Fomei či Nikon (nebo něco jiného)

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Fomei či Nikon (nebo něco jiného)

Příspěvek od Marpie »

Tak mi asi po cca 10 ti letech doslou?il můj dalekohled který jsem měl na den především na dobré obeznání srnců a to rusák 15x50 za pár ?u?ňů z Polska z tr?nice. takže hledám nástupce a požadavek stejný - neměl by být moc těžký a aby měl velké zvět?ení a zdůrazňuji že od něj nevyžaduji od něj nějaké super výkony za šera a na noc pokud budou ale na jak? tak? úrovni tak to jen přivítám. Speciálně na noc mám japonce tu?ím Cartoon 7x50 ještě z totáče a ten je v poho- prozatím. až doslouží tak zkusím asi sehnat starou vojenskou Meoptu 7x50.
Na nákup mám momentálně cca 3500,- a zatím se rozhoduji mezi Fomei Forester 9-27x56 ten má pouze jednodušší antireflex a skla Bk7 ale má zase objektiv 56 a největší zvět?ení jen asi bude problém v tom že už se zřejmě nevyrábí a nevím jestli ho seženu a pokud ano tak jestli za slušnou cenu. Na webovkách sice je ale už u dvou shopů jsem zjistil že jej už nějakou dobu nemají a ani to nevypadá že by jej měli dostat. Cenu jsem našel nejníže 3017,- Dále je to Fomei Ranger 8-20x50 a Nikon action VII 10-22x50. Oba mají oproti Foresteru vícenásobný antireflex a lepší skla Bak4 ale zase jen objektiv 50. Fomei jsem našel nejlevněji za 3190,- a Nikon za 2790,- Pro Fomei je plus že za šera díky minimu 8 bude trochu lepší než Nikon s minimem 10. Pro Nikon je cena a zase o trošku větší max. zvět?ení 22 proti 20 u Fomeie. Jeden prodejce mi říkal že má osobní zkušenost s oběma tj. S Rangerem a Nikonem a že Fomei je lehce lepší v optických vlastnostech za šera díky minimu 8 a Nikon zase Fomei předčí v mechanických vlastnostech. A že Foresteru by se vůbec nebál a klidně do něj šel jen jej už nemá a asi nebude mít. Tak nevím nemáte někdo osobní zkušenost s některým z těchto dalekohledů? Nebo byste mi v této cenové kategorii doporučili něco jiného?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Nikon

Příspěvek od cejlon »

Osobní zkušenost nemám ani z jedním:-)Na ten Fomei jsem se díval a přišel mi docela solidní,ale i když to chceš jako pozorovák na den......osobně bych se nepou?těl do variábl dalekohledu.Nevím proč,ale asi bych sáhl po tomto modelu od Nikonu, mám provedení 7x50 a je fakt dobrý. http://www.shop-nikon.cz/nikon-16x50-ac ... p+dp44516/ Ahoj
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

No na tom variablu je mi sympatické to že když to dám na max. tak srnce obeznám ještě lépe než dosud se stálým zvět?ením 15x a naopak když to dám na minimum tak za šera to sice nebude žádná sláva ale pořád lepší než dosavadní 15x50. ještě zvažuji že bych si nechal dovézt něco z USA. Ten Nikon už je tam asi ve vyšší řadě - action zoom XL (u nás je action VII) a včetně tripodu přímo na ten dalekohled, který se u nás dokupuje tam vyjde na 123 dolarů včetně dopravy. Jinak ten shop co jsi doporučil jsem našel taky a ten má asi bezkonkurenční ceny Nikonů u nás.
Nebo si nechám dovézt tohle ?oupnu to na stativ a budu srncům prohlížet i barvu očí :)
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Nikon Monarch

Příspěvek od US OPTICS »

Mám nový Nikon Monarch 8,5x56. Zatím musím říct, že je opravdu dost dobrý a to hlavně za špatných světelných podmínek. Dokonce zatím překonává i můj nový Zeiss 6-24x56(Mildot - 63), ale ten zatím nemám vyzkoušený za svitu měsíce. Co se týče obrazu, tak je opravdu parádní. Povrch je nějaká tvrzená guma, dobře omyvatelná. Je vodotěsný. Velké mínus má v tom, že člověk, který má větší nos, tak ten se s ním nepokouká. Je prostě úzký. takže ho nedoporučuji těm, co mají ten nos objemnější. Jinak je opravdu super.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Nikon Monarch

Příspěvek od TT33 »

US OPTICS píše:Mám nový Nikon Monarch 8,5x56. Zatím musím říct, že je opravdu dost dobrý a to hlavně za špatných světelných podmínek. Dokonce zatím překonává i můj nový Zeiss 6-24x56(Mildot - 63), ale ten zatím nemám vyzkoušený za svitu měsíce. Co se týče obrazu, tak je opravdu parádní. Povrch je nějaká tvrzená guma, dobře omyvatelná. Je vodotěsný. Velké mínus má v tom, že člověk, který má větší nos, tak ten se s ním nepokouká. Je prostě úzký. takže ho nedoporučuji těm, co mají ten nos objemnější. Jinak je opravdu super.
Taky o něm uvažuji, Nikon je dobrá značka, přemýšlel jsem i o Eschenbach sektor d..., má Monarch vysouvací očnice? ono v zimě to je dobré. Nos myslíte asi ?iroký... ten větší úzký by se tam mohl vejít :lol:
Značky jako Fomei...a podobné...v té levnější třídě...bych nekupoval nejsem tak bohatý... v Praze ul. Kři?íkova je prodejna Ruské optiky, mají celkem zajímavé ceny a nechalo by se tam vybrat i do 3500Kč. :idea:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nikon Monarch

Příspěvek od lovec »

TT33 píše:
US OPTICS píše:Mám nový Nikon Monarch 8,5x56. Zatím musím říct, že je opravdu dost dobrý a to hlavně za špatných světelných podmínek. Dokonce zatím překonává i můj nový Zeiss 6-24x56(Mildot - 63), ale ten zatím nemám vyzkoušený za svitu měsíce. Co se týče obrazu, tak je opravdu parádní. Povrch je nějaká tvrzená guma, dobře omyvatelná. Je vodotěsný. Velké mínus má v tom, že člověk, který má větší nos, tak ten se s ním nepokouká. Je prostě úzký. takže ho nedoporučuji těm, co mají ten nos objemnější. Jinak je opravdu super.
Taky o něm uvažuji, Nikon je dobrá značka, přemýšlel jsem i o Eschenbach sektor d..., má Monarch vysouvací očnice? ono v zimě to je dobré. Nos myslíte asi ?iroký... ten větší úzký by se tam mohl vejít :lol:
Značky jako Fomei...a podobné...v té levnější třídě...bych nekupoval nejsem tak bohatý... v Praze ul. Kři?íkova je prodejna Ruské optiky, mají celkem zajímavé ceny a nechalo by se tam vybrat i do 3500Kč. :idea:
Nikon Monarch 8,5x56 ma vysuvacie ocnice,dnes som sa s nim vecer trosku hral.Je to velmi sikovny pozorovak,pomerne lahky a dobra je aj ta povrchova uprava.U nas stoji cca. 13000,-Sk.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Nikon

Příspěvek od US OPTICS »

je to přesně tak jak píše Lovec. Má výsuvné očnice, jsou tam takové polohy, kdy dojde k tokovému jakoby zaklapnutí. Ten nos myslím, přesně jak jsi napsal. Takový ten boxerský mezi ty očnice nedostaneš. Doufám, že se dneska konečně ta oblačnost protrhá a že aspoň na chvíli bude měsíc a porovnám ten Nikon s tím Zeissem. Má volno až do úterý, tak snad to vyjde.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Nikon Monarch

Příspěvek od US OPTICS »

jo a ještě jsem ho zvolil kvůli tomu, že vyšel lépe v testu než Eschenbach 8x56 zde výsledek testu : http://www.optyczne.pl/99-Test_lornetki ... 6_DCF.html
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Eschenbach

Příspěvek od US OPTICS »

PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Dalekohledy

Příspěvek od cejlon »

Co si myslíte o Docter Nobilem 8x56?To by mohl být ?pičkový dalekohled a ve srovnání s Meoptou, se Steinerem vychází daleko lépe.Hodně přesvědčivý je v tomto testu.Vyrábí jej Jena Analitik,takže by to mělo být na úrovni Zeissu.Dá se pořídit již kolem 20tis.,což si myslím,že je cena ještě přijatelná....Má někdo nějaké zkušenosti,nebo názory? http://www.optyczne.pl/12.1-Test_lornet ... _8x56.html
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

pro US

Příspěvek od cejlon »

To je dobrý server co?Hodně se podle něj orientuji, hodnocení je velmi srozumitelné, přehledné, objektivní a pol?tina se dá taky nějak přelouskat 8)
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Nikon MONARCH 8,5x56 nebo 10x56

Příspěvek od TT33 »

Já ještě uvažuju o 10x56 DCF MONARCH, nebude o kousek lepší ne?-li 8,5x56 DCF MONARCH?, cena za 8,5x56 je 10173Kč a za 10x56 je 10775Kč... :?: :roll:
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Monarch

Příspěvek od US OPTICS »

for TT33 : Záleží v tomto případě asi na věku. Já jsem mladý, takže plně využiji 8,5x56. Pro starší je asi vhodnější 15x56. Ale já mám na přečtení zvěře zvět?ení na puškohledu 24, takže to neřeším (samozřejmě ve dne).
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Nikon Monarch 12x56 DCF

Příspěvek od Radan »

Dobrý den. Pokud by měl někdo zájem, nabízím k prodeji Nikon Monarch 12x56 DCF. Dalekohled je úplně nový, nevyužívaný. Cena 12 000 Kč. Tel: 737 236 005 email: lbs.zlin@iol.cz
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

Já mám toho Rangera 8-20x50. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že maximální zvět?ení jsem prakticky nePoužil. Má už strašně malou hloubku ostrosti a obraz není nijak zázračný. Možná je to i mýma očima (2,5 dioptrie). Za světla je optimálních tak 15x.
Odpovědět