Jezevčík

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Jezevčík

Příspěvek od ČENDA »

Prosím o radu co mám dělat s tou mojí jezevčicí,protože mi dost často provede to,že když přídeme do lesa tak veme čáru a to znamená si tak na půl hodinky sednout na pařez a čekat než se milostslečna vrátí. Jsou jí pomálu 2 roky a nevím jak to z ní vyhnat.... Pomalu přestávám doufat že se to srovná.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Čendo, máš jezevčíka v tom nejhorším věku....psí puberta....neboj jí to přejde ale měj by jsi jí jasně dát najevo že nesdílí? její nadšení pro osamělé lovy..... já nejsem zastáncem parforsu, tak? psa za "čáru" neře?u, maximálně lískovým prutem. Můj pes má dobrou poslušnost ale lovecký pud je v tomto věku velmi silný a občas silnější než výhru?ka.

Nepolevovat, zlobit se a občas ?vihnout a určitě vyzraje, čuby bejvaj rozumnější než psy. Hlavně nepolevovat a důsledně. Ale měj na paměti že trestat musi? opravdu opatrně, aby si nemyslela že dostala za to že se vrátila, to pak je malér na světě a pes se neche vracet.

Další tryk je v tom že vezme? prádelní ?nůru, připnež jí psovy na obojek a nechá? ho na volno no když vezme dráhu tak jí jenom přilápnež taky to fnguje.

kašli ale na všechny elektrický obojky, ostnáče, rej?i místo broků a podobný nesmysli....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

poslušnost

Příspěvek od ČENDA »

Dá pánbů že budeš mít pravdu. Já sice nejsem zastáncem nějakých fyzických trestů natož elektrického obojku nebo podobných vymo?eností,ale už mě to donutilo ten proutek u?íznout.Sice to pomohlo ale jen na dva dny a pak zase zapmněla na slušné vychování.Asi mi fakt nezbude nic jinýho než být důsledný a ty její výlety kdoví kam jí netrpět i za cenu toho prutu. Díky za radu.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

jenom si opravdu dej pozor na to trestání aby věděla za co to je. protože jestli se vrací v pohodě do 30min tak je to o.k. a s věkem se to bude zkracovat.

štve při svých výletech zvěř, hlásí..?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jo čendo jezevčík je super ale ta jeho tvrdá hlava :lol: ale zpět k dotazu je to mladá fenka tak odzkoušej tu ?ňůru jak radí Jakub a začni trénovat sprinty já jsem přesně takovou fenku měl už na mě kouká ze zhora a Možná se ještě teď směje jaký mi dávala kapky.A k tomu el.obojku je to dobrá věc když dostanež dospělýho nevychovanýho psa ale není nástroj pro nedočkavý pitomce co to psovi nasaděj a hned mu jí fláknou a pak blbě kecaj že to je na ho.... pes není blbec rychle pochopí od čeho to je.Přeju pevný nervy a hlavně nikdy netrestat když se vrátí
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

pro Jakub203

Příspěvek od ČENDA »

Nedá se říct že by vždycky něco štvala když zdrhne.Stačí jí že lapí nějakou čerstvou stopu a je fuč a potichu.To už jsem vysledoval že když přilepí nos k zemi a začne jezdit sem tam je jí lepší dát na vodítko. Samozřejmě když se jí podařilo vydůrit z chro?tí kunu tak za ní letěla se ?těkotem to jsem ocenil pochvalou to dělala to co má... Je hold asi ještě mladá a divoká tak doufám že se časem zklidní. Jinak poslušnost má docela dobrou,ale ty lovecké pudy prostě občas převládnou a je to hotové.To pak můžu pískat a volat a stejně dělá že nesly?í.Myslím že dlouhá ?ňůra moc nepomůže protože pokud jí mám pod přímým dohledem a útěk vystihnu v zárodku tak na povel nesmíš ke mně poslechne.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

no tak vidí? že to není tak horký....můj pes může bejt pod dohledem jak chce ale jak má stopu tak jsem druhej....vona z toho vyroste.
Akorát povel "nesmí?" bych zaměnil za "k noze"

Jezevčíci jsou "srdcaři", malý psy se lvím srdcem ale časem poznaj že srnčí, zajíc atd je rychle?í než oni a trasa štvaní se zkracuje...

Hlasitost chval až do nebe....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Čenda, poslušnost u jezevčíka je zvláštní kapitola života psa i jeho vůdce. Máme doma v pořadí 4-tého / 1xdlouhosrstý, 2xdrsňák, 1xhladko /, vím o tom svoje. Máme štěstí, že jsou u nás vždy na dvorku dva až tři psi - konkrétně vždycky feny, a to mládě cvičím při starším psovi, od kterého odkouká veškeré móresy. Povely - do kotce, do auta, místo, k noze, atd. tímto způsobem zvládám celkem v pohodě. Ale vzpomínám na první fenku, která mi dala ?kolu. Prostě, musíš být důsledný, ale nezapomínat, že jezevčík je psychicky i fyzicky křehký / oproti např. ohaři / a nesmíš se nechat unést momentální zlostí, trestáním se víc pokazí, než získá. U jezevčíka maximálně kárám důrazným hlasem, myslím, že nemá smysl žádný prut. Přímo zázračná medicína je dostatek pohybu venku v honitbě, aby pes byl vyběhaný, znal možnosti zvěře i možnosti svoje. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Nemate nekdo konkretni zkusenosti s kralicimi nebo trpaslicimi jezevciky? Chtel bych drsnacka. Jestli je to vubec jeste k loveckemu pouziti, nebo jsou to uz jen gaucove vedeni psi. Chtel bych si vyhledove poridit nejakeho psa, cim mensi, tim lepsi, mam maly byt :( . Je mi jasne ze bude v 10cm snehu hotovej), chtel bych to na nahanky, na barvu a hlavne jako spolecnika.
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Zdravim všechny tak po dlouhém přemlouvání rodiny jsem si pořídil štěně jezevčíka je mu 10 týdnů a je to borec. Koupil jsem ho vTýnu nad Vltavou je dlouhosrstý červený s palením. Tak jsem zvědav jak my to půjde s výcvikem.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

to Duch Pampuch
Jestli?e si pořídí? trpasličího jezevce tak s těma naháňkama moc nepočítej.Přece jenom když je tě??í terén tak ti to neuběhá,ale na barvu bude perfektní a hlavně ho v zimě dá? i do batohu a může? vyrazit na kazatelnu.Jinak co se týká mít ho jako společníka tak to nemá chybu.Já mám doma dva. Jedna čuba je dospělá a pak 3měs.štěně.Psíci jsou to přítulný a páníčkovi až za hrob věrný....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

Pokud jezevčík zmizí po stopě na 30 minut, tak dělá co má. Jestli stopu sleduje hlasitě nebo ne, to už je jiná otázka. Mě se starší jezevčice (10 let) vrací po 30-60 minutách pouze když se vydá za černou nebo muflony. Mladá (15 měsíců) z toho nemá rozum a vrací se podstatně rychleji, ale to se ještě pořádně nedostala k ulovené zvěři.
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

Trpaslík

Příspěvek od smokry »

to duch Pampuch
Já jsem si k malýmu münsterlandovi před 3,5 lety pořídil dlouhosrstýho trpaslíka hlavně kvůli dohledávkám a taky přítelkyni (jestli bude ještě někdy příště tak ne dlouhosrstý) . Do obsazené umělé nory mi jít nechce, ale co se týče povrchu, tak bez problémů (LZ Ic.- plný počet bodů). drží stopu a na teplé stopě i hlásí a vrací se do 30 minut. bohužel zatím má velmi malou praxi na dohledávkách - pouze 1 srnec cca 50 m od nástřelu. takže moje rada - jako společník a na dohledávky ANO.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

[quote=Pokud jezevčík zmizí po stopě na 30 minut, tak dělá co má. ...[/quote]
Dekuji panove, takze kralici/trpaslici jeste nejsou zdegenerovani. Z tech 30 minut bych radost moc nemel, rodice maji jezevcika (standard) s kterym chodim na prochazky i na nahanky bez pistalky a vraci se cca do 4-5 minut, prakticky se o nej nemusim starat. Jezevec co jsme meli predtim, tak na srnci se vracel do cca 10 minut, prasata do 30minut. Na nahankach take ok, nikdo ho to neucil, ale chodil po rade honcu a na strelcich se otacel na druhou stranu..
Odpovědět