Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Zdravím, můžete prosím někdo doporučit nějaký kryt (pouzdro) na Yukon Photon namontovaný na flintě? Jde mi o to, když je třeba sychravo a jdu do lesa, ať do toho zbytečně neteče voda. Děkuji za rady, tipy, názory. K.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Šumavák »

Mně tedy do Photonu ještě nikdy nic nenateklo, utěsněný je zřejmě dobře. Každopádně ohledně nějaké přídavné ochrany mě napadá třeba toto: http://zbrane.esako.cz/neoprenove-pouzd ... hled-velke
martin308
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11.3.2019, 20:34

Re: Yukon Photon

Příspěvek od martin308 »

Dobrý den,
mám dotaz ohledně YP RT, mám již druhý přístroj, kupovaný v Binox Praha, první začal po půl roce blikat,takže reklamace a po měsíci přišel nový přístroj,ten mi v nedávné době cca po třičtvrtě roce způsobil skok v posunu nástřelu o cca 8-10 cm dolů a 15-17 cm doprava.Bohužel stranová korekce se již nedala dohnat v rozsahu přístroje.
Opět reklamace,po cca 20ti dnech přišel se setanoviskem Závada nenalezena,přístroj vyzkoušen 30 x ráz 600g, nástřel drží.
Stalo se Vám něco podobného,nebo někomu ?
Děkuji za případné odezvy.
Martin
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od roman200 »

Mám 4 roky Yukon Photon 4,6x42 a to na 300WM, s udržením nástřelu nemám žádný problém. Mám ho na CZ550 Medium a jediný problém jsem měl, když jsem měl výškovou korekci na hodnotě 28, tedy těsně na konci korekce. To jsem vyřešil úpravou montáže a nyní jsem plně spokojen. Zvažuji tedy nákup novějšího RT, ale jen z důvodu možnosti přepnutí z přiblížení 4,6x na 9,2x, ale když ten starší tak dobře funguje.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

Stalo se mi taky, nejdříve pocit, že to střílí trošku jinam, ale pořád jsem čuníky bezpečně trefoval. Pak jsem pašíka na 100 m minul, na střelnici se nedostal do terče. Reklamace, výměna za nový, drží. Někdo někde vzpomínal, že se to může stát, když se s Photonem o něco klepne - někde vpředu to prý drží na šroubech přes plast a tam se to bočním nárazem pohne, avšak "nový nástřel" drží. Snad že stačí povolit šrouby, srovnat a dotáhnout. Já to nezkoušel.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fary »

Jj, už jsem to absolvoval 2x. Jednou to uteklo samovolně, srovnal jsem to, půl roku na to jsem klopýtl mezi šutry, padnul, urazil krytku int. přísvitu a při zvedání jsem sebou třepnul ještě jednou, tentokrát na objektiv, na 80m půl metru vpravo. Seřídit se to dá, ale je to vopruz, nutná stolice, nebo jinak zafixovat, vyndat z kroužků montáže, povolit ty čtyři šroubky ( spojení tubusu s tělesem objektivu ), ale ne vytáčet, povolit a zkoušet utahovat střídavě zleva do prava, dolní horní ( a naopak, prostě zkusit, kouknout ) , potom usadit do kroužků, porovnat pohyb s předem určeným bodem pohledem skrz hlaveň a pořád do kola. Nutno než začneš si natočit nulu, jak vertikál, tak horizontál, aby byl prostor na doladění, podle oka to samosebou neuděláš přesně. Ale jde to, práce ( v mým připadě 3hodiny ) a spousta nervů, unavující je to neustálé sundavání a nandavání kroužků. Ale dostal jsem to takhle na 100m 8cm dolů a 5cm vpravo, takže na dvě ranky dolazeno a drží to ( 8x64S )
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Georg.H »

Měl sem taky XT které sem si předělal na foto objektiv
jako pohoda koukání fungoval výborně
ale poslal sem jej dále a pořídil pard NV 008
jako super mašina za ty peníze obraz neskutečně lepší jak na YP
kouká to v barvě přes den a v noci jako Yukon ale daleko líp

večer tu hodím nějaké psaní a video
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Marpie »

Taky zvažuji výměnu Yukonu XT 4,6x42 kvůli tomu abych mohl občas přepnout na větší zvětšení. Na čuníky mi to bohatě stačí ale na lišky bych raději větší zvětšení. Liška na 120m to není pravé ořechové. Ale nevím kouká to dobře a mám strach abych po výměně za něco jiného nebyl zklamán. Od RT mě dost lidí odrazuje. Ten Pard NV 008 používáš s interním přísvitem 850nm?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Georg.H »

Ahoj.
Jj používám jejích přísvit a je dobrý

kuna na 120-100 m

https://www.youtube.com/watch?v=QCclJ7JKh84
Molerat
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18.3.2019, 22:27

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Molerat »

Kde jsi ten PARD NV008 koupil? Hodíš mi sem odkaz? Díky
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Marpie »

Předpokládám že to Georg.H koupil zde: http://www.nv-optics.cz/Nocni-videni/no ... pard_nv008 když tam asi někde blízko bydlí.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
bokofka12
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 11.5.2010, 22:12

Re: Yukon Photon

Příspěvek od bokofka12 »

bokofka12 píše: pát 09.11.2018, 16:47
deved píše:Našel jsem odkaz doma vyrobené externí napájení pro Photon XT - založené je na bateriích (stačí i jedna) Li-ion 18650, které při plném nabití mají 4,2V, ten člověk je používá bez omezení napětí.
Udělané to má jednoduše - vyrobil si jednoduché válečky o velikosti AA baterie, na konci má kontakty, na které má přivedené zdroj z baterie. Nevýhodou je, že kvůli přívodnímu kabelu se musí provrtat víčko od baterií.
Na jednu baterii mu to běželo 12 hodin (bez přísvitu).

Info zde:
http://texashuntingforum.com/forum/ubbt ... /6574722/1
Zdar ,nezkoušel jste to už někdo si to udělat?
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Glen »

Měl bych dotaz k Photonům, na jakou vzdálenost u typu 4,5 x 42 se dá spolehlivě lovit černá a lišky a na jakou vzdálenost je slušně vidět a identifikovat zvěř? Dík.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Citron »

Když už teda nikdo neodpověděl na 4,5 tak napíšu více ze široka zkušenosti s 6x50. Photon XT 6x50 s přísvitem Pulsar 940 nm používám od ledna 2016, je osazen na kulobroku 8x57JRS a 12/76.
Od doby nákupu vystřeleno cca 80 ran. Nástřel drží, zatím nenastala žádná závada.
Nastřelování a střelba obecně:
Na 100 m používám u bežných puškohledů malou záslepku (12 mm), u Photonu není šance, nejmenší cíl, na který se dá "rozumně" nastřelit je 36x36 mm (2x2 velké záslepky a ještě je to stějně zakryje celé s přesahem), což je důsledek katastrofálně tlusté záměrné osnovy. Nastřelit se to dalo nejlépe na Pi 50/20 s dělenou křížovou osnovou, kde díl=10 cm a tak centrovat na černé. Stejně ani omylem nelze docílit rozptylu jako s puškohledem. Nelze čekat, že se s tím dá střílet černá za slecho na 100m, to považuji za brutální hazard. Ale na komoru se u lončáka v tuto roční dobu dá na cca 110 m v pohodě, asi by to šlo i dále, nezkoušel jsem.
(Napsal jsem to na začátek, to nastřelování je nutná operace před použitím, která ale dokáže mírně pokazit den s ohldem na osnovy a napovědět, jaké to bude v terénu.)
Detekční vzádlenost a obeznání:
Vysoká se dá pozorovat na cca 220m, prasata i dále. Jezevec 160m, liška také. Dnes pozorováno srnčí na 180m na louce. Je to velmi odvislé od barvy pozadí, pokud se zvěř postaví na 140m+ před keř, s výjimkou prasete nastává problém. Na lišku se dá střílet v pohodě na 100m, srpnová selata na 70 - 100 také. Ale na 100 m je problém obeznat, jestli se koukám tmavého lončáka nebo na malou bychyňku, která má selata (dnešní zkušenost). To vše bez mlhny nebo oparu.
Čerrná na přísvit nereguje. Liška minimálně, ale vysoká a srnčí jej vidí, mám ten dojem. Ale ke zrazení ještě nedošlo (pravděpodbně efekt parazitních vlnových délek).
Integrovaný přísvit je k ničemu, vůbec ho nepoužívám, přelepil jsem ho pro případ nechtěného zapmnutí.
Uživatelská přívětovost:
Tak to je trošku kámen úrazu. S ohledem na vlastnoti čipu, což je vlastně kamera, je nutné ostřit i při relativně malé změně pozorovací vzdálenosti, což jde ale v pohodě. Stejně dobře jde i měnit jas obrazovky, to se dá změnít obojí i bez odlícení. Problém ale je, že je třeba štelovat i externí přísvit, která má ovládání na druhé straně a to už příjemné není. Rychlost startu zařízení mi zatím přišla dostačující.
To vše dohromady je otravné, když je tlupa zvěře rozestřena na větší ploše, naprostou katastrofou je to ve chvíli, kdy se zvěř rychleji pohybuje (klus lišky, např.). Když se k tomu přičte malé zorné pole, tak nic moc. Pokud bych měl mít vnadiště na těch obligátních 35-50m, tak bych se asi čas od času rozčílil.
Jednoduché menu je plusem, který ale nepřeváží nevýhody ovládání.
Celkově:
Když vezmete po zvyku z konvenčních puškohledů Photon za šera až tmy do ruky, nastane "vow efekt". Ten ale nenastane, pokud první vemete do ruky alespoň Pulsar.
Je to ideální pomůcka k vnadícímu místu, kde mě zajímá jedna vzdálenost. Jakmile ji musím měnit, je to nepohodlné, možná i mírně otravné. Je na tom opravdu hodně znát, že je to nejlevněší digi puškohled na trhu, ale i tak je to pomůcka k nezaplacení. Bez něj bych střelil o cca 90% prasat méně a o 60% lišek méně.
Pokud chcete levný digitál ke konvenčnímu puškohledu, tak proč ne. Ovšem máte - li na dražsí a lepší (třeba Pulsar), jdětě do lepšího. Výhoda je i v tom, že není třeba povolení (Rada na závěr: nedívejte se na videa na Andyho Youtubovém kanále, nebo bude následovat zklamání z Photonu a to hned po prvním, protože pokud je Pulsar oproti Photonu XT jiný level, tak kvalitní termo je zcela evidentně jiný vesmír). Bohužel RT jsem ještě v ruce neměl, v okolí ho nikdo nemá :(
PS: případné dotazy k XT rád zodpovím
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Glen »

Citron, díky za vyčerpávající info. Pokud Photon pořídím,tak už RT. Potřebuji ho spíše na hromady, pak na škodnou, v zimě s kolegou jezdíme na lišky pod Jeseníky, tam jsou pláně ale i tam mi stačí lovit tak do 100-120 m.
Jeden můj známý má prakticky od výskytu na trhu 4,6 x 42 Xt a nalovil s tím spoustu černé a to ten první typ tuším nemá digitální zoom 2x. Jelikož ho má tak mi ho doporučoval ,když se ale teď poptal u dvou svých známých prodejců,tak mu odpověděli - "to už raději ten 6,5" Samozřejmě jsou lepší přístroje,teď by ale stačil, kolikrát jsem jakž takž viděl v dalekohledu, pak vzal flintu s meoptou a tam neviděl,takže i ten Photon by to řešil. Ještě jsem uvažoval o Pardu ,ale je to novinka, zkušeností je poskrovnu.
Odpovědět