Agresivita stoupá...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Agresivita stoupá...

Příspěvek od Zdenek41 »

dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

Nejen u černé (viz diskuze) To bych chtěl vidět co by chytrolíni psali, kdyby čuník natrhl řiť jim nebo jejich blízkým.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Zdenek41 »

To já už raději nečtu na to nemám už nervy :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Leon »

to dole je čtení pro zábavu průměrná inteligence pisatelů je houpacího koně a i ten na tom je mnohokrát lépe :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Bord »

Občas na tu "skvělou diskuzi" mrknu aby mě přešly iluze o úrovni většiny diskutujících.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Ondra »

Hovinky.cz...vždyť je to Rudé právo, co čekáte? :roll:. O tamním komančsko-ztroskotaneckém panoptiku "diskutujících" jsem žádné iluze nikdy ani neměl. Člověk by tam jenom blil.

Jinak k tématu: dneska jsem se účastnil komorní akcičky u nás pod Kruškama, celkem pouze 8 lidí. Šli jsme trochu zkontrolovat naší černou zvěř. Z roští na mě vybafnul na takových max. 10-12 metrů celkem slušnej mamut, +- 150 kilo určitě a vůbec se na mě nesmál. Takhle velký kusy se pochopitelně nestříleli, ale pod dojmem podobných článků jsem mu preventivně mířil mezi světla, kdyby se rozhodl dělat mi nějaké "račača". Hmotu na to měl. Po nějakých 5,7 vteřinách, co si mě prohlížel, si to k mojí velké úlevě odklusal na druhou stranu ode mě. Čekal bych úprk hned jak mě zblejskne, ale byl si sebou dost jistý.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od BwanaHunter »

Taky mam tu zkusenost, ze tyhle opravdu velky kusy se moc neboji. Nemaji zas moc sobe rovnych protivniku a nepratel. A nekdy mi (z legrace) prijde, jak kdyby vedely, ze jim nikdo neublizi (byt neni vzdy pravda, my treba velke knoury oficialne lovime dle planu). Je ale rozdil, kdyz si te prase relativne v klidu prohledne a odejde, a kdyz te posle na ARO. Zajimalo by me, jestli to prase z toho clanku bylo zdrave atd., dalsi okolnosti.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Zdenek41 »

Jestli bylo zdravé a nejenom nasrané by mě taky zajímalo.Tech případů silně přibývá.Většinou se jedná o čtyř lété sekáče.Bez poranění.Ted v chrutí to celkem chápu,ale v běžném roce je to na pováženou.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Lotr »

Přesně tak, včera jsem měl tu čest na naháňce s cca 130 kg kňourem, šel řadou okolo 3 střelců, já ho měl krásně na 30m - škoda že jsem měl Nikona hluboko v batohu, kurwa - sousední střelec ho měl na 2m, zahnal ho sáhnutím do kapsy pro mobilní telefon, chtěl si ho taky vyfotit. Všechny si nás prohlédl a odešel. Měl jsem ho na mušce, prohlížel jsem si zbraně, dle mého soudu kňour starší 5-ti let, nezapomenutelný zážitek, škoda, že jsem neměl připravený foťák :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od IceDave »

Snad i já trochu přispěji bohužel typicky lidským rysem charakteru, který bývá daleko nebezpečnější než kňour; v jedné z mých honiteb, kde dělám hospodáře, jsem po leči dohledával podle střelce postřelené 10 kg sele; protože bylo zmrznuto, nebylo možné ze stop vyčíst nic jiného než pár kapiček barvy. Jak velké překvapení bylo, když z houštiny 10 m přede mnou se vylomil poraněný 6-letý kňour. Pouze náhodná rána, kdy jsem instinktivně zvedl kulovnici a posadil ránu mezi světla na 2 m mi zachránila asi život nebo nějaké velmi nepříjemné zranění. Kňour měl po vyvrhnutí 141 kg. Myslím, že každý z nás se dokáže "poprat" prakticky se vším co nám Hubert připraví, ale s lidskou blbostí NE.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Leon »

a sele jsi našel ? :lol: :lol: jinak už jsem to tady někde psal loni kamarádovi na naháňce někde v Ralsku otevřel koleno taky zhruba 4 letý kňour zranění prý žádné neměl ale kamarád si poležel v nemocnici a zůstala mu jizva na koleně a na flintě kterou mu okousal když ležel na zádech tak po něm pořád šel pak ho přeběhl a zmizel a to jenom přecházeli po cestě na další leč a kňour vyrazil jak raketa z mlaziny
CZ 550 american 308win.
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od IceDave »

no dneska se tomu taky už zasměji, nicméně zbraně 22 a 23 mi to pravidelně připomínají :lol: a vždy trochu zamrazí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo ty 10 kilo to už znám :lol: a moji psi chudinky taky.A pak ještě no ten dovětek,sem to nějak neodhadl...
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Ondra »

Vy s tím naděláte, trošičku se spletl :roll: . 10 kilo, 141 kilo (po vyvrhnutí, to muselo mít kolem 160kg), to jeden holt neodhadne, vždyť je to jenom 16x víc. To je teda síla :shock: .
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od kojot »

Dle koeficientu pro určení živé váhy u vyvrženého kusu mi vychází hmotnost necelých 190 kg. Považoval bych zkreslení hmotnosti spíše za úmysl. V opačném případě by to byl projev demence, neschopnosti rozeznávat předměty a důvod k ukončení činnosti.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět