Harrington & Richardson .308w

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Murick27
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 06.8.2014, 16:44

Harrington & Richardson .308w

Příspěvek od Murick27 »

Máte někdo nějáké zkušenosti s jednoranou kulovnicí Harrington & Richardson .308w. Nová stojí kolem 8500,- a prodavač v Ostravě mi tvrdil, že je mnohem lepší než jednuška od baikala, ale znáte to, prodavači vám většinou svoje zboží vynachválí jen aby vám ho prodali.
Osobně si nědělám moc velké iluze , ale do začátku sháním něco levnějšího. Střílet si netroufnu na víc jak 100-150 metrů.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Harrington & Richardson .308w

Příspěvek od pufr »

V 308W nevím, ale v 45-70 a podobných "klasických amerických" rážích tuhle zbraň několik známých spokojeně provozuje. Odpor a chod spouště nic moc. Vnější kohout má i výhody :?
U IŽ18 mi ve většině přípdů přišlo tragické provedení komory, přechodového kuřelu, ústí hlavně atd. - to by u H&R mělo být lepší.
Pufr
Murick27
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 06.8.2014, 16:44

Re: Harrington & Richardson .308w

Příspěvek od Murick27 »

diky za info :wink:
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: Harrington & Richardson .308w

Příspěvek od Mushroom »

Dobrý den,
mám tuto zbraň doma ve stejné ráži.
Střelba je velmi pohodová, tovární botka zvládá velmi slušně zpětný ráz zbraně, přesnost je do 1 MOA na 100m.
Na co si možná dát pozor, je dotažení šroubů na weaver liště, která je dodávána se zbraní. Hlavně pozor - šrouby mají americký rozměr imbusu 3/32. Přikládají ke zbrani "palečník", který se montuje na napínací kohout včetně imbus klíče - ten je už v evropských rozměrech. Tento "palečník" vřele doporučuju, po montáži puškohledu je to k cenná součást.. Natahování kohoutu je velmi tiché, téměř bezhlučné..
Ano, souhlasím, spoušť jde poněkud ztuha a napínáček nehledejte - není.
Murick27
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 06.8.2014, 16:44

Re: Harrington & Richardson .308w

Příspěvek od Murick27 »

Mushroom » Děkuji za kladné informace, ještě bych se rád zeptal,na tu montážní lištu na puškuhled, předpokládám , že je duralová. A také zda máte plastovou nebo dřevěnou pažbu. Chtěl bych totiž dřevo a potom co jsem ji měl v ruce, tak se nemůžu zbavit pocitu, že to není ani tak dřevo jako spíš nějaká lisovaná dřevotříska nebo tak něco. ( Osobně se v tom skoro vůbec nevyznám, proto mě prosím případně vyveďte z omylu). :)
Odpovědět