Mufloní zvěř

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od suhl »

Lovu Zdar oběma úspěšným. Mě tedy mufloní zvěř nepřipadá nějak výrazně tvrdší na ránu. Pamatuji na den, kdy jsem ulovil svého prvního muflona. Přišla mi tlupa asi 25 kusů. Strílel jsem na zarůstavého asi 4 letého berana, po výstřelu odběhla tlupa proti mírnému kopci a dva mufloni z kopce. Došel jsem si do auta pro psa a šel se podívat na nástřel a po stopě, moc jsem z toho moudrý nebyl, ale muflona jsem našel do 100m. Opřel jsem si kulobrok o strom, pustil psa a jal se vyrušit kus. Už jsem otevíral zámek a slyším psa zahlásit, pro jistotu zbraň do ruky a asi 50m od prvního kusu ležel druhý kus, asi 2letý beránek.
Vysvětlení jasné, ač pro mne dosti nelichotivé, stáli za sebou a já špatně obeznal a pospíchal se střelbou. Oba kusy měli komorové rány, první kus prostřelen, druhý nikoli. 7x57R 11,2 g. SPCE, vzdálenost 120m.
Od té doby jsem ulovil ještě několik kusů do 5ti let stáří, holé i trofejové, většinou v říji a rážemi 7x57R a 308W (střely si už nepamatuji, musel bych se podívat do záznamů, ale tehdy určitě naší produkcí), ale nikdy jsem neměl potřebu organizovat dosled.
Pokud jsem někomu dosledovával se psem berana, vždy byl problém v zásahu, ať to bylo neúmyslně nebo úmyslně. Píšu-li úmyslně, myslím situaci, kdy střelec "tlačí" zásah více dozadu z obavy o poškození trofeje.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od lörinc »

A já přidávám fotky......

První rána.....

Obrázek
Obrázek

A úspěšný dosled a ukončené trápení....

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Takže LOVU ZDAR!! kolego :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od suhl »

To kopov, jen pro moji informaci, uveď, v jakých podmínkách jste ho našli? Známé je, že mufloní zvěř má ráda vrásčité, kopcovité prostředí. Žádnému kusu se po postřelení do kopce. Moje úvaha a i zkušenost je, že dosledy často končili v roklích a kusy se zdržovali tam, odkud nemusí jít za žírem proti kopci. Díky.
Jinak ta první rána se zdá na hrudníku jako povrchová, chytlo to nějakou kost?
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Není náhodou Diany ? Upřímné LOVU ZDAR. Možná stačilo o cm výš a hloub ,ale tak už to chodí....
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od kopov.c »

To suhl- ta rána vzalo opravdu jen tu kost na běhu,ale úplně povrchovka to nebyla-čára na hrudníku byla až ke kosti a tak 2cm hluboká. První rána po muflonovi byla v dost kopcovitém teránu a najítej byl v terénu podstatně mírnějším,ale v hoštině na kopci.
Ted když nad tím vším tak zpětně přemýšlím,tak za tohle všechno může stejně Michal Lorinc :) Celej ten příběh začal taky u přestřelenýho běhu,ale úplně jiné zvěře a ne od nás. Díky tomu,že se Michal projevil jako luxusní stopař já ted musím přemýšlet na kterou stranu bude mít preparát beránka natočenou hlavu.Ale to už jsou starosti oproti těm předchozím příjenmé. Michale díky...... :lol:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od lörinc »

Jo, jo se musím pochlubit. Jsem nejlepší Hanáckej barvář [emoji1] [emoji1] .... Dosled prasete, s přestřeleným během cca 3 km po stopě, pes už se nechytal, tak to bylo na mě, makačka, ale i odměna byla... že jo Tome [emoji6]
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od suhl »

Teda vy dva si notujete :D

A Michal pracuje jako hlásič, nebo oznamovač? :lol:
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od lörinc »

Hlasič, kazdej kilometr sem se hlásil mobilem co jsem našel. Zaleh, barvu a nakonec i kus..... [emoji1]
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od kopov.c »

Nevím jestli pracuje jako hlasič,ale přišlo mi,že spíš jako oznamovač :) Vím jen to,že to prase na konci bylo tak nasraný,že si ho chtělo dát k večeři-kdyby mělo o dva roky víc,tak se mu to možná i povedlo :lol:
A odměna byla,i když možná trochu nespravedlivá-Michal našel prase a já si za to střelil beránka :)
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od suhl »

Jestli se k tobě vracel a "naříkal", tak je to hlasitý oznamovač :lol:

Jinak toulce se zdají být čisté, bez loupavčivosti, vyskytuje se u vás?
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mufloní zvěř

Příspěvek od kopov.c »

On se právě moc nevracel a možná ani nemohl protože chvílama asi ani nevěděl kde je :) Ale všechno poctivě hlásil po telefonu.Já číhal v teple domova a když se blížila koncovka,tak sem se najednou ocitl vedle něj :lol:
Loupavičnost co já vím se tu nevyskytuje.
Odpovědět