Zima jim letos fandí.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zima jim letos fandí.

Příspěvek od crif »

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId= ... EmCvo09xCZ
Kluci už táhnou na Prahu :lol: To bude teprve mazec :lol: :lol:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Zima jim letos fandí.

Příspěvek od Tim »

A já furt kde ta prasata jsou :-) Ale ne, to stěhování prasat do měst, to je něco... U nás v lese teď není jediný kus černé. Asi před měsícem jsem byl na procházce z Lokte nad Ohří podél řeky ke Svatošským skalám. Přímo v Lokti jsou ve stráních veksly, že jsem nechápal... Včera jsem zase jel z Mariánských Lázní do Sokolova a u Vítkovského lomu, kde je nonstop randál a provoz jsou příkopy převrácené od prasat naruby, ještě v takových serpentinách, že by jim řidič neuhnul ani náhodou. Ze Sokolova na Dolní Rychnov ještě horší. Celá vesnice rozrytá prasaty... Nechápu to....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zima jim letos fandí.

Příspěvek od crif »

Pravdou je, že v tomto čase taky registruji menší pohyb černé v lese. Ale ty příkopy okolo silnic jsou slušně rozryté. Přitom tam není jediný strom z čeho by něco brali. Tak si to snad jen vysvětlit posypovou solí. Nevím.....
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zima jim letos fandí.

Příspěvek od Zbrojovák »

žížaly, larvy, hmyz - u cest je vždy tepleji, tam se to drží. Jak zaprší, dešťovky lezou na cestu - takhle kdysi lovili prý v hladové Mimoni, kde černé bylo dost už od r.1950.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zima jim letos fandí.

Příspěvek od fesoj »

U nás je to přesně naopak, Pastviny, kde v minulosti černá každou zimu ryla, jsou prakticky netknuté, naproti tomu v lese je převrácený snad každý metr hrabanky. Proti jiným rokům je tady letos podstatně míň sněhu, k tomu přidejme semenný rok buku a ve smrkových mýťácích "úrodu" ploskohřbetky a není se čemu divit.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět