Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Mushroom »

http://www.novinky.cz/krimi/350466-mysl ... richa.html
Bohužel diskuze pod článkem bude odpovídat (a už odpovídá) náladě proti nám..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od dalas »

No, je to lahůdka číst ty moudra. V jednom mají ale pravdu a tou je bezpečné rozeznání cíle. Někdy ta lovecká vášeň, touha po úlovku dovede snížit práh obezřetnosti natolik, že někteří z nás riskují. Je štěstí, že se dotyčný i přes ten průšvih zachoval celkem duchaplně a paní to přežije.
Kdo ale trochu zná situaci v průmyslu ví, jaké ciráty jsou s bezpečností na pracovištích. Ochrana proti všemu, co může nastat snad jen teoreticky a neustálá kontrola bezpečáků s pohrůžkou tvrdých sankcí. To by měli zažít ti, co se vzpěčují bezpečnostním prvkům v lese. Nejlépe hejkala, i když není opodstatněný. Neuvědomují si, že jde o jejich bezpečnost a to nejen kvůli myslivcům. Může dojít k jakémukoliv zranění nebo zdravotní situaci, kdy kontrastní barva může významně pomoci.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Jiří K. »

Kupodivu se té diskuzi pod tím článkem ani nedivím. Pokud se ta událost stala tak jak byla popsána. Tak to byl opravdu debil, kterému zbraň nepatří do ruky.
A to doporučení na reflexní oblečení na konci článku působí jako výsměch. Ruku na srdce jak je to u vás s používáním ochranných pomůcek při práci doma nebo na brigádách. Kolik lidí si dá pivko, když doma leze po žebříku či dělá dřevo.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od dalas »

to Jiří K.: Tu větu s doporučením reflexního oblečení je nutno chápat jako "Chcete-li se ochránit před debily noste reflexní oblečení" protože zajistit to, aby se debil nedostal do lesa je téměř nemožné. A ruku na srdce, úrazů při domácích pracích, kutilství, je nepoměrně více, jak pracovních úrazů. Koukni na pracovní oblečení pro lesní dělníky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Lotr »

Vzhledem ke složení diskutujících na Novinkách.cz je diskuze taková, jaká je. Doporučení policejní mluvčí je dobře míněno, leč špatně chápáno. Kolik motorkářů si dobrovolně obléká reflexní vesty, kolik myslivců si do lečí bere reflexní vesty nebo rovnou celé reflexní bundy. Znám honitby, kde je poznámka o vlastní reflexní vestě s sebou připsána na pozvánce k lovu. Dělám to pro sebe, pro svou vlastní bezpečnost, chci si po společném lovu posedět s kamarády na poslední leči, ne v čekárně na chirurgii.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Tim »

Je fakt, že já se čím dál víc bojím v lese vystřelit a to i přes to, že vím na co střílím. Když začnou chodit houbaři, je to v lese jak na kolonádě a jsou i tací, co chodí potmě... Tohle byl případ naprosté blbosti "myslivce", ale příští týden na novinkách může být, zapříčiněním nešťastné náhody, kdokoli z nás...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Četl jsem to. Také jsem četl to ubodání mladého kluka nějakou poblázněnou ženskou, minule vybržďování na dálnicích, zběsilá jízda, honička policistů a jejich střelba za újíždějicím autem v ulicích města ..a další.Každý týden jsou mrtví na silnicích ať díky chlastu, nedbalosti,risku a vždy to je s veřejným ohrožením ostatních nicnetušících lidí kolem nebo to neviní odnesou. Tyto věci a skutečnosti už nikdo moc neřeší, diskuse k těmto tématům jsou prostoduché a někdy dokonce hájí i toho grázla. Úraz či nešťastná náhoda při výkonu myslivosti se stává. Stává se s porovnáním toho ostatního jednou za čas a většinou je neúmyslná a vznikne selháním lidského faktoru. I proti těmto nešťastným náhodám jsme pojištění. Stávalo se to, stává se to a bude. Mávnutím proutku to nezměníte.
Většinu těch přihlouplých diskutujicích bych kopnul do .....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Tommy »

Baba natírá stromky a chlap ji střeli v domnění, že je prase. Nevím co napsat, protože tenhle chlap byl časovaná bomba. Absolutně nevěděl na co střílí a je jen zázrak, že v minulosti už někoho nezabil a není proti takovým žádná obrana.

Za chvíli budou naháňky a z takových případů mě mrazí v zádech, protože takovej podobnej střelec může stát zrovna na vedlejším štontu. :!:

To zkrátím:

Ten té zvěřě musel pokryplovat...
Radek7
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 06.3.2008, 20:48
Bydliště: Vysočina

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Radek7 »

Zdravim,

proto neustale a porad dokola opakovat bezpecnost pri strelbe at jsou to spolecny hony nebo individualky, tady je jasne videt ze to nejsou jen tak slova od vetru a ze je treba porad mit na pameti kam strilim, co strilim a jak daleko muzu nekoho ohrozit

na nahance se nemuzou takovy prehmaty prehlizet, jako strelba do lece a dalsi, hned na to upozonit i kdyz je to kolikrat stary chlapik

kazdy by mel projit nejakym preskolenim co se bezpecne strelby tyka a taky ukazat ty tragedie kdyz nekdo neco podelal, hodne lidi veme flintu po nekolika meisich do ruky a jde na hon

Lesu Lovu, R.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od kabát »

A taky mraky myslivců chodí do lesa za rozednění, je tam do tmy, obléká se tak aby splynul s přírodou. Neumím si představit, že budu chodit do lesa, pod bundou neprůstřelnou vestu, na hlavě přilbu, půjdu raději v pracovních oděvech jako dělník na dálnici. Psa budu mít bílého nebo v reflexní vestě. Máme optiky a dalekohledy o kterých se před pár lety nesnilo.
Zvěře je čím dál víc. Fakt nevím, jak se to mohlo stát ale není to první případ...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Jiří K. »

Honzo promiň, ale s Tvým názorem to se stáva si dovolím nesouhlasit. Plnou pravdu má Tommy ten chlap může stát vedle na štontu. Proboha vidím v křoví flek tak tam střelím, to není normální. Pokud by postřelil airsofťáka zamaskovaného v protisvahu za kusem, tak by to byla prostě blbá náhoda.
Používání reflexních doplňku na honech samozřejmě plně podporuji a pásku si beru i na hon kde to nevyžadují.

Dalasi, já nevím, ale nic lepšího než oděv vz.60 pro práci v lese neznám. :lol: Odolnost, pohodlnost atd. prostě šupa.

No podejť, že ty úrazy vycházejí tak super v zaměstnání. Úrazovost musí být O tak si to přejí naši nadnárodní mocipáni, jako v elektrárně ve Sprigfieldu. Taky máme nové kategorie, jako třeba "drobné poranění s ošetřením u lékaře a možnosti pokračovat v práci". :lol: :lol: :lol: Tam se vleze i častečná amputace prstu. Jak v hokeji šup na střídačku, zašít a šup na led.

Sorry za ot, ale nedalo mi to.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Petr1970 »

já to prostě nechápu (kromě toho že byl asi masař-mimon)

přeci NIKDY nevystřelím někam kam nevidím nebo nevidím dobře..
chodím se psem každej den, xkrát se mi vrací náletem, hučí to jak stádo 150kg prasat... kolikrát takhle vyběhla srna.. ale nikdy by mě ani zaboha nenapadlo střílet "na hroudu" u stromku..

to samý střílení "na noc" - vidím že to tam stojí, ale nevidím přesně kolem, tak už prostě nestřílím - i kdyby tam každý den v 7 večer vylejzalo 10 kusů, tak holt ten konkrétní den tam může jít nějakej sběrač kukuřice, hub(nejsou jen hřiby), nebo si babka zkracovat cestu ze svýho kousku lesa kde zrovna sekala chroští..

takže vyleze to na stejným místě co já tuším (je to vyšlapaný) a "bum ho"...

to je fakt sebrat kvéry a doživotně.. člověk co si neumí odpustit ránu...

kolikrát v lečích čekáme "co vyběhne" jestli srnčí, liška nebo zajíc... a snad každej kdo má víc než IQ tatry počká až to celý vidí - no a když to uteče, tak uteče..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Bord »

Co mě v mládí učili:základ obeznat zvěř ane střílet na něco co by zvěří mohlo být.Přesto nejede vlak.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od fesoj »

Kulí mohu - a to jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska přesnosti zásahu - vystřelit na zvěř jen tehdy, když puškohledem, kolimátorem nebo otevřenými mířidly dokážu zamířit na jednotlivé části těla zvěře. A navíc si musím uvědomit, zda ve směru výstřelu není nějaký ohrožený prostor a pokud ano, je to důvod neriskovat a nevystřelit.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Myslivec si spletl ženu s prasetem...a vystřelil

Příspěvek od Ondra »

Je to stejně zajímavý jak ten hlad po ráně (mase) dokáže přehlušit pud sebezáchovy. Nechat se zavřít kvůli praseti, to je teda něco :roll: . Blbovi nepatří kulovnice do ruky. Mimochodem jsem si na tuhle diskuzi vzpomněl v neděli ráno. Táhl jsem s liškou, ale byla mlha jako hrom a u cesty jsem si všiml odstavených aut - houbaři. No, nestřílel jsem.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Odpovědět