avšak silný do zveriny.Po rane na ramenný klb so strelou NP-120gr. sa zosypal ako domček z karát asi s minutovým odkazovaním.Tým chcem povedat,že na tuto zver a jej podobnu na vzdialenost do tých 300m,čo si už vyžaduje mat niečo aj na tieto vzdialenosti odstrielané,nepotrebujem WSM.Ak by to bola MARCO POLO ,to už je iná situácia.Belson-nie nezabijem sa a ani ti to nemám za zlé,je to tiež názor a ja ti ho neberiem.Ze sa s ním nemusím uplne stotožnovat,je druhá vec,lebo raticová zver je široký pojem.A to čo popisuješ na záver sa može stat a aj stáva každému,len si to treba priznat a to býva dost tažké.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 257 Weatherby Magnum

Příspěvek od SAKO »

Ravanelli - vím, kdo střílel v Brdech vysokou s 257 Weatherby Magnum, nevím s jakou střelou, ale ulovil toho dost, když chceš, napiš SZ a dám Ti na něho telefon, ten pán už opravdu něco odstřílel, jak v
Kanadě, tak v USA, tak v Rakousku a nemluvě v Čechách.
A můžu ještě jednou potvrdit, jak píše Sako 85, že s 25-06 neuděláš chybu, ba naopak, myslim, že na zvěř velikosti kamzika na větší dálky to bude very gut !!!
Mám 9 dalších ráží od 222 Rem do 9.3x62 a opakuji, jsem z 25-06 nadšenej a už dost dlouhou dobu a stále ma to drží, což se u některých jiných ráží , které jsem vlastnil, nebo vlastním, říct nedá, ale to je vlastně individuálny názor...
I do toho terče s ní nastřílím tak, že kolikrát sám kroutím hlavou.
A střelba je s tím velice příjemná, samo, není to 243 Win, ten výkon je u plnotučných laborací už trošku znát, ale je to v normě. Dlouho jsem vybíral, rozhodoval jsem se mezi Remington 700 VLS 243 Win a Tikka Varmint 25-06, nebo 6x62 Fréres, ale z důvodu vyššího výkonu a většího váhového rozpětí střel jsem zvolil 25-06. Nesmírně mě lákala 6x62 Fréres, ale nějak z toho sešlo.
Ahoj.
Odpovědět