Puškohled do zhruba 7000Kč.

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled do zhruba 7000Kč.

Příspěvek od Flash »

Nikko Stirling Nighteater jsem měl na malorážce ZKM 456. Byl jsem ještě mladý a hloupý a chtěl ušetřit. Puškohled to na ráži 22LR vzdal po necelých 700 ranách. Vidět skrz něj bylo ve dne a za dobrého světla. Stačila mlha a nebo západ slunce a už do toho člověk mžoural, aby na 50m mohl trefovat.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Puškohled do zhruba 7000Kč.

Příspěvek od magoda »

Lesů, držel bych se většiny názoru zde prezentovaných, za ty peníze neexistuje... základem všeho je dobře vidět v noci, v roce 1993 jsem si koupil svuj první kvalitní puskohled Schmidt bender 8x56 s křížem tupe tečko, stal 43000kc při výplatě co tenkrát byla....dnes by kvalitní puskohled mohl stát 110 tisíc a stejném bych šetřil.....nikdy jsem toho nelitoval mam ho dodnes...tak asi tak...lesů magoda
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled do zhruba 7000Kč.

Příspěvek od Tim »

Nevím. Mám doma dva puškohledy v podobné cenové relaci, jaká je uvedená v názvu příspěvku. Pentaflex jäger 1.5-6x44 new PI a Nikon (nevzpomenu si na přesné označení). Oba jsou použitelné, zatím drží (jen Nikon za tu cenu nemá osvětlenou osnovu), koukat se přes to dá - přes ten Nikon o něco lépe, ale třeba s novou meoptou nebo nedej bože Zeissem to prostě nesnese srovnání...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Puškohled do zhruba 7000Kč.

Příspěvek od Marcus.das »

Jak se díváte na naháňkové puškohledy v této cenové relaci? Pokukuji po nečem na 30-06 s tím, že to bude primárně na naháňky a pokud se s tím bude dát sedět i za šera nebo na sněhu, tak i pro tento případ a pro střelbu na hodně krátkou (naháňkovou) a krátkou vzdálenost (max. do 50-80m). Lákají mě puškohledy typu 1,5-6 x 40, třeba výše uvedený Timův Pentaflex jäger 1.5-6x44, nebo Fomei Beater 1,5-6x44, Hawke Hawke Nite-eye 1,5-6x44 IR sa další "střední low costy" se stejnými parametry. Co si o nich myslíte-rozloží se na 30-06 na díly nebo vydrží? Ješte koketuji s možností pořízení staršího Zeisse taky s podobnými parametry jako výše uvedné.
Pokud sem někdo přidá osobní zkušenosti, budu vděčný.
Odpovědět