Společné lovy na drobnou zvěř

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Společné lovy na drobnou zvěř

Příspěvek od Vojta »

Tak nám začíná pomalu období společných lovů na drobnou zvěř-teď konkrétně na kachny. Zakládám proto toto téma. Rád bych se zeptal Vás ostatních, jaká je u Vás situace v letošním roce-zda odchováváte kačata, jak letos létají(občas se ptýkáme u odchovaných kachen se špatným letem).Jak probíhá organizace Vašich lovů, jak a čím lovíte atd.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Hledal jsem toto téma, nebo jemu podobné, ale Nenašel jsem, tak pokud zde již je, tak se předem omlouvám. Jinak já jedu zítra ráno na první hon, takže sdělím zážitky ihned po návratu.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Ja taky zitra jedu. Nevim jeste kde to presne je. :lol: Někde v jižních Čechách. Udajne tam ma byt 1500ks březňaček :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak jsem byl dneska s kamosem pozvan k sousedum na hon - celkem bylo na vyradu 99 kachen a 2 lisky. kachny litali (az na jeden rybnik) moc pekne, vysledek by byl lepsi, kdyby byla vyssi disciplina a nestrilelo se na vysoko tahnouci :lol:
problem byl jeden, a to, ze je strasne malo vody, byli jsme na nekolika rybnicich, kde byla voda jen na lovisti ci kde psi behali po rybnice a voda jim byla maximalne po bricho.

Obrázek
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Lovu zdar Aldo, 2 lišky už jsem na výřadu neviděl dost dlouho...

U nás chováme asi 200 ks, nemáme moc na kachny podmínky, ale jinak co si ještě pomatuju, jak to dělali u lesů, tak asi nejvíc Záleží, kolik je na rybníkách vypu?těnejch kachen... když je jich tam moc, tak dost často se stává, že nelítaji a nebo ty méně vyspělé se naučí, že když nelítaji, tak se jim nic nestane a pak když dospějou, tak se jim taky moc nechce lítat. S kachnama to neni jednoduchý... :)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

takže dnes jsem byl pozván s kamarády na první letošní hon na kachny. Se?lo ze 15 střelců a hon probíhal na řece.Sraz byl na půl šestou.Po obstoupení toku místní znalci kachny zvedli a první letošní rány hřmněli.na výřadu bylo celkem 38 kachen, z toho 24 kačerů, což je poměrně vysoký počet.My tři jsme byli jediní hosté a pořídili jsme střelit 13 kachen. Pro mně osobně velmi dobrý začátek sezóny na kachny, protože se mi podařilo na sedm ran střelit 4 kusy. Mám od konce loňské sezóny dvojku ZP 16/70 a mám s ní prozatím velké úspěchy.
ještě přikládám foto z dne?ního výřadu.
Obrázek
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Tak to jste měli moc pěknou loveckou sobotu.....ty dvě lišky to je moc pěkný...

Lovu Zdar!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu zdar. Pěkné zážitky. 2 lišky je úspěch. Zase zachráněná spousta zajíčků a bažantíků. :wink: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

V?em Lovu zdar. Taky jsem byl v sobotu v jižních čechách a střelilo se 96 kachen. Podle ran by ale měli být vystřílené celé čechy :P :P . A li?tička nám utekla - konkrétně mě. Čumím po kachnách a dva metry za mnou si to prosvi?těla kmotra. Já myslel že je to pes a podíval se pozdě. To už mi mávala kvítkem. :oops: :oops:
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Nebyls náhodou v Hora?ďovicích??
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Ja, ja byl. Ty taky?
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

V?em také Lovu zdar!My chodíme jen na tahy,máme malé rybníčky a řeku(kachny nevypouštíme a nechováme).Nejlepčí je to večer(sobotní rána nemám rád 8) ).Na rybníčcích máme zasypáno ječmeným odpadem a kačenky tam hodují.Tuto sobotu jsme se šli poprvé večer podívat,bylo jich tam 15,dobře jsme se připlí?ili,dostali je do kle?tí,vytuplovali jsme se a nic :shock: .Tak jsme zasedli pod keře do kopřiv a kochali se západem slunce čekajíce na pravý tah.Ten přišel se setměním přilítlo jich postupně asi 17,následovaly obvyklé tuplíky a spadla 1. :shock: No nic,první vyhrání....Musíme si koupit lepší střelivo a nové ruce a oči :lol: :lol:
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To cimrman: večerní tahy jsou krásný, co mam zkušenosti, tak to neni většinou zále?itost rukou a očí, ale je potřeba se domluvit a nechat si chachnu zatočit a slítnout ní?, každej má daleko lepší úspěšnost na cca 15-20m než na 40+... :wink: Ale vim, že je to vždycky problém, aby se všichni udrželi a nestřílely na takový dálky... :-)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já si zase myslím, že na tahu to chce nechat první přilítnuv?í kachny sednout a počkat.Ony pak ty sedící přilákají svým voláním další a na ty pak může? střílet.Nehledě na to, že po ranách se ti ty co sedli zvednou stejně, takže bez broku neodlétnou! :wink:
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

No,u nás většinou kačenky přilítaj moc rychle a lámou to z prudka přez les.takže je radši necháme sednout a zvednem je,až si myslíme,že je jich tam dost,navíc startujou pomalejc než přistávaj :) ,ale s na?ím umněním je to stejně jedno :lol: .
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
Odpovědět